Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To bi imalo smisla da se karta kupuje kod vozača, ovako nema baš nikakvog. A npr. 95-ici bi trebalo cca 3 sata od Borče do blokova.

Link to comment

To bi imalo smisla da se karta kupuje kod vozača, 

 

Oće malo sutra. Znaju da bi naplata bila verovatno još manja nego sada, ali nije samo to, nego bi e pokazalo za koliko ljudi i koliko ljudi stvarno imaju para da plaćaju prevoz pa bi morao da se manji i broj linija i autobusa i na kraju, definitivno i broj zaposlenih. Ovak oje bolje. Svi sve lažu. Putnici da kupuju kartu, GSP da model održiv. 

Link to comment

Uvođenje Busplusa ne rešava nijedan problem prevoza u Beogradu već samo stvara nove i odustajanje od toga je najpametnije što su nadležni mogli uraditi.

 

 

A drugo...sta pa to rešava? 

 

Što reče Sokrat, ako vozač ne naplaćuje karte, ne rešava ništa. 

Link to comment

Oće malo sutra. Znaju da bi naplata bila verovatno još manja nego sada, ali nije samo to, nego bi e pokazalo za koliko ljudi i koliko ljudi stvarno imaju para da plaćaju prevoz pa bi morao da se manji i broj linija i autobusa i na kraju, definitivno i broj zaposlenih. Ovak oje bolje. Svi sve lažu. Putnici da kupuju kartu, GSP da model održiv. 

 

E pa to je sasvim druga dimenzija problema, ja sve vreme ubeđen da je naplata vožnji ono što jebe naše koke, a nije petao.

Link to comment

Pa malo gde sam video vise od 15 da budem iskren. Mislim, pokusavam da zamislim pun Zelenjak (gore) ili neku drugu takvu stanicu i svi ulaze na prednja vrata... A drugo...sta pa to rešava? Osim što povećava stres jedno 3 puta

beše to one godine kada su pravili prolaze na zelenjaku. valjda '67. snimao se film o tragediji službenice PTT. ima scena kada eva ras graciozno skakuće po skelama na zelenjaku a u kadru u pozadini vidi se red ljudi kako ulaze u autobus. beše i kod nas.

 

nego, kada sam u prošlom postu pomenuo  vozača tramvaja, mislio sam na njegovu odluku da tramvaj miruje dok persona ne očita kartu. i, važno pitanje: kakva bi bila VAŠA reakcija. podrška vozaču ili putniku ili nešto treće..... gledanje kroz prozor, čeprkanje po telefonu......

Edited by djordje geprat
Link to comment

nego, kada sam u prošlom postu pomenuo  vozača tramvaja, mislio sam na njegovu odluku da tramvaj miruje dok persona ne očita kartu. i, važno pitanje: kakva bi bila VAŠA reakcija. podrška vozaču ili putniku ili nešto treće..... gledanje kroz prozor, čeprkanje po telefonu......

ne znam. sistem mora da funkcionishe tako da se karte naplate i da niko ne bude biven u tom procesu. sad, kako doci do toga, to je treca pricha. uvodjenje reda sa bilo koje strane u sistem koji je bushan po svim pravcima, to je nevidjen problem, svako ce da kaze zashto bash ja, a vidi oni tamo koliko kradu, daj prvo njih. ni taj pristup nije neshvatljiv, ovde se nevidjene svinje zaklashe za po shniclu, pa nema veze. prilika za to postojala je 2000te i propushtena je. mislim da je tada postojala kritichna masa ljudi, spremna da na konto novoosvojene "slobode" potrpi josh malo. tada je karta bila 3 dinara, a za slobodu se posle ispostavilo da to i nije to ^_^

 

u odluke vozacha se ne bih meshala, chekam dok mogu, ako nemam kad - izlazim. to nije bitka koju sam reshena da vodim ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

može. u onom slučaju putnica je blago dodirnula prozvanu, ispostavilo se da je strankinja, situacija je rešena. 

 

u prvom delu posta sam izneo mišljenje da bi dobro bilo da se ukine posojanje novčane kazne. mislim, ako čovek neće da da 90 dinara, izgledan je problem kod legitimisanja. a, da je dovoljno zatražti da izađe.

Link to comment

Ne znam za poslednjih par godina,ali i u Skopju se ulazilo u mimohodu na prva vrata,ubacivala karta,žeton,novac u do pola providnu kutiju sa klapnom koju je vozač kontrolisao,red po 10,15,20 ljudi i nikada se niko nije bunio,funkcionisalo je savršeno.U Bg-to nije moguće,previše putnika,premalo vozila,svi u žurbi, maksimalno nervozni i netolerantni...

Link to comment

Meni prošlog meseca istekla ta plastična. Pošto mi ostalo na njoj oko 800 din. nazovem njihov Call centar da vidim kako da izvučem kredit sa te kartice. Kažu "nema potreba da se prebacuje kredit, sve te plastične karte se automatski produžavaju za godinu dana". Kosristio je danas. Sve OK. 

 

P.S. Istog dana kada sam proverio na kiosku kada mi ističu te plastične(imali smo tri) dve odmah bacio jel nije bilo kredita na njima. Bačeno 2*250din.  :twak:

Edited by deeps
Link to comment

Meni je idiotski što te plastične karte imaju uopšte rok trajanja. Doduše idiotski mi je i što na papirnu možeš samo 10 karata da uplatiš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...