Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Izvinjavam se i nadam se da je dobro.

 

Kad sam vec ovde i pominjem tramvaje, cini mi se da su se 12 i 13 debelo proredili i da red voznje, koji se uglavnom postovao, vise nema veze sa vezom, ide ko kad stigne.

Link to comment

Kad sam vec ovde i pominjem tramvaje, cini mi se da su se 12 i 13 debelo proredili i da red voznje, koji se uglavnom postovao, vise nema veze sa vezom, ide ko kad stigne.

Što se tiče reda vožnje, možda ima veze to što španski tramvaji i svi ostali idu osetno različitim brzinama.

 

a ne mogu da se pretiču :)

 

ovi španski su super, ali ako si turista a kišni je dan. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Ma nije to, doskoro je red voznje bio takav da se potpuno mozes pouzdati u njega, mozda kasni minut ili dva... Ovo sad ide kako koji stigne, nema pravila nikakvih, a cini se i da su se proredili polasci, duze se ceka na tramvaj nego ranije.

 

U petak sam cekao bilo koji 20 minuta, danas sam cekao 12-icu vise od dvadeset minuta... Ne idu kako bi trebalo.

Edited by Malvo
Link to comment

Ne, "španac" ne može da ide preko Slavije (a i dela Dorćola). Otuda je i bila ona rokada 3 i 12 pre par godina, kad su im zamenjene putanje kroz Resavsku, odnosno Nemanjinu.

 

Tj. vršena su testiranja, prolazile su probne vožnje, ali nije bilo sigurno da ne bi došlo do havarije u redovnom saobraćaju.

 

A i deo Dorćola u Cara Dušana je takođe zabranjen za prevoz putnika do rekonstrukcije šina.

 

To eliminiše linije 3, 9, 14 zbog Slavije, 5 zbog Cara Dušana, a 2 i 10 zbog duplog problema.

 

Sve to dovodi da su jedine moguće linije 7 (i 6 koji je u suštini skraćena sedmica), 12 i 13, a od pre par dana i 11, ako onaj deo ispod zoološkog vrta takođe ne spada u kritičan.

Edited by Zoidberg
Link to comment

Po svemu što čitam, izgleda da je linija 11 potpuni fijasko, i ono malo ljudi koji je koristi preseda u "dvojku" kada se jedanaestica zaglavi iza nje,

Link to comment

Po svemu što čitam, izgleda da je linija 11 potpuni fijasko, i ono malo ljudi koji je koristi preseda u "dvojku" kada se jedanaestica zaglavi iza nje,

 

Pa zar nije bila prica da Novi Beogradjani zele liniju koja ih vodi direktno do centra grada? Mozda ljudi samo nisu upuceni i treba im vremena da saznaju da postoji.

Link to comment

Potpuno nepotrebna linija. Sa te rute, ko hoce u centar hvata 95 koja stize bar duplo brze od 11ice.

 

Nije baš potpuno nepotrebna. Tramvaji ka gradu su korisni u popodnevnom špicu, kad se 95-ica zaglavi u Jurija Gagarina, pa putovanje njom do grada može da potraje 45 minuta. 

Link to comment

Ako neko sazna satnicu ovog događaja neka napiše, da znamo Pontijak i ja kuda da begamo ako nam se termini preklope sa ovim hepeningom:

 

 

 

U Beogradu će sutra biti obeležen završetak prve faze izgradnje Železničke stanice Beograd-centar u Prokopu.

Završetkom radova omogućen je železnički saobraćaj u stanici na osam od ukupuno deset projektovanih koloseka, kao i prijem i otprema putnika na pet od ukupno šest perona.
Izgradnja stanice Prokop počela je pre više od četiri decenije, ali je posle dve godine obustavljena jer nije bilo dovoljno novca za planirane radove. Gradnja je nastavljena 1996. godine i trajala je do 2001.
Radovi na rekonstrukciji Prokopa počeli su decembra 2014. kada je Železnica Srbije najavila će prva faza koja obuhvata obnovu ranije položenih koloseka biti završena za 420 dana.
Vrednost radova je 25,8 miliona evra, a finansiraju se kreditom Kuvajtskog fonda za arapski ekonomski razvoj.
Izvodjač radova je konzorcijum firmi Energoprojekt opreme, u kojem su i Energoprojekt niskogradnja, Energoprojekt visokogradnja, ZGOP i AZZD.
Završetak radova u Prokopu  jedan je od najbitnijih preduslova  za realizaciju projekta Beograd na vodi.
Obeležavanju završetka prve faze izgradnje Železničke stanice Beograd centar u Prokopu prisustvovaće i premijer Aleksandar Vučić i potpredsednica Vlade Srbije i ministarka gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.
Kroz Prokop sada prolaze vozovi na liniji beogradske železnice, a sutra, kako prenose današnje Novosti, kreće i nova linija do Novog Sada, dva puta dnevno, što je početak izmeštanja železničkog saobraćaja sa beogradske Glavne zelezničke stanice.
Za potpuno izmeštanje železničke stanice iz centra grada u stanicu Prokop, po proceni Ministarstva gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, biće potrebno godinu dana.

 

 

 

Link to comment

Ako neko sazna satnicu ovog događaja neka napiše, da znamo Pontijak i ja kuda da begamo ako nam se termini preklope sa ovim hepeningom:

 

hvala ti sapatnice bgvoza :)  nista, veceras kuci preko grada jer ce verovatno izvuci roblje da licka i glanca stanicu a usput neka ladna vodka da se popije a i bice vece pa se nece videti sva odvratnost ovog usranog grada a i pivo a sutra cu na posao nekim alternativnim javnim prevozom sto je vec nezgodno jer ce biti dan pa ce se videti sva odvratnost ovog usranog grada

 

i cudo jedno, njima sve prva faza a to sto beograd centar stanica vec postojala, to nista. vise vredi lepljenjekeramickih plocica i farbanje betona od recimo busenja tunela ispod grada svojevremeno

Edited by Pontijak
Link to comment

Brutalna guzva, BG voz danas na svakih pola sata do 12 h. Svaka čast Vučiću, otvara Prokop <_<

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...