Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Taman ćemo sve vozove da prilagodimo našim™ prugama, kad ćemo morati da menjamo pruge, pa ćemo onda opet da prilagođavamo. 

 

Iz nekog razloga posebno se iznerviram kad čitam o tom "prilagođavanju". 

 

 

A šta je poenta sa tim, jel to više ne prave vozove koji bi mogli da idu po našim prugama?

Link to comment

zaozbiljno? Pa jel svi imaju te nove pruge sem nas, svi tipa Bugara, Rumuna...

Nisu njiove pruge toliko nove, koliko su naše (pra)stare i neodržavane...

 

Bila neka priča baš o ovim vozovima, kao kvare se. Zvali proizvođača da pogleda zašto, i ispostavilo se da (naravno) lokomotive hoće da krenu da crkavaju ako ih voziš konstantno između 30 i 50 km na sat (a kod nas je na 80% mreže 50km maksimalna brzina). Rešenje? Parkirajte ovo u neku garažu dok ne sredite pruge, jebiga...

 

Kupili vozove prebrze za naše pruge: Ruske lokomotive se kvare ako voze 30 km na sat

 

Edit: link

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Čitam da su ove švajcarske 'crvendaće' sa slika gore što stoje parkirani u depou morali da malo doteraju kod nas jerbo su se malko izgrebali o granje duž naših pruga prilikom dolaska... 

Link to comment

Pa da, poslednji voz koji je pravljen da ide po "našim" prugama je umro krajem prošloga veka...

 

Tad su naše pruge bili brže  -_-

 

 

 

zaozbiljno? Pa jel svi imaju te nove pruge sem nas, svi tipa Bugara, Rumuna...

 

Mi nemamo pruge  <_<

 

Problem je u tome što smo naručili jako lepe i fine vozove koji mogu da idu do 120-150 km/h (ne znam tačno, ali preko 100 sigurno) ali kod nas će da voze 40-50 km/h i sporije na mnogim deonicama jer su nam pruge raspad. Zapravo i naši stari vozovi mogu da idu brzo, išli su nekad, u tom smislu nije problem u vozovima nego u prugama.

 

Pre par godina čitao sam intervju s jednim čovekom koji je do 90tih bio neki bitan faktor u Železnici, stručnjak, sećam se jedne rečenice: mi zapravo nemamo pruge, imamo samo koridore, a svu prugu treba graditi ispočetka.

Link to comment

Setimo se ovom prilikom velikog vizionara Bože Đelića, koji je tamo 2001-2002. rekao, ne trebaju nam železnice, šta će nam to, gradićemo autoput i aerodrome.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...