Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Sacekacu ipak da se javi neki korisnik 33jke.

 

Nesto mi ovo ne obecava.

Ne tvrdim ja da je bolji novi predlog. Samo mi ima neke logike da bus ide većim bulevarom. Pogotovu ako su stvarno nešto zeznuli i suzili taj tramvajski deo.

Link to comment

Meni vratili 68 u 7:41h. Zivio letnji red voznje!!!

 

verovatno kasni prethodna, ja sam juče 20 minuta čekao tramvaj na okretnici, i to po letnjem redu, 40 ljudi beše na stanici.

Link to comment

vojvode stepe vise nema stajalista za autobuse, sumnjam da ce ih terati po sinama celom duzinom. teorijski moze ali mislim da ubrzava habanje. plus po toj traci po asfaltu posipaju sitan sljinak, valjda da naglase da je tek za vanrednu automobilsku upotrebu.

Edited by Takeshi
Link to comment

Zato što V. Stepe ima više stanovnika - potencijalnih korisnika prevoza. 

 

Odlično je ako trajno izbace 33 iz V. Stepe (ovo kažem kao neko ko je do pre mesec dana živeo 50 m od Vojvode Stepe).

 

Nakon rekonstrukcije, tramvaj u V. Stepe će postati brži i pouzdaniji (kao što je bio slučaj sa Bulevarom, gde je po mom merenju nakon rekonstrukcije putovanje od Kluza to Vuka smanjeno sa 20 na 15 minuta u špicu - ovo uključuje dakle i dobar nerekonstruisani deo iza Cvetka). To znači i da će mu se povećati kapacitet. Plus, nakon rekonstrukcije Slavije kroz V. Stepe moći će da idu i novi tramvaji. Tramvaj je superiorniji vid prevoza i preklapanje tramvaja sa autobusom treba izbegavati. To je debilno ali je rađeno često u Beogradu dok je tramvajska infrastruktura bila u raspadu bez para za njeno saniranje, pa su autobusi uskakali kao nekakva ,,ispomoć".

 

Poenta 33ke nije da opslužuje onaj deo V. Stepe do Trošarine gde tramvaji postoje, već da opslužuje onaj deo posle gde ih nema tj. Kumodraž. Inače na ovom forumu su ljudi već pisali kako otkako je počela rekonkstrukcija, 33 ide nikad bolje jer izbegava onaj najzagušeniji deo V. Stepe (gde su i tramvaji) i piči kroz B. oslobođenja.

 

Takođe, da prepuna 33ka ide svakodnevno novim tramvajskim bašticama će em uništavati te baštice, em remetiti red vožnje tramvajima. Ako ide ulicom, praviće zastoje jer će morati da blokira ceo saobraćaj kada stane.

 

Pošto novi tarifni sistem omogućava lako presedanje, ko je ranije koristio 33ku da ide u donji deo V. Stepe (čega već nema godinu dana pa nije kao da je neki šok ako to izostane), ići će do kružnog puta pa će da presedne na tramvaj. Ko je ranije navikao da ide 33kom od donjeg dela u grad, kao što neko reče, može na tramvaj pa da presedne bilo gde od Autokomande od Slavije (Franš, K. park).

Link to comment

Dok nisam redovnije koristio 94, bio sam u zabludi da je 50 najgora linija. Gsp krševi kasne sa polascima ili ih i preskaču, a privatnici sa novim vozilima kreću i pre termina, pa nastaju rupe od po 30+ minuta.

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Link to comment

Ne oduzimajte 50ici tako lako titulu najgore linije, 94ka je relativno mlada linija, dok 50ca ima godine iskustva u gužvama i kvarovima.

Pravda za 50cu!

 

...poslato sa najbolje verzije tt....

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Meanwhile in Mar Bar primećena dva bagera. :thumbsup:

 

Takođe je BusPlus elektronika prihvatila novu trasu 26ice. :mad:

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...