Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Prava drama odigrala se juče u autobusu GSP-a na liniji 25p oko 16 sati kada je vozač pokušao da izbaci iz vozila osobu sa invaliditetom jer je u vozilo ušla sa psom vodičem.

 

- Ušla sam u autobus i vozač je rekao "Izađite napolje sa tim psom". Mislila sam da zbog gužve ne vidi da je u pitanju pas vodič, pa sam pokušala da mu objasnim, ali je on samo zaustavio vozilo. Nije želeo da nastavi vožnju dok ne izađem pa je oko 100 putnika počelo da me verbalno napada i da me tera iz autobusa - revoltirano priča Vesna Nestorović Coka.

 

Kako kaže, ona je pozvala policiju koje je došla ali nisu znali šta da rade.

 

- Napravili su zapisnik, ali kada sam pitala policajca šta sada da radim, odgovorio mi je da je možda pravo vreme da angažujem advokata i tužim GSP "Beograd"-kaže Coka.

Vesna nije htela da izađe iz autobusa već je pozvala policijju

 

 

Kako nam je ispričala, vozač prvo nije želeo da nastavi vožnju dok ona ne izađe sa psom a onda joj je dao objašnjenje.

 

- Rekao mi je: "Šta ako neko stane psu na rep pa on onda nekog ujede?" Onda je zvao svoje nadređene, nakon čega je bez reči nastavio vožnju. Zakon o psima vodičima stupio je na snagu 20. septembra, a ja sam već 21. poslala dopis svim institucijama pa i GSP-u. Čudi me da ne znaju da je psima vodičima dozvoljeno da uđu u javni prevoz – kaže Coka.

 

Da sve bude još gore, putnici koji su se zadesili u autobusu nisu stali u njenu odbranu već su čak probali i da je nateraju da izađe.

 

- Jedni su me psovali, drugi tražili da izađem. Skoro svaki putnik mi je rekao da žuri, vraća se sa posla ili ide po dete... Samo su dve žene ostale sa mnom; čak su mi i ostavile kontakt telefone i rekle da će mi biti svedoci - kaže Coka.

 

 

Vesna Nestorović, koja je juče doživela torturu u gradskom prevozu kada je sa svojim psom vodičem umalo izbačena iz autobusa, danas je ni manje ni više ponovo preživljavala istu scenu samo u tramvaju na liniji 14.

 

 

- Dan nakon što sam doživela ono u autobusu, ponovo mi se sve dešava u tramvaju. Sve se odigralo na stanici kod "Franša" pre Autokomande. Vozač je zaustavio vozilo i rekao mi da izađem napolje. Više nisam mogla da izdržim i pozvala sam policiju. Ja ne mogu da verujem da mi ne dozvoljavaju da uđem u vozilo javnog prervoza sa psom vodičem, koji po zakonu sme da ulazi u vozila prevoza - rekla je ogorčena Vesna Nestorović.

 

Ona je dodala da je dostavila dopis GSP-u još 21. septembra da zakonski pas vodič koji pomaže u kretaju slabovidim i slepim osobama sme da se vozi u prevozu.

 

- Nije mi više jasno šta još treba da se desi. Tužiću GSP, nema mi druge, ovo je nepodnošljivo - kaže Vesna Nestorović.

Link to comment

Ne kapiram nove izmene prevoza. #52 prolazi kroz Padinu. #88 ne prolazi kroz Padinu ali staje kod NISove pumpe na Adi. 

 

Cak mislim da sam video i #51 na Padini. 

Link to comment

Прошао јутрос Булеваром. На једном месту стоје рампе и полицијски ауто, ништа не раде, трамваји не возе.

По свему судећи, неће скоро.

Link to comment

vozila se novim vuchicevim autobusom juche.

 

po slobodnoj proceni, na svakom ajtemu ugradjenom u enterijer, nashtekali su za pochetak 15% materijala. stolice tanke, pllastika bedna, drzachi ziva nisam, za 2 meseca se sve raspadati sve unutra. daj boze da greshim, ali izgleda kao igrachka. valjda su to sa motorom i onim ozdo odradili pristojnije. shto bi se reklo, nije frka dok kradu na putevima, sa mostovima ce vec biti problem :(

Link to comment

vozila se novim vuchicevim autobusom juche.

 

po slobodnoj proceni, na svakom ajtemu ugradjenom u enterijer, nashtekali su za pochetak 15% materijala. stolice tanke, pllastika bedna, drzachi ziva nisam, za 2 meseca se sve raspadati sve unutra. daj boze da greshim, ali izgleda kao igrachka. valjda su to sa motorom i onim ozdo odradili pristojnije. shto bi se reklo, nije frka dok kradu na putevima, sa mostovima ce vec biti problem :(

Baš sam u poslednje vreme posmatrao ove buseve i došao do sledećeg zaključka: kabina za vozača izuzetno jadno sklepana, sedišta iza vozača i dijagonalno od njega nisu ni za jednu ni za dve osobe, pa se ljudi guraju pokušavajući ostati na njima, najveći idiotluk su STEPENICE kad se udje na srednja vrata, pa se krene na levo, težak kretenizam prouzrokovan potrebom smeštanja motora ispod njih, drugo sedište od srednjih vrata izuzetno nabijeno u sedište ispred tako da se čovek prosečnog rasta zapita šta da radi sa nogama i kao šlag na tortu zadnja vrata izuzetno uska! Ovo su samo neka od mnogobrojnih dostignuća Ikarbusovih dizajnera! :ph34r:
Link to comment

tako je, ikarbusovi dizajneri su krivi sto su morali od karoserije za medjugradski (ne znam strucan naziv) autobusa napraviti vozilo koje zadovoljava standarde gradskog prevoza. onaj koji je "doveo mercedes u srbiju" nema ama bas nista sa tim

Link to comment

ako je neko i sumnjao, eno ima u kuriru da su za onaj udes pre neki dan na zelenom vencu krivi vozaci a nikako neispravno i(li) lose odrzavano vozilo

Link to comment

ima sa obe strane srednjih vrata po jedna mala stolichica (u stvari nije mala ista je kao i druge, samo se na njoj ta velichina ushtede lakshe uochava), pod 90 stepeni u odnosu na ostale, ledjima ka staklu, sa stepenichicom ispred. ko ima kaput i tashnu nema shanse da sedne tu, jer je prilaz shirine stolice. znachi mogu fit babe bez  cegera koje su u mladosti bile atletski prvaci, i mala deca. ostali stoj -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

eto, takvim resenjima nam svima porucuju koliko je bitno baviti se fizickim aktivnostima i biti u top formi

jos ako se cesto potrci za busom jer je broj polazaka proredjen, gradjaninu je vec to sasvim dovoljna fizicka aktivnost za odrzavanje kondicije

guzve u autobusima nas pak socijalizuju i uticu da se gradjani ponovo okrenu direktnoj komunikaciji, u takvim uslovima sve i da neko ima zelju nije u mogucnosti da svoje vreme provodi buljeci u razne telefone, tablete i ostale posasti novog doba

prilikom takve iskoriscenosti vozila o ustedama u grejanju nema potrebe trositi reci. citaci na vratima su podeseni tako da se grejanje iskljuci cim se  u vozilu nakupi kriticna masa

u fazi dva ce citaci u vozilima biti povezani sa sistemom daljinskog grejanja. pa kad svoju personalizovanu kartu prinesete aparatu, toplana ce vam istog trenutka iskljuciti grejanje u vasem domu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...