Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

I ja isto, na privatnog prevoznika, gradska direkcija za saobracaj je prosledila firmi koja obavlja prevoz i od tada ni traga ni glasa od njih, evo 2 godine i nesto

Link to comment

На Крфу шофер кад дотера бус на почетну станицу узима кофу са водом и четку и пере све прозоре споља и гуме.

Link to comment

sinoć u autobusu 89, negde na čukpadini, kontrolorka ljubazno i tiho raspravlja sa putnikom bez karte. završava se time da ovaj izlazi iz autobusa na prvoj stanici. istog dana, u drugom autobusu vidim da kontrolor uzima karticu od putnika, očitava je i vraća mu.

 

mislim da je to recept za ponašanje i ulogu kontrolora. ukinuti ovo kažnjavanje, legitimisanje, brecanje. jednostavno, kao što sam pre dve godine napisao na primeru amsterdama, vozilo stoji dok putnik ne očita kartu ili napusti vozilo. kada to kontrolor zatraži.

 

ostaje pitanje: da li bi ste digli dževu na putnika bez karte ili na vozača, jer vreme vam curi?

 

ne bi bilo loše kada bi uveli i vremnsku kartu od 45 minuta za 50 dinara. da onaj zbog cegera, kiže ili hladnoće ne plaća za tramvaj od železničke stanice do brankovog mosta isto kao kad se, poput mene, vozi od delta sitija do labudovog brda.

Link to comment

Pre par dana sam se vozio u 5 autobusa u roku od onih 90min. Prvo jedna kratka, pa nesto zavrsio, pa otisao daleko sa presedanjem, pa tamo zavrsio sta sam imao i vratio se opet sa dva prevoza. Poslednju ponistio u nekom 85.minutu. Sto kazu vozio se za sve pare :) I stvarno ne vidim logiku da tih 5 voznji isto kosta kao i jedna od par stanica. Apsolutno je logicno i uvodjenje karata za krace voznje od 50-60

 
A ne moze tako poredjenje sa Amsterdamom. Prvo legalizacija, pa onda ostalo :D 
 
Mada tamo savrseno funkcionise ulazak na prva vrata kod vozaca ili pretposlednja kod konduktera (u tramvajima, u metrou jednostavniji sistem ulaska na samu stanicu), koji poniste/pogledaju kartu. I svi ulaze samo na ta dvoja vrata. A druga i poslednja sluze za izlazak. To je kod nas nezamislivo.
Link to comment

 

Mada tamo savrseno funkcionise ulazak na prva vrata kod vozaca ili pretposlednja kod konduktera (u tramvajima, u metrou jednostavniji sistem ulaska na samu stanicu), koji poniste/pogledaju kartu. I svi ulaze samo na ta dvoja vrata. A druga i poslednja sluze za izlazak. To je kod nas nezamislivo.

 

 

Ja koliko sam uspela da primetim tramvaji u Amsterdamu su poluprazni, autobusa se ne secam, tako da ni to poredjenje ne stoji :P a i onoliko se izraspravljasmo ovde u vise navrata na tu temu

 

edit: i, sto kazes, prvo legalizacija pa dalja poredjenja

Edited by nera
Link to comment

mislim da je to recept za ponašanje i ulogu kontrolora. ukinuti ovo kažnjavanje, legitimisanje, brecanje. jednostavno, kao što sam pre dve godine napisao na primeru amsterdama, vozilo stoji dok putnik ne očita kartu ili napusti vozilo. kada to kontrolor zatraži.

ponedeljkom je okupljanje kontrolora u centrali apeksa. dolaze da razduže naplaćene kazne i preuzmu svoj deo. od jedne kazne 2 tisoče, inkasiraju 250 dinarjev. par sati se tiskaju u dvorištu ispred centrale. ljube se, pozdravljaju, nazdravljaju. veoma su bliski i složni, reko bi čovek sa strane da je u pitanju kolektiv koji radi za neko više dobro čovečanstva. dakle, da parafraziram ramba amadeusa, dok se naučnici poput psihologa, sociologa i drugih bave zlikovačkim projektima koji od ljudi prave degenerike, mislim da je to valjan recept za okretanje para. a drugi recepti su nepotrebni. 

Link to comment

Mada tamo savrseno funkcionise ulazak na prva vrata kod vozaca ili pretposlednja kod konduktera (u tramvajima, u metrou jednostavniji sistem ulaska na samu stanicu), koji poniste/pogledaju kartu. I svi ulaze samo na ta dvoja vrata. A druga i poslednja sluze za izlazak. To je kod nas nezamislivo.

 

 

Ne znam za BG, ali u NS funkcionisalo savršeno pre koju godinu - ulaz na prednja, karta kod vozača, izlaz na srednja i zadnja.

Link to comment

Jel da da je bolje da ne pitam zašto je to u NS moguće a u Bg nije?

 

Zato sto ako 30 ljudi hoce da udje u skoro pun autobus to ume malo da bude problem. 

Link to comment

Ulaz na prednja vrata ne rešava nijedan problem prevoza u Beogradu već samo stvara nove i odustajanje od toga je najpametnije što su nadležni mogli uraditi.

Link to comment

Ne pokušava 30 ljudi ulaz u pun bus samo u Bg. Mada to ne odgovara na pitanje koje nisam postavio

 

Pa malo gde sam video vise od 15 da budem iskren. Mislim, pokusavam da zamislim pun Zelenjak (gore) ili neku drugu takvu stanicu i svi ulaze na prednja vrata... A drugo...sta pa to rešava? Osim što povećava stres jedno 3 puta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...