Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ovde nije pola autobusa izaslo, autobus je bio poluprazan i kad je crnac usao na stanici na kojoj sam i ja usao i seo negde odmah tu kod vozaca, svi drugi (osim mene) su se povukli u zadnji deo autobusa.  Kao neki reverse Rosa Parks.  A pre toga sam zatekao tog crnca kako je "zauzeo" pola onog pokrivenog prostora na stanici (napolju je bio klasican letnji pljusak, zato sam i zavrsio u busu, obicno kad sam u BG svuda idem peske) dok su se 4-5 starijih gospodja tiskalo u onom drugom delu, sto dalje od njega.  A najbolja scena je bilo olaksanje na njihovim facama kad sam se ja pojavio, ono kao "ako crnac krene da nas bije/pljacka/siluje, ovaj ce nadam se da nas brani".

 

Ne znaju jadne tetke da ti pritiskas sve sto se mice bez obzira na kontinent.

Link to comment

Dobro je

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nije španac.

Link to comment

Potrebno mi je jedno razjašnjenje. 

 

Svakog prvog kupujem mesečnu dopunu. Međutim, u dva navrata mi nije prihvatio validiranje kada sam ušao u Lastu na relaciji Lazarevac - Bg. Ulazim u Žarkovu i idem ka centru, znači, to bi trebalo da je ITS 1.zona, zar ne? Validator jednostavno ne prepozna da imam mesečnu kartu i informiše me crvenom bojom i iritantnim glasom da nemam dovoljno kredita.

 

Pošto mi se ne najebava kod kontrolora, je li ovo neki bag? Treba li nešto posebno pritisnuti na validatoru (zona)?

Cekaj usao si u Lastu koja je isla IZ Lazarevca ka autobuskoj stanici?
Link to comment

Živeli reformatorski prigracki opštinski odbori SNSa iz Obrenovca, Lazarevca, Mladenovca, Grocke, Sopota i Barajeva!

Da se nisu spontano javili gracki prectavnici nikad ne bi došli do podataka da gradžani-prigradci godinama plaćaju mnogo VIŠE, od gradžana-gradaca! (možda jer žive mnogo dalje, ko to zna?)

Zahvaljujući njima se menja truli 'žuti' sistem i pored ove nove jeftinoće sav će prevoz & grad biti u novima bojama duge baš kao što je i Jadranka J. 

images_235f1258e532e6aa0a85a16ee559b289.
 

LEPE VESTI: Uskoro jeftiniji prevoz u Beogradu!

Na inicijativu opštinskih odbora SNS-a, cene gradskog prevoza za građane iz prigradskih opština uskoro će biti jeftinije

Grad Beograd odlučio je da promeni tarifni sistem u gradskom prevozu na predlog opštinskih odbora SNS iz Obrenovca, Lazarevca, Mladenovca, Grocke, Sopota i Barajeva.

Oni su gradu uputili zahtev sa potpisima građana iz prigradskih opština koji su se žalili na visoke cene prevoza, izjavio je danas gradski menadžer Goran Vesić.

Kako je kazao, razmatrajući tu inicijativu predstavnici grada došli su do podataka da građani prigradskih opština u Beogradu godinama plaćaju mnogo više cene gradskog prevoza nego što plaćaju građani koji žive u samom Beogradu, rekao je Vesić za RTV Pink.

On je naveo da će u periodu između 1. septembra ove godine i 1. januara iduće biti potpuno promenjen tarifni sistem gradskog prevoza tako što će biti ukinuti ITS 1 i ITS 2, koji sada postoje i grad će biti podeljen na četiri zone – crvena, žuta, zelena i plava.

Sadašnji ITS 1 će biti podeljen na tri zone, a četvrta zona biće sadašnji ITS 2.

– To će omogućiti da prevoz za građane iz prigradskih opština bude jeftiniji, a mi očekujemo da će sniženje cene biti i do 30 odsto. Ono što je novo za građane koji žive u okviru sadašnjeg ITS 1 je da će moći koristeći samo jednu zonu da plaćaju nižu cenu prevoza, odnosno da racionalnije koriste prevoz zavisno od toga koju zonu koriste – rekao je Vesić.

 

Edited by akibono
Link to comment

 

 

– To će omogućiti da prevoz za građane iz prigradskih opština bude jeftiniji, a mi očekujemo da će sniženje cene biti i do 30 odsto. Ono što je novo za građane koji žive u okviru sadašnjeg ITS 1 je da će moći koristeći samo jednu zonu da plaćaju nižu cenu prevoza, odnosno da racionalnije koriste prevoz zavisno od toga koju zonu koriste – rekao je Vesić.

 

Živ nisam da vidi kako će, na primer, onaj ko živi na Galenici a radi na Vidikovcu moći da koristi samo jednu zonu i da plaća nižu cenu prevoza...

Link to comment

ovo u prevodu znači: nema više "idem dve stanice", a sasvim moguće i platićete višu cenu prevoza ako se švrćkate među zonama

Edited by Malvo
Link to comment

Cekaj usao si u Lastu koja je isla IZ Lazarevca ka autobuskoj stanici?

da. validatori uredno postoje u vozilu što znači da se primenjuje bus plus režim. 

 

i ne prihvati mi validaciju. 

Link to comment

"Sadašnji ITS 1 će biti podeljen na tri zone"

 

Karaj brda i borče...

 

ITS 1 je već podeljen na Zonu 1 i 2, a u okviru Zone 2 postoje dve tarifne relacije...

Link to comment

da. validatori uredno postoje u vozilu što znači da se primenjuje bus plus režim. 

 

i ne prihvati mi validaciju. 

Pa meni je to logicno. Tvoja karta koja je jeftinija od karte putnika koji idu iz Lazarevca ti ne daje pravo da se vozis tim expres busom po tvojoj gradskoj zoni.

Link to comment

Pa meni je to logicno. Tvoja karta koja je jeftinija od karte putnika koji idu iz Lazarevca ti ne daje pravo da se vozis tim expres busom po tvojoj gradskoj zoni.

ali u ITS 1 zoni sam. Moja karta je jeftinija baš zbog toga što ne koristim prevoz izvan prve zone. 

 

Uzgred, ovo nije bio ekspres. Postoji 581 a postoji i 581E. Razlika je u tome što, recimo, ovaj ekspres ne staje na Čukaričkoj padini nego od Žarkova ide bez zaustavljanja do Palate pravde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...