Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

prošle godine je GSP imao subvencije 120 milijarde , duplo više u odnosu na Đilasovo vreme (60). Ove godine još veće.

Da za vreme istog tog Đilasa nismo kupili Solarise i španske tramvaje, nemam pojma kako bi GSP funkcionisao. Ako nastave ovako sa smanjenjem broja vozila, završićemo kao u vreme čestitog Spasoja i 150 vozila. Eno na Beobuild-u čitam da je ovaj autobus sa Z.Venca prijavljen sa kvarom u 1. smeni, ali da su ga ostavili u saobraćaju.

 

Porast subvencije je zbog smanjenja naplate, ne znači da GSP ima više love na raspolaganju

Link to comment

lenj sam da trazim jucerasnje vesti, da li je moguce da se stetocine™ i ovakvim podvalama bave?

 

 

 

Nemojmo brzati, sačekajmo zvaničan uviđaj - možda je zapravo 'zaturiro' poljak u rikverc pa udario u srbina!  :lolol:

 

A što se tiče Vučićevog Mercedesa, već sada se najavljuje da će ovih 20 Ikarbusa za GSP koje treba da sklepaju do sredine sledeće godine biti na MAN šasijama... 

Link to comment

Uvijek je postojao problem sa 16-icom i 95-com na potezu od Cvijićeve do Skadarlije, bez obzira koliko one bile frekventne, zato što su to jedine linije koje ne završavaju kod Doma Vojske. Taj mi se terminus čini potpuno besmislen - dovoljno bi bilo bar još dvije linije koje voze kroz 29-ti, a koje su tu uglavnom praznjikave, prebaciti da se okreću na Zelenjaku. Bar će po novom redu vožnje tu ići 84, ako ništa.

 

3 godine sam redovan na 16ici u tom delu i nikada nije bilo konkretno takve gužve, iako je redovno (skoro) puna u bilo koje doba dana, a lični utisak je da je zadnjih mesec-dva osetno gužva osetno veća.

Link to comment

Srećom pa u Beogradu biciklisti u saobraćaju nisu masovna pojava, ne želim da zamišljam na šta bi onda to ličilo.

Možda nisu masovna ali su sve masovnija. 

A ličilo bi na normalnu zemlju kada bi i gradske vlasti pratile taj trend i pravile staze i trake. U nekim ulicama oko slavije bude 3 (slovima tri) reda parkiranih automobila, al za bici stazu naravno nema mesta. 

Link to comment

Možda nisu masovna ali su sve masovnija. 

A ličilo bi na normalnu zemlju kada bi i gradske vlasti pratile taj trend i pravile staze i trake. U nekim ulicama oko slavije bude 3 (slovima tri) reda parkiranih automobila, al za bici stazu naravno nema mesta. 

 

Pa odgovarajuce infrastrukture nece biti, na to sam i mislio, niti ce se ista uraditi na promeni saobracajne kulture da bi biciklisti mogli bezbedno da koegzistiraju...zato kazem srecom ih nema vise, inace bi bio jos veci haos...

Link to comment



BRUTALNO PRETUČEN Kontrolor BusPlusa napadnut bokserom

Marija Nikolilć | 24. 12. 2015 - 16:10h | Foto: RAS Srbija






Kontrolor u gradskom prevozu A. S. teško je povređen kada je na njega, danas u 8.30 časova na Bulevaru Kralja Aleksandra, brutalno nasrnuo i povredio za sada nepoznati muškarac.



 


Napad se desio na autobuskom stajalištu "Tehnički fakulteti". Nasilnik je, prema izjavama očevidaca i kolega, kontrolora dva puta udario u glavu tupim predmetom, pretpostavlja se bokserom, nakon čega je A. S. pao i izgubio svest.


 

Nakon napada policija je izvršila uviđaj i sačinila zapisnik, dok je povređeni kontrolor kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar.


- Povređeni ima povrede po licu i nakon pregleda pušten je na kućno lečenje - kažu u Urgentnom centru.


U "Bus plusu" ističu da "najoštrije osuđuju napad na kolegu, kao i svaki vid agresije i nasilja nad kontrolorima kojima su svakodnevno izloženi.


-Apelujemo na sugrađane da redovno plaćaju gradski prevoz i da imaju razumevanje za posao koji obavljaju kontrolori - kažu u "Bus Plusu".


Link to comment

Pa onda 

 

Povređeni kontrolor je kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar, gde su nam potvrdili da je muškarac primljen, ali da nisu u pitanju teške telesne povrede, te da je veoma brzo pušten kući.

 

– On je bio kod nas na pregledu, radi se o lakšim telesnim povredama. Nakon ukazane pomoći, pušten je kući – objasnili su za Dnevno.rs u PR službi Urgentnog centra.

 

Prema ovim informacijama, zaključuje se da je Busplus incident predstavio dramatičnijim nego što on zaista jeste, jer je zvanično potvrđeno od strane lekara da je kontrolor prošao sa lakšim povredama. Postavlja se pitanje zbog čega se "napumpava" i preuveličava već zategnuta i napeta situacija koja mesecima unazad vlada između građana i kontrolora i kome to uopšte ide u prilog?
http://www.dnevno.rs/info/beograd/78358/kontrolor

Link to comment

prvo, veliko je pitanje sta su zaista rekli "novinarima" portala dnevno.rs, a drugo, jasno je da je, ako je i bilo preuvelicavanja, to uradio Blic. 

Link to comment

Nisam siguran.

 

Rec je o tome da je dnevno.rs, jedan od najgorih portala u zemlji, jedini objavio da je ovo preuvelicavanje.

 

Ne znam kako ne vidite da je ovo sto taj portal radi opravdavanje nasilja, "Taton je sam pao" argumentacija.

Link to comment

 

Ne znam kako ne vidite da je ovo sto taj portal radi opravdavanje nasilja, "Taton je sam pao" argumentacija.

 

ti zaista treba da ulozis trud i napises 2 knjige: jednu ozbiljnu o medijima u srbiji i drugu saljivu sa bizarnostima iz medija u srbiji :)

Link to comment

Ih sad najgori, a srbijadanas, ili webtribun, srbininfo, e novine? Teska konkurencija [emoji14] , okacio dnevno.rs jer sam naleteo negde, zanimljiviji su mi masovni pljuvacki i negativni kom na ponasanje kontrolora na ovu vest na blicu i b92

Meni kod busplusovaca nije jasno sta misle da ce postici jadnim blefovima tipa dajte sada odmah dokumenta, na sledecoj stanici je komunalna, ili pre neki dan jednoj zeni, ako ne date dokumenta, autobus nece otvoriti vrata dok ne dodje komunalna da vam uzme podatke lol, i posle par min svi vide da od toga nema nista

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...