Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kad sam se poslednji put otkucao sa pripejd kartom bio sam u drugoj zoni, i na validatoru je posle mog kucanja pisao preostali iznos a ispod toga otprilike "zona 1,2 - 90 minuta" :huh:

Link to comment

 

"Srpski mercedes" imao je poteškoće i na liniji 50. Autobus se zadržavao na stajalištu jer nisu mogla da se zatvore vrata, pa je vozač nekoliko puta mora da izlazi i da ih "ručno" zatvara.

koja li su u pitanju? :D
Link to comment

ovo je najjače

 

 

U dispečerskom centru GSP “Beograd” ističu da ne raspolažu informacijama o pokvarenim autobusima. 

“Vidite sa Direkcijom za javni prevoz”, kratko su poričili. 

kome li se novinari obraćaju za informaciju o kvarovima na vodovodnoj ili elektro mreži?

Dispečerski centar GSP nema info o pokvarenim sopstvenim auobusima!

Edited by djordje geprat
Link to comment

To znaci da u onoj liniji sto ulazi u drugu pa se vraca u prvu treba kucati samo prvu zonu ako se ide do kraja?

 

Ja sad ne znam sta si me pitao, dosegao si moj IQ limit.

Link to comment

E, sad sam uradio empirijski test: bio u busu koji ide do druge zone, i dok sam bio u prvoj na validatoru sam pritisnuo ono za biranje zone. Pisalo odaberite odredište, izabrao zonu 2, i pojavilo se "zona 1,2 - 89 dinara/90 minuta". Ja zaključujem da se u vozilima koja prolaze kroz zone 1 i 2 pojedinačna karta otkuca prilikom ulaska u vozilo i samo tad -_-

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

E, sad sam uradio empirijski test: bio u busu koji ide do druge zone, i dok sam bio u prvoj na validatoru sam pritisnuo ono za biranje zone. Pisalo odaberite odredište, izabrao zonu 2, i pojavilo se "zona 1,2 - 89 dinara/90 minuta". Ja zaključujem da se u vozilima koja prolaze kroz zone 1 i 2 pojedinačna karta otkuca prilikom ulaska u vozilo i samo tad -_-

 

Pojedinačna karta od 89 din. važi i za 1. i za 2. zonu, razlika između te 2 zone postoji samo ako kupuješ markicu.

Link to comment

To znaci da u onoj liniji sto ulazi u drugu pa se vraca u prvu treba kucati samo prvu zonu ako se ide do kraja?

 

U prvoj i drugoj zoni važi ista karta (pošto spominješ ,,kucanje", kapiram da misliš na pojedinačnu tj. vremensku od 90 min.).

Link to comment

Jednog lepog dana, kada se rešimo slobodnih radikala (nažalost, crni i zeleni čaj daju rezultate samo u ljudskom telu) i ako Ikarbus bude još postojao, partnerstvo ne bi trebalo praviti sa Mercedesom ili MAN-om već sa kompanijama poput Bombardijea koje mogu da ponude nešto novo gradskom prevozu. 

 

Ukoliko do tada ne budu bankrotirali. Nekoliko puta. :D

Link to comment

E probao sam i "prigradski" BusPlus.I pravo da kazem odusevljen sam.Udjes odaberes zonu otkucas i to je to...Meni je trebala 3 zona i ok...Naravno da je krenulo smejanje i gledanje "vidi ovoga kuca se..." 

Sto mi je i rekla komsinica iz vikendice pored mene u povratku u fazonu "..ja sto godina nisam videla nikog da se kuca..." niti je videla kontrolu ikada...

 

Takodje iz njene price izgleda da postoji "problem" sa ljudima koji ovu liniju koriste kao gradsku , pa po njenoj prici kad su guzve autobus se u savskoj napuni do kraja i onda na nekoj sledecoj putnici recimo za Stepojevac ne mogu da udju, a bus se pre nego sto izadje na "pravu ibarsku" isprazni i ide poluprazan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...