Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Setimo se ovom prilikom velikog vizionara Bože Đelića, koji je tamo 2001-2002. rekao, ne trebaju nam železnice, šta će nam to, gradićemo autoput i aerodrome.

 

Pa vidiš da može i bez železnica i bez autoputa.

Link to comment

Pa vidiš da može i bez železnica i bez autoputa.

pa kad imamo er srbiju i beograd na vodi. jos da zavrsimo moravsko vardarski kanal i kopneni saobracaj odlazi u proslost Edited by pbg12345
Link to comment

imam jedno pitanje kad smo vec kod vozova - zasto vozovi voze sporije kad prilaze odnosno odlaze sa aerodroma, u prvih nekoliko kilometara?

Link to comment

Šta mislite da li je bilo slučajeva da putnik u prevozu koji otkuca pojedinačnu kartu odn. kupi mesečnu kartu malo zeza kontrolora predstavljajući se kao da se švercuje, a kad ovaj zapenuša sa pretnjama, zapsinicima i kaznama na licu mesta, putnik pokaže kartu?

Edited by halloween
Link to comment

Šta mislite da li je bilo slučajeva da putnik u prevozu koji otkuca pojedinačnu kartu odn. kupi mesečnu kartu malo zeza kontrolora predstavljajući se kao da se švercuje, a kad ovaj zapenuša sa pretnjama, zapsinicima i kaznama na licu mesta, putnik pokaže kartu?

Ja sam tako, doduše sa otkucanom busplus kartom, zamajavao kontrolora kao ne mogu da nađem, jesam majkemi, a kupovao sam vreme za ortaka koji je zaboravio mesečnu kući.

Taman do sledeće stanice gde je ovaj silazio.

Još se kontrolor primio da ga foliram i da nemam kartu, smorio se kad sam izvadio važeću!

Link to comment

Šta mislite da li je bilo slučajeva da putnik u prevozu koji otkuca pojedinačnu kartu odn. kupi mesečnu kartu malo zeza kontrolora predstavljajući se kao da se švercuje, a kad ovaj zapenuša sa pretnjama, zapsinicima i kaznama na licu mesta, putnik pokaže kartu?

Ja to uradio par puta u 94 kad uđu kod D.mišovića.

A jedno sam se drao na njih i pitao jesam li ja šugav pa neće da mi pregledaju kartu

Link to comment

Ja to uradio par puta u 94 kad uđu kod D.mišovića.

A jedno sam se drao na njih i pitao jesam li ja šugav pa neće da mi pregledaju kartu

:D
Link to comment

Promakao ti je jedan bitan detalj :fantom:

 

Sve te firme gde su otišle desetine hiljada radnika imale su nešto interesantno...neku imovinu, neko zemljište, nekretnine...te je taj voljni momenat™ podmazan određenom količinom novčanih jedinica bio dovoljan da kod političara prenebegre strah od pada rejtinga zbog desetina hiljada otkaza. Firme koje nisu bile na ovaj način nikome interesantne, ostale su na državnoj sisi, gde uglavnom ne rade ništa a država im daje pare za plate. To su one firme u večitom restrukturiranju, koje nas koštaju 700 miliona evra godišnje ili koliko već, i za koje MMF nonstop drvi da konačno moraju da se reše, pa i likvidacijom kroz stečaj ako mora, a ovi naši odugovlače.

 

Elem, da GSP ima nešto što bi moglo da se fino drpne, već bi se privatizovao i već bi novi gazda podelio otkaze. Pošto toga nema, prevagu uzima ovaj drugi politički momenat, gde nijedna vlast ne vidi korist u tome da ljude otpušta, ili, ako ih otpušta, da ih ne menja svojima.

 

zvuci razumno ovo sto pises :) mada, to je problem sa nasim privatizacijama i nasim bizMis genijima, kako nikome ne padne na pamet da drpne tako unosan posao kao sto je gradski prevoz? valjda zato sto treba i voditi i odrzavati privatni gsp a ne samo krcmiti hektare na kojima su privatizovane fabrike

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...