Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ispravno su identifikovali gorući problem u saobraćaju i hrabro su se uhvatili u koštac sa njim. neće oni, kao neki ranije, da odlažu ove kritične probleme za kraj , nego će baš njih prvo da rešavaju.

 

takođe, ne bi me čudilo da se udene negde i po koja bela linija, pa da prevoz bude crveno beli.

 

To je ona fora sa 80/20. 

Proble je sto u Bg tih 80% predstavlja 20% u drugim gradovima.

Link to comment

to 'istraživanje' koju boju hoće beograđani je izvedena ovde - http://www.bgprevoz.rs/survey.php - sa sledećim pitanjem:
 

Нова боја аутобуса

Својим гласом утичите на избор боје нових соло аутобуса који ће се у наредном периоду наћи на улицама нашег града.

 

Потребно је да се региструјете на нашој интернет презентацији и изабарете једну од понуђених боја кликом на слику аутобуса. Сваки регистровани корисник може гласати само једном.

 

 

... pa je tako to usput 'protumačeno' kako umesto tih 30 novih Ikarcedesa treba SVE farbati, jer nije beg Mali cicija  :happy:

Šta je 5000€ po Solarisu (x200 kom.), a o sjajnim održavanim veteranima i da ne govorimo!

 

Naravno da su ubacili priču kako su autobusi žuti jer #demokratidiktatura, a autobusi su postali žuti zbog "Japanaca" pošto je to bila najveća grupna nabavka novih vozila a trebalo je da budu vidljivi...

 

Ne znam ko je registrovao u silnoj priči o reorganizaciji gradskog prevoza i da su zamenili znak firme... sa prilično banalnom beogradizacijom 'undergrounda', što bi se reklo - i moj deda bi ovo smislio...

 

stari znak

 

Gsp_beograd.png

 

novi znak

 

logo.png

Link to comment

Prethodni znak je bio neuporedivo bolji. Tčno je da mu je bilo potrebno redizajniranje jer izvedba ima prostora da se unapredi ali ideja da slova gsp budu ispisana gradskim ulicama, odnosno poruka da je gsp na ulici (gde su beogradske ulice tu su vozila gspa, hehe) je šest miliona puta inventivnija, suptilnija i inspirativnija od ovog sranja na prvu loptu.

Edited by McCabe
Link to comment

GSP je imao pre ovog ćirilićnog sa 'velikim O' jedan modernistički znak tamo negde iz 70-tih ili kad već, valjda uveden u isto vreme sa celom onom serijom oznaka za unutrašnjost vozila u 'sportskoj' stilizaciji - a mislim da je taj je znak varirao delimično, pre nego je upakovan u standardizovan zaobljeni kvadrat... bar po par slika koje sam video... u svakom slučaju je znak izgledao kao "dve reke", mada nemam pojma šta je konkretno predstavljao.

Da imaju malo smisla i obrazovanja, ekipa što je radila 'redizajn' je mogla da nekim delimičnim spajanjem i kombinovanjem starih znakova dobije novu originalniju stvar. 

 

Znajući SNS društvo, pitanje je i kako će ovo da implementiraju i dal su uopšte raspoloženi da rasipaju pare na ovaj šminkeraj... možda za 6 meseci smisle nešto novo.

 

Ovo je taj stari znak iz 80-tih, na pojedinačnoj karti kao i na pantljičari, ali na žalost nisam našao neke bolje slike - pre ovog sa debelim linijama je bila varijanta sa tanjim linijama (bar sam video fotografiju jednog minibusa tako označenog 70-tih.

 

bg-karte-(4).jpg

Edited by akibono
Link to comment

 

Da imaju malo smisla i obrazovanja, ekipa što je radila 'redizajn' je mogla da nekim delimičnim spajanjem i kombinovanjem starih znakova dobije novu originalniju stvar. 

 

 

to je i meni palo na pamet. ovaj novi znak je uz malo truda mogao da igra ulogu C u starom redizajniranom. Ali ko će da se cima... Ovako smo dobili sramotan plagijat...što je i logićno, doduše.

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

bg-karte-(4).jpg

 

Ако добро капирам пртљажну карту тада нису могла да се возе деца у колицима за џабе..

Дакле, осим ако мајци неко не помогне, бебу у наручје а другом руком склапа-уноси-износи-расклапа колица, уз то оверава пртљажну и карту за себе..

Јбт, добро смо се ми и родили..

Edited by vulejov
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...