Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ja sam vazda tvrdio da stanica treba da ostane tu gde jeste, da se samo sklone sve one barake i ložionice i da ostane 10 pokrivenih perona. prokop je od početka budalaština. sad ne može ni kao metro stanica da bude.

 

sta da kazem, nisam pametan kako su oni to zamislili da prokop bude glavna zeleznicka stanica i da sadasnja glavna stanica bude stavljena van upotrebe. zato sam i pitao, postoji li makar jedan veliki grad u evropi koji ima takvo suludo resenje za glavnu zeleznicku stanicu?

Link to comment

Prokop je pre svega preambiciozan projekat. Dok sam ja tamo kao nesto radio pre 8,9 godona bilo je (stalno) zaposleno najmanje 30 radnika kojima je zadatak bio samo da odrzavaju onu silnu gvozdjuriju i betone od daljeg propadanja. Koliko je pogodjeno sa lokacijom znace neko strucniji. Mada valja imati u vidu da je ta stanica projektovana pre 50 godina. A sve i da zavrse i ceo objekat, a ne samo ovu sminku delica toga, opet je to sve jedno veliko nista dok se ne urade ulice za prilaz, sto sa strane autoputa, sto sa strane bulevara (oslobodjenja?)

Link to comment

sta da kazem, nisam pametan kako su oni to zamislili da prokop bude glavna zeleznicka stanica i da sadasnja glavna stanica bude stavljena van upotrebe. zato sam i pitao, postoji li makar jedan veliki grad u evropi koji ima takvo suludo resenje za glavnu zeleznicku stanicu?

U kom smislu suludo?
Link to comment

U kom smislu suludo?

 

 

Pa zato što nema prilaza

 

renne odgovorio

 

Valjda je u planu prilaz sa strane auto-puta... doduše ne znam koji gsp prevoz ide tuda, mnijem nijedan, moraće da izmišljaju neke brojke.

 

a dok se to ne uradi, nista, putnici namernici planinarske stapove u ruke, gojzerice na noge pa planinarenje uz brdo pa pesacenje, eto 1 odlican nacin da stekne nacija kondiciju kroz navike svajcaraca tj pentranje uz brdo i pesacenje

Link to comment

prvobitna ideja je bila da se stanica bgd centar locira na autokomandi.

čak se započelo sa nekim radovima, ali se od ove ideje brzo odustalo.

prešlo se na prokop, a prokop je crna rupa, fekete lyuk, u svakom pogledu.

pitam se kada će oni soliterćići iz stjepana filipovića početi polako da padaju u tu rupu.

a što se tiče pristupnih saobraćajnica, na to nemam komentar.

i vrapcima je jasno da je to utopija.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Valjda je u planu prilaz sa strane auto-puta... doduše ne znam koji gsp prevoz ide tuda, mnijem nijedan, moraće da izmišljaju neke brojke.

morace da reizmisle ceo koncept ponovo, ne neke brojke. ti autobusi treba da idu negde gde je korisno, a to znachi reorganizaciju celog grada. nachi nikad. ili nachi kilavo.

Edited by gospa buba
Link to comment

nije ni prilaz neki problem. postoji prolaz ispod aleksandrove (trolejbuske) ulice. treba proširiti prostor, potkopati park i tu napraviti petlju. moguće je i od kuda dolazi autobus. da bi to bila normalna stanica, potreban je i poveći parking. valjda to sve planiraju na onoj ploči zajedno sa kioscima za prodaju novina, pljeskavica, četničkog i patriJotskog folklora..........

 

EDIT BUBI 

 

 

ti autobusi treba da idu negde gde je korisno

rekoh: prokop - preko mostara uz kneza miloša - levo skretanje kod skupštine - krug preko terazija i časnog kneza do skupštine pa nazad u prokop. prosto.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Meni je lik iz CIP-a davno pričao kako prilaz Prokopu jednostavno ne mogu da reše. Ideja je u startu bila glupa, trebalo je odavno odustati.

 

Ali šta im raspali Mrka radi:

 

 

Mrkonjić je za današnji Kurir rekao da se ne bi pojavio na otvaranju Prokopa čak ni da je bio pozvan, jer on otvara nove projekte, a ne one ofarbane i sveže okrečene.


"Nemoj da ovi poltroni pokušavaju da politizuju moje mišljenje. Ako nešto znaju o saobraćaju, i jedno, i drugo, ja sam spreman da razgovaram s njima", rekao je Mrkonjić za B92.
 
On je dodao i da upravo radi doktorat iz menadžerskog posla. "Sva sreća ima mnogo ljudi koji to znaju, pa ja od njih prepisujem, pa ću možda uskoro i ja biti doktor i dobro mi ide posao", rekao je Mrkonjić.
Link to comment

Kad već izmeštaju glavnu autobusku stanicu ne razumem zašto je nisu razbili na 4-5 manjih po obodima, recimo NBGD za Bačku i Srem, Bele vode za Mačvu i pravac od Čačka, Karaburma za Banat i podunavlje, gornji kraj Ustaničke za pravac od Niša... Jedna centralna autobuska stanica mi deluje besmisleno, nempojma...

Link to comment

Pa upravo to, mislim da se iz svakog kraja grada jednim prevozom moze stici do autobuske ili zeleznicke. Prolaze maltene svi tramvaji i vise od deset autobuskih linija. Nije to beznacajno za ljude koji imaju kofer ili racunaju da ce jednim prevozom na vreme stici.

 

Ali u svakom slucaju ne bi bilo lose da makar postoje takve 'regionalne' stanice, odnosno po jedna za svaki pravac tamo gde ima mesta. Cak ne mora ni da postoji mesto za prodaju karata, dovoljno je da ima prostora da se vise autobusa zaustavi i pokupi putnike. Vidim da to i rade neki koji idu ka Ibarskoj, ali nisam siguran koliko je po propisima, a svakako nije uredjeno i nema pravila.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...