Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa da, "ulica srpskih vladara" je najsmešnije ime za ulicu IKADA  :0.6:

Zato i volim da je koristim  :fantom:

 

 

Za tramvaje od mene uvek 3x URA, to mi je najbolji i najprijatniji vid prevoza - naravno samo kad su ovi novi moderni u pitanju poput 'španaca' kod nas i sl., nego je ovde pitanje tehničke realizacije sprovođenja šina kroz centar...

Trolejbusi su problem zbog mnogo glomaznije strujne mreže i manje praktičosti u odnosu na tramvaje, verovatno to i jeste razlog njihovog prvo skretanja, a zatim i izbacivanja iz centra.

 

Evo ga ispod trust mozgova koji je izneo ovaj veliki projekat od tri faze, a uz to su nam sad podarili stvarno 'originalan' novi znak za GSP sa pratećim novim tablama, bojama i sl. Ovog ćelavo-bradatog punoglavca što je između Vesića i Folića sam jutros ukačio na StBu da 'nešto' objašnjava oko ovih promena... bogami je to bila neviđena borba sa rečima, i pored onog napisanog na papirima ispred njega  :isuse:

Imaju saobraćajni mudraci i nov sajt http://www.bgprevoz.rs/survey.php gde može da se glasa kako ofrabati Vučićeve mečiće kad se okote  :lolol:

 

1684228_gsp_2_v.jpg

Inace kaze mi kolega koji je bio tamo da kada je Tica krenuo da mase po projekciji da su se lagano svi evakuisali koliko ih je smorio, neki na balkon da puse, a neki nazad u redakcije.Mozda mu je to i bio cilj...

Link to comment

Takodje je dobra ideja o skracivanju 79ke. 79 je vazna za Mirijevo, ali nakon sto skrene u Bulevar vise ne sluzi nicemu, skoro 100% trase se poklapa ili sa tramvajima ili sa trolama. A ide ono jednom u 100 godina. Logicnije je da ide samo do Zvezdare, pa da ide cesce, da ljudi u Mirijevu mogu brzo da udju u bus, pa brzo da presednu na frekventnu trolu ili tramvaj.

 

meni ta 79-ka bila super korisna.

bulevar-25.maj, pravo na kej. 

šta će da vozi do keja sada? 24-ka koja ide jednom u tri sata?

Link to comment

meni ta 79-ka bila super korisna.

bulevar-25.maj, pravo na kej.

šta će da vozi do keja sada? 24-ka koja ide jednom u tri sata?

Da pojasnim: skraćivanje 79ke je tek druga faza, nakkn što se trole produže do 25. maja i tamo napravi okretnica istih.
Link to comment

 

* Linija 31 bi se skratila do Slavije (ideja je presedanje na elektrobus na Slaviji, što je po meni glupost, bolje nek vrate trolejbus 22L do Studentskog trga!)

Linija 31 opslužuje terminus Ustanička na kome staje 10 linija i terminus Šumice na kome okreću dve GSP i  20 Lastinih linija. 

Ukoliko zaista izmeste okretnicu na Slaviju, doći će do usporavanja saobraćaja na celom kružnom toku, jer će 31 tu polaaako da okreće i da stoji, i doći će do masovnog pretrčavanja i povećavanja gužve na ionako uvek izgužvanoj stanici ka centru.

Odlična ideja. Od li čna.

Link to comment

 77 svraća u Marije Bursać, a iz Dimitrija Tucovića skreće već u Ruzveltovu

 

:fur:

 

Obožavam ove genije koji nikada nisu ušli u vozilo GSP a pršte od bisera: vrlo me zanima kako će Solaris na liniji 77 uspeti da smota desno iz Ruzveltove na silaznu rampu podvožnjaka, kolovoz tu nije preširok, a uvek ima parkiranih vozila. Skretanje sa uzlazne rampe ulevo u Ruzveltovu je malo manje zeznuto, ali i tu ima parkiranih, plus sada su sa obeju strana podvožnjaka ili već završene, ili se uveliko zidaju nove velike zgrade, dakle potencijalnih korisnika mesta za parkiranje koiko poželiš. . 

Link to comment

Obožavam ove genije koji nikada nisu ušli u vozilo GSP a pršte od bisera: vrlo me zanima kako će Solaris na liniji 77 uspeti da smota desno iz Ruzveltove na silaznu rampu podvožnjaka, kolovoz tu nije preširok, a uvek ima parkiranih vozila. Skretanje sa uzlazne rampe ulevo u Ruzveltovu je malo manje zeznuto, ali i tu ima parkiranih, plus sada su sa obeju strana podvožnjaka ili već završene, ili se uveliko zidaju nove velike zgrade, dakle potencijalnih korisnika mesta za parkiranje koiko poželiš. . 

 

Tuda prolaze sleperi - mnogi veci od duplog busa - jer je to tranzitna ruta za Pancevo. Kapiram da ce bus ipak moci da prodje.

Link to comment

Tuda prolaze sleperi - mnogi veci od duplog busa - jer je to tranzitna ruta za Pancevo. Kapiram da ce bus ipak moci da prodje.

 

Šleperi skreću levo iz pravca Pančeva, linja zaustavljanja na semaforu je udaljenija i može lakše da se smota. Semafor na skretanju desno iz pravca Vuka je tik pred silaznom rampom, zato mislim da je zajebanije da bus tu skrene, pa makar bio i zglobni. 

Link to comment

Treba sutra da putujem za Siljakovac.E sad znam da cu sa laste i to je ako se ne varam linija lasta 581.

E sad me zanima jesu li oni u busplus sistemu?Ako jesu jel otkucavam kartu u vozilu.Ili nisu pa se kupuje karta na salteru na lastinoj stanici?

Link to comment

Linija 72 se skida sa Bežanijske kose i vraća na Vojvođansku

 

Je l' ovo nema uticaja na polaznu/ dolaznu stanicu na aerodromu?

 

Jedva  čekam da  prorade tramvaji u  Vojvode  Stepe. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...