Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja mislim da te Lastine linije nisu deo ITS 1, vec ITS 2, zato ti ne radi karta.

 

ITS 1 i ITS 2 nisu zone, to su potpuno razliciti tarifni sistemi. ITS 1 je imao 2 zone (plus 2 tarifne relacije u drugoj zoni), ali su one 2013. ukinute*, ITS 2 ima tri zone**, a prva zona pokriva grad i neposrednu okolinu (tj. poklapa se otprilike sa teritorijom na kojoj postoji i ITS 1).

 

Dakle, kako ja citam ova objasnjenja na netu, ITS 1 i ITS 2 postoje paralelno jedan s drugim (zato se zovu integrisani tarifni sistem 1 i 2 - inace bi sve to bio jedan jedini integrisani tarifni sistem), elem karte koje vaze u ITS 1 (tvoja mesecna karta) ne vaze u ITS 2 (taj Lastin autobus).

 

 

 

* - osim za nocni prevoz, gde i dalje postoje 2 zone

** - za mesecne karte, za pojedinacne ima 10 zona, plus neki lokali (ti lokali su valjda "lokalni gradski prevoz" u Sopotu, Mladenovcu, Obrenovcu itd.) koji su i sami nekad podeljeni na zone

Edited by hazard
Link to comment

Eto objašnjenja :)

 

A meni ne bi ni palo na pamet da udjem u taj Lastin bus, logično mi da nemam pravo. Hteo si da prevariš sistem :D

Link to comment

u pravu je hazard

znam iz iskustva posto je ista situacija i sa lastinim busem koji vozi za obrenovac i gradskim autobusima ka umci

problem je sto za obranovac autobusi polaze na svakih nekoliko minuta, a za umku na 20ak minuta do pola sata

ne znam meni to bas nije logicno, zasto ne bi vazila karta za zonu koju imam kad udjem u bilo kom autobusu koji je trenutno u toj zoni?

Link to comment

ne znam meni to bas nije logicno, zasto ne bi vazila karta za zonu koju imam kad udjem u bilo kom autobusu koji je trenutno u toj zoni?

 

To je stvar dogovora tj. implementacije. Setimo se nekada nije postojao nikakav ITS, bilo nam je svima "potpuno logicno" da karta za "drzavni" bus ne vazi u privatnom, i da svaki privatnik odredjuje svoju cenu.

 

Inace, po ovom sto je najavljeno, ITS 1 i 2 ce biti spojeni u jedinstveni ITS, tako da ce od septembra biti moguce to sto biste hteli ti i pejsi

Link to comment

ok, znači ne bi trebalo da koristim taj međugradski prevoz po gradu. nisam znao, hvala na pojašnjenju. 

 

ostajem pri tome da navijam da se pravila promene. iz krajnje sebičnih razloga. 581 od padine do štajge putuje 10-12 minuta :)

Link to comment

sigurno mora da se raspishe tender za majstora -_-

 

(ali gledam neki dan iz blokova neki, ne znam ni koji je broj. a shto je toliko svemirski problem da se opere autobus iznutra? :unsure: po staroj srpskoj tradiciji siromashni-ali-posheni, iscepani-ali-chisti? ja razumem da je mozda i staro, da se nema za tendera za majstora i to sve, al jebemumater ako je komplikacija da se oriba autobus jednom  u nekoliko <_<)

Edited by gospa buba
Link to comment

Višak zaposlenih u GSP-u se nikad nije pravio u perioni...

 

Jedino su uredni bili japanski iz donacije. Moralo se, taki ugovor o donaciji bio :dry:

Link to comment

nek idu u japan, pa nek prave takve ugovore. hvala bogu da se to konačno završilo i da možemo da držimo ona stakla unutar autobusa potpuno izmazana, a da je najveći užitak onima koji sednu na jedno od tri mesta skroz pozadi.

 

ne znam da li oni dosadni švajcarci i dalje insistiraju na tome, ali njihovi tramvaji - koji doduše nešto ređe idu, moram da primetim - su i dalje prilično čisti i očuvani iznutra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...