Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

razum je kad znaš da ne nešto znaš i da numeš i onda - ne radiš  ^_^

 

ali mi jos ne znamo da li oni ne rade zato sto znaju da ne umeju ili ne rade iz nama nedokucivih razloga :D

 

Bio je i period tokom ranih šezdesetih kada su busevi bili crveni, recimo "Famosi" koji su tada bili dosta česti. Čini mi se da je pojavom "Lejlanda" i uvođenjem tramvaja iz "Đure Đakovića" krenulo ujednačavanje celog voznog parka u zelenu boju.

 

e ne secam se ranih sezdesetih, mislio sam na kraj 60ih a ono moje o bojama je ionako bila samo prigodna doskocica :)

Link to comment

Ne znam čemu stresiranje. Mislim, šta god da bude, ako nešto urade, ako ništa ne urade, biće isto sranje.

 

GSP je u finansijskom kolapsu, naplata je katastrofa, nekakvo rešenje toga sa naplatne strane se ne nazire, a sa rashodne strane ni ova vlast, kao nijedna prethodna, nema muda da uradi šta mora - da otpusti 700 nepotrebnih kadrova.

 

Dakle, postoje dve opcije - da se ne menja ništa, i da sistem ovakav kakav trokira mic po mic do konačnog totalnog kolapsa i povratka u 97. ili tako neku godinu, ili, da oni kao nešto pokušavaju, reorganizuju, prosipaju iz šupljeg u prazno pa da na kraju rezultat bude isti, ili da u najboljem slučaju taj konačni kolaps malo odgode za godinu ili dve. Krajnji rezultat će svejedno biti identičan.

 

Imam ja rešenje. Otpustiš višak, smanjiš cenu na realnu i rigorozno naplaćuješ. Ali jebiga, zato ja nisam vlast  -_-

Link to comment

Kao što rekoh, 2 i 3 bi možda neko i uradio ali ovo pod 1 nema šanse da prođe, zato smo tu i gde smo.

 

cekaj, kako je sad problem otpustiti 700 zaposlenih u administraciji gsp-a a nije bio problem da se ladno pootpustaju desetine hiljada radnika u raznoraznim firmama tokom tranzicije, privatizacije i kako se sve to vec zove + sto ne mogu da verujem da je kolaps gsp-a samo u tim platama i doprinosima za 700 zaposlenih

Edited by Pontijak
Link to comment

Kao što rekoh, 2 i 3 bi možda neko i uradio ali ovo pod 1 nema šanse da prođe, zato smo tu i gde smo.

Ja ocekujem da ti divljak iz Borce sada nalupa par samara kao da si Suvakov.

Link to comment

cekaj, kako je sad problem otpustiti 700 zaposlenih u administraciji gsp-a a nije bio problem da se ladno pootpustaju desetine hiljada radnika u raznoraznim firmama tokom tranzicije, privatizacije i kako se sve to vec zove + sto ne mogu da verujem da je kolaps gsp-a samo u tim platama i doprinosima za 700 zaposlenih

 

Promakao ti je jedan bitan detalj :fantom:

 

Sve te firme gde su otišle desetine hiljada radnika imale su nešto interesantno...neku imovinu, neko zemljište, nekretnine...te je taj voljni momenat™ podmazan određenom količinom novčanih jedinica bio dovoljan da kod političara prenebegre strah od pada rejtinga zbog desetina hiljada otkaza. Firme koje nisu bile na ovaj način nikome interesantne, ostale su na državnoj sisi, gde uglavnom ne rade ništa a država im daje pare za plate. To su one firme u večitom restrukturiranju, koje nas koštaju 700 miliona evra godišnje ili koliko već, i za koje MMF nonstop drvi da konačno moraju da se reše, pa i likvidacijom kroz stečaj ako mora, a ovi naši odugovlače.

 

Elem, da GSP ima nešto što bi moglo da se fino drpne, već bi se privatizovao i već bi novi gazda podelio otkaze. Pošto toga nema, prevagu uzima ovaj drugi politički momenat, gde nijedna vlast ne vidi korist u tome da ljude otpušta, ili, ako ih otpušta, da ih ne menja svojima.

Link to comment

Voz, koji stoji tamo u zemunu u hangaru jer moraju da ga prilagode nasim prugama

 

Misliš da mu ugrade zaštitu od kamenovanja?

 

2719824757_5fa74d3cf4.jpg

Link to comment

Eh da stoji samo taj jedan, nego ih stoji 13 komada... a kad će u saobraćaj - još se ne zna  :fantom:

Duže će da traju ako se uopšte ne voze!

Treba još da ih stigne.

 

1.jpg

 

1b.jpg

Edited by akibono
Link to comment

Taman ćemo sve vozove da prilagodimo našim™ prugama, kad ćemo morati da menjamo pruge, pa ćemo onda opet da prilagođavamo. 

 

Iz nekog razloga posebno se iznerviram kad čitam o tom "prilagođavanju". 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...