Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Plastične važe 3 godine a sledeći put kad budeš uplaćivao pitaj da ti tačno očitaju do kada

 

Jel to važi i za personalizovane?

Link to comment

Te plasticne, bas kao i lk se posle nekog vremena razmagnetisu ili sta vec.

 

Nema sansone da traju 3 god. Inace, drzim u novcaniku, u zadnjem pdzeu, ni blizu fona

Link to comment

Te plasticne, bas kao i lk se posle nekog vremena razmagnetisu ili sta vec.

 

Nema sansone da traju 3 god. Inace, drzim u novcaniku, u zadnjem pdzeu, ni blizu fona

 

Koliko ja znam nema unutra nekog magneta, to su RFID kartice, RFID je elektronika, može to da traje ohoho. Ja sam furao karticu 3 godine dok je nisam izgubio bez problema

Link to comment

pita sestra da li je moguće kupiti važeću mesečnu studentsku pre ulaska u novi mesec? znam da je to ranije moglo dok se kupovala papirna mesečna, važila je, makar kod staaarih gsp kontrolora, ali ne znam ovo kako ide, zna li neko da li je moguće?

Link to comment

Koliko ja znam nema unutra nekog magneta, to su RFID kartice, RFID je elektronika, može to da traje ohoho. Ja sam furao karticu 3 godine dok je nisam izgubio bez problema

Prva plasticna, koju sm kupio kad je krenuo sistem, sam zamenio u Beogradjanki posle cirka 3-4 meseca. Posto nije radila, a na njoj je bilo kredita. Kontrolori su mi pricali da se razmagnetisala, a majstor u reklamacijama ne secam se sta mi je rekao.

 

Licnu kartu sam spomenuo iz razloga sto sam prosle nedelje menjao prebivaliste, pa sef u supu, rece daj prvo da vidimo dal se nije razmagnetisala, jer ako jeste, onda ne moz se vrsi promena.

Link to comment

Prva plasticna, koju sm kupio kad je krenuo sistem, sam zamenio u Beogradjanki posle cirka 3-4 meseca. Posto nije radila, a na njoj je bilo kredita. Kontrolori su mi pricali da se razmagnetisala, a majstor u reklamacijama ne secam se sta mi je rekao.

 

Licnu kartu sam spomenuo iz razloga sto sam prosle nedelje menjao prebivaliste, pa sef u supu, rece daj prvo da vidimo dal se nije razmagnetisala, jer ako jeste, onda ne moz se vrsi promena.

Prvi put cujem da cp moze da se razmagnetise... Murija...

Sjebani konektori su vec nesto drugo...

Link to comment

ja imam sporadicna iskustva posle 21h - jednom u autobusu 79 oko 21:30, i u 27 - negde oko 21h.

ali to je stvarno jako retko,

Link to comment

Prva plasticna, koju sm kupio kad je krenuo sistem, sam zamenio u Beogradjanki posle cirka 3-4 meseca. Posto nije radila, a na njoj je bilo kredita. Kontrolori su mi pricali da se razmagnetisala, a majstor u reklamacijama ne secam se sta mi je rekao.

 

Licnu kartu sam spomenuo iz razloga sto sam prosle nedelje menjao prebivaliste, pa sef u supu, rece daj prvo da vidimo dal se nije razmagnetisala, jer ako jeste, onda ne moz se vrsi promena.

 

Pa sad, BusPlus kartica (personalizovana, nije mi sad pri ruci nepersonalizovana) ima pozadi onu magnetnu traku, tako da to moze teoretski da se "razmagnetise" (mada ne vidim zasto to ne bi moglo da traje duze od 3 godine), ali mi se cini da se to samo koristi kada dobijas popust u Tempu i slicno, inace se kartica beskontaktno puni i validira, dakle to je RFID, kakvo crno magnetisanje.

 

A na licnim kartama je kontaktni cip (nije RFID), tako da tu tek nego pricanje "razmagnetisanju" totalna glupost. Kao sto rece placenik moze cip da se osteti i da ne moze lepo da se ocita, ali to je drugo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...