Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa se prica i o farbanju svih vozila gsp-a, slutim da ce to biti boje srpske napredne stranke kao najbolje estetsko resenje, dosta je bilo tih zuto-plavih buseva

Link to comment

Evo razloga zašto se gradski prevoz reformiše. neko treba da dobije izradu novih tabli.

 

Vrhunac je  smartplan za 2021.,2027. i 2033. godinu

Eh, da će samo te table po stajalištima da menjaju - ugradiće i nove displeje u autobusima koji će da menjaju boju kako se prelazi iz zone u zonu, a i oni BusPlus automati će da menjaju boju.... dakle biće posla za snabdevače elektronskom opremom, ekranima, GPSovima i sl.

Vrlo zanimljivo ako se zna ko sa tim stvarima trenutno 'biznisuje'.

 

Slušao sam Vesića i malo šta mi je jasno oko toga šta će sve to da urade a bez posebnih troškova, i kako će svima da bude jeftinije iako će cena da ostane ista.... biće neka revolucija, 100%...

 

612593_slika1.jpg

 

612594_slika2.jpg

Edited by akibono
Link to comment

lose ce biti kada stetocine pocnu nesto i da rade, hajde dok drve propagandu nesposobni kakve ih je bob stvorio i ne rade nista ali kada pocnu da rade, to ce biti strasno

Link to comment

ne razumem baš što je nekoga briga u kojoj zoni čeka bus i šta mu znači posedovanje te informacije ... ali je bitno da će se praviti nove table. dinar ovde, dinar tamo ...

Link to comment

Kako ja to vidim, pored ekonomskog drpa na izradi novih šarenih drangulija postoji i politički drp koji im je bitan - poenta bar po Vesićevoj priči je da osetno pojeftini prevoz onima koji dolaze iz šire okoline grada. Verovatno imaju procenu da će tako ojačati poziciju u glasačkom telu. 

Vesić je jutros konkretno rekao kako nije u redu da neko iz Obrenovca plaća kartu 7000 dinara, dok je ona nekome u centru 3000 - tako više neće moći... 

 

Videćemo konkretne cenovnike, ali mi nije baš jasno šta će toliko revolucionarno da smisle osim što će da proglase da taj neko iz Obrenovca više neće (zvanično) da plaća kartu koja je "zona 1+2+3" od 7000din., već je plaća samo kartu "zona 3" od npr. 5500din. (i koja će naravno da u svim zonama). Razlike će da nivelišu ovim nametnutim 'obaveznim' pretplatnim karticama koje uvaljuju firmama, pa će malo da presipaju novce iz jedne u drugu zonu... ljudi iz 'grada' će da dopune plaćanje ljudima iz okoline.

 

Ova nova mreža linija će samo da znači da će biti više presedanja kao i da će biti više gužve u prevozu. Verovatno da smanje dupliranje autobuskih linija koje idu 'koridorima' na kojima već ima tramvaja i trolejbusa. Dovešće te do njih, pa presedaj za dalje - taman bi tako i smanjili broj potrebnih novih autobusa, jer im je i ovih 30 (umesto planiranih 50) bilo preveliki izdatak.

Link to comment

Kakav kaning plan

Izgleda da su već pločeli sa nijad viđenim planom. 94 nigde ni od korova

Šta znam, ja je od skora koristim, makar se red vožnje poštuje, još da vozila nisu sve do jednog krševi, bilo bi ok.

Inače baš jutros kontrola u 94, ulaze na divljoj stanici od 5 solitera prema Slodesu, mene iskulirale, ali sam ipak izašao i sačekao sledeći

https://m.facebook.com/beogradskitramvaji/photos/a.424335431002242.1073741828.424334707668981/577528759016241/?type=1&source=48&refid=17&_ft_=top_level_post_id.577528759016241&__tn__=E

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Edited by El Guapo
Link to comment

pa se prica i o farbanju svih vozila gsp-a, slutim da ce to biti boje srpske napredne stranke kao najbolje estetsko resenje, dosta je bilo tih zuto-plavih buseva

Vala baš, od crvenih, preko žutih, do plavih.

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Link to comment

Šta znam, ja je od skora koristim, makar se red vožnje poštuje, još da vozila nisu sve do jednog krševi, bilo bi ok.

Inače baš jutros kontrola u 94, ulaze na divljoj stanici od 5 solitera prema Slodesu, mene iskulirale, ali sam ipak izašao i sačekao sledeći

https://m.facebook.com/beogradskitramvaji/photos/a.424335431002242.1073741828.424334707668981/577528759016241/?type=1&source=48&refid=17&_ft_=top_level_post_id.577528759016241&__tn__=E

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

Ja je koristim svaki dan već dve godine. I sve je gore i gore. Prvu su izbacili dobre buseve, ubacili žule kršine. Sad sve ređe kreću, intervali su sve veći. Gužve sve gore.

Oko pola 4 do 4 dođe jedna koja je već kod Voje akademije nakrcana. Do buvljaka vše niko ne može da uđe

Link to comment

Staje autobus, otvaraju se vrata ulazi lik samo na srednja i kaže "dobro jutro gospodo, kontrola je u vozilu. Molim vas validirajte vaše mesečne karte u narednih pet minuta" - i izađe!

 

I to je to. :mellow:

Link to comment

Staje autobus, otvaraju se vrata ulazi lik samo na srednja i kaže "dobro jutro gospodo, kontrola je u vozilu. Molim vas validirajte vaše mesečne karte u narednih pet minuta" - i izađe!

 

I to je to. :mellow:

 

do jaja

Link to comment

Vala baš, od crvenih, preko žutih, do plavih.

 

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk

 

interesantno, dok je komunizam u socijalistickom beogradu bio jak vozila gsB su bila zelena a tek kada je poceo da se rastace vozila su postala crvena, onaj smehotres sa ds spinovanjem bojama je bio komican mada ne mogu da kazem da je kombinacija zuto sa malo plavog ruzna

Link to comment

Staje autobus, otvaraju se vrata ulazi lik samo na srednja i kaže "dobro jutro gospodo, kontrola je u vozilu. Molim vas validirajte vaše mesečne karte u narednih pet minuta" - i izađe!

 

I to je to. :mellow:

 

e to bi bila fora, recimo na jednoj stanici uđu to da kažu, a za dve kontrola. i vuk sit i ovce na broju!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...