Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Zato što to nije unosan posao :D od cene karte nećeš troškove pokriti, tj. ne na način na koji je mreža koncipirana...da ti neko dozvoli da voziš samo na 10 ili 20 najprometnijih linija u gradu zarada bi bila vhrstra, ali jebiga mora se voziti svugde i celog dana. Čak i ako operativne troškove uspeš da pokriješ, kamo kapitalna ulaganja... E sad ti jesi delimično u pravu, tj. čak i kad bi kojim čudom privatni GSP bio proitabilan, to bi bilo na jedvite jade, a kao što sam primečuješ većina naših privatizatora su trange-frangaši koji bi na brzaka da zarade 3x uložene sumu....što nije ni čudo kad su se svi obogatili na obrtanju deviza 90ih ili nekoj pljački, prevari, drogi....

Link to comment

Zato što to nije unosan posao :D od cene karte nećeš troškove pokriti, tj. ne na način na koji je mreža koncipirana...da ti neko dozvoli da voziš samo na 10 ili 20 najprometnijih linija u gradu zarada bi bila vhrstra, ali jebiga mora se voziti svugde i celog dana. Čak i ako operativne troškove uspeš da pokriješ, kamo kapitalna ulaganja... E sad ti jesi delimično u pravu, tj. čak i kad bi kojim čudom privatni GSP bio proitabilan, to bi bilo na jedvite jade, a kao što sam primečuješ većina naših privatizatora su trange-frangaši koji bi na brzaka da zarade 3x uložene sumu....što nije ni čudo kad su se svi obogatili na obrtanju deviza 90ih ili nekoj pljački, prevari, drogi....

 

To ćemo još da vidimo. Ima da bude kao na Zapadu gde mi se dešavalo da van špica čekam bus po 45 minuta. Pa sam onda shvatio da je bolje kupiti auto za (ekvivalent) 500 evra  :fantom:

Link to comment

Zato što to nije unosan posao :D od cene karte nećeš troškove pokriti, tj. ne na način na koji je mreža koncipirana...da ti neko dozvoli da voziš samo na 10 ili 20 najprometnijih linija u gradu zarada bi bila vhrstra, ali jebiga mora se voziti svugde i celog dana. Čak i ako operativne troškove uspeš da pokriješ, kamo kapitalna ulaganja... E sad ti jesi delimično u pravu, tj. čak i kad bi kojim čudom privatni GSP bio proitabilan, to bi bilo na jedvite jade, a kao što sam primečuješ većina naših privatizatora su trange-frangaši koji bi na brzaka da zarade 3x uložene sumu....što nije ni čudo kad su se svi obogatili na obrtanju deviza 90ih ili nekoj pljački, prevari, drogi....

 

ma znam ja da si ti u pravu a pisem onako iz osecaja beznadja kada je bilo sta u srbiji u pitanju, ovo u boldu, savrseno primeceno, dakle, imamo model kapitalizma™ zasnovan na likovima koji su u boldu i imamo model drzave koja je zasnovana na principima drzave iz 90ih koja je i omogucila i direktno stvarala nove kapitaliste stavljene u bold. obrni-okreni, javni gsp, privatni gsp, nema nam spasa

Link to comment

Pa nervira me što stalno nasrću na slabije, nas od po 120 kila skoro uvek izbegavaju

 

eto resenja! svi slabi odmah da pocnu zdravo da jedu i da se ugoje i onda ce prestati nasilje kontrolira u javnom prevozu :D

Link to comment

bolje zdrav i debeo nego sikaniran od kontrolora!

 

mada, na moju visinu, bilo bi ekstremno nezdravo da dodjem do 120 kila, ne bih izgledao opasno vec smesno i debelo :lolol:

Link to comment

bolje zdrav i debeo nego sikaniran od kontrolora!

 

mada, na moju visinu, bilo bi ekstremno nezdravo da dodjem do 120 kila, ne bih izgledao opasno vec smesno i debelo :lolol:

 

Ali bi mogao da kažeš ,,ne znam gde mi je busplus zapao mi je u salo" ili ,,čibe bre kontroloru ću sednem na tebe" :fantom:

 

 

To ćemo još da vidimo. Ima da bude kao na Zapadu gde mi se dešavalo da van špica čekam bus po 45 minuta. Pa sam onda shvatio da je bolje kupiti auto za (ekvivalent) 500 evra   :fantom:

 

Of which Zapad do you speak? :D U die beste zemljama to se uglavnom ne dešava osim ako nisi u nekom selu.

Link to comment

eto resenja! svi slabi odmah da pocnu zdravo da jedu i da se ugoje i onda ce prestati nasilje kontrolira u javnom prevozu :D

NIje sve do kila, ima malo i do visine i ćelave glave

Link to comment

Ali bi mogao da kažeš ,,ne znam gde mi je busplus zapao mi je u salo" ili ,,čibe bre kontroloru ću sednem na tebe" :fantom:

 

 

 

kada bih uspeo toliko da se ugojim ne bih se vozio gsp-om nego bih cesto boravio u japanu kao jedini srbin sumo rvac

 

NIje sve do kila, ima malo i do visine i ćelave glave

 

 

pa to i rekoh, bio bih smesan a ne opasan sa 120 kila :(

Edited by Pontijak
Link to comment

Of which Zapad do you speak? :D U die beste zemljama to se uglavnom ne dešava osim ako nisi u nekom selu.

 

Pravda za zapadna sela :mad:

Link to comment

Pravda za zapadna sela :mad:

 

tebi i ne treba javni prevoz kada si stalno u avionu, ma tebi ne treba ni kolovoz i trotoar iz istih razloga :P

Link to comment

tebi i ne treba javni prevoz kada si stalno u avionu, ma tebi ne treba ni kolovoz i trotoar iz istih razloga :P

 

On živi filozofiju Bože Đelića iz 2002.  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...