Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

meni zgodno, pokrivam pola mesecne potrebe za gorivom stignem na vreme uz muziku i u toplom. pa valjda poslodavac ima neke koristi od toga nije bjegovo da misli kako mu radnik putuje vac da li dolazi i radi

Link to comment

2x89xbroj radnih dana izadje mnogo više nego markica..

 

Izadje ai su zato dosli do ingeniozne zamisli da srazmerno podele vrendost markice. Markica je 3200 za 30 dana ali ti imas ukupno npr 20 radnih dana sto znaci da dobijas 2130 a ostalo doplacujes ti jer nece fakultet da placa tvoje svrckanje po gradu neradnim danima. Takodje isto ce da vazi i u avgustu kada ce dobiti za markicu tipa 300 dinara 

Link to comment

2x89x20 radnih dana izadje 3560

20*3200/30=2133

Sve su to gluposti i pogresna tumacenja zakona. Dok zaposleni ne budu masovno tuzili poslodavce ovi se nece opametiti.

Link to comment

Moja prva firma, državna sponzorisana iz budžeta, 2000.godine plaćala je nekako ovako.. dakle prijaviš gde živiš i ako ti realno treba jedan bus dobiješ vrednost dve karte dnevno x broj radnih dana, to je tada bilo ako se dobro sećam 70-80% markice.. oni koji moraju da menjaju dva prevoza dobijali bi  lovu za markicu, jer bi vrednost četiri karte dnevno x broj radnih dana bila veća.. to je po meni bio dosta pošten sistem, niko nije zakinut a i uštedi se koji dinar.. ne znam samo da li i danas upražnjavaju taj sistem..

Edited by vulejov
Link to comment

Izadje ai su zato dosli do ingeniozne zamisli da srazmerno podele vrendost markice. Markica je 3200 za 30 dana ali ti imas ukupno npr 20 radnih dana sto znaci da dobijas 2130 a ostalo doplacujes ti jer nece fakultet da placa tvoje svrckanje po gradu neradnim danima. Takodje isto ce da vazi i u avgustu kada ce dobiti za markicu tipa 300 dinara 

 

Genijalno, i a ko se taj neko ne svrcka nigde vikendom, pa nece da kupi markicu, onda uspeva da sa ovim stigne na posao mozda jedno deset od tih 22/23 radnih dana. Ako vec nece da placaju markicu, fer bi bilo da im plate pojedinacne karte.

Link to comment

Moja prva firma, državna sponzorisana iz budžeta, 2000.godine plaćala je nekako ovako.. dakle prijaviš gde živiš i ako ti realno treba jedan bus dobiješ vrednost dve karte dnevno x broj radnih dana, to je tada bilo ako se dobro sećam 70-80% markice.. oni koji moraju da menjaju dva prevoza dobijali bi  lovu za markicu, jer bi vrednost četiri karte dnevno x broj radnih dana bila veća.. to je po meni bio dosta pošten sistem, niko nije zakinut a i uštedi se koji dinar.. ne znam samo da li i danas upražnjavaju taj sistem..

 

Samo što nema više tih što mijenjaju dva prevoza, osim ako ne putuju do posla duže od 90 minuta, što je već teritorija prigradskih naselja. Taj argument su im izbili vremenskim kartama.

Pada mi na pamet, možda je uvođenje vremenskih karata zapravo neka priprema za pokušaj implementacije ove procedure, sasvim mogu da ih zamislim sa nečim gnusnim poput ovoga.

Link to comment

...i onda će svi morati da uplaćuju busplus svojim radnicima, što recimo može da znači da će privatni sektor skinuti plate svima za iznos busplusa pod izgovorom da su troškovi prevoza već bili uključeni u platu <_<

Link to comment

Tom logikom firma moze da ti da 200kg kupusa umesto naknade za ishranu.

 

Zakon je jasan

 

Запослени има право на накнаду трошкова у складу са општим актом и уговором о раду, и то:

1) за долазак и одлазак са рада, у висини цене превозне карте у јавном саобраћају, ако послодавац није обезбедио сопствени превоз;

2) за време проведено на службеном путу у земљи;

3) за време проведено на службеном путу у иностранству;

4) смештаја и исхране за рад и боравак на терену, ако послодавац није запосленом обезбедио смештај и исхрану без накнаде;

5) за исхрану у току рада, ако послодавац ово право није обезбедио на други начин;

6) за регрес за коришћење годишњег одмора.

Висина трошкова из става 1. тачка 5) овог члана мора бити изражена у новцу.

 

Ja bih rekao da je ovde caka u ovom "у складу са општим актом и уговором о раду",

elem ja ti kao firma dam ugovor o radu gde to piše nekako drugačije, ili čal piše da ti se ne isplaćuje ništa, i onda eto, fino, sve je po zakonu.

 

To što visina troškova mora biti izražena u novcu je čisto knjigovodstvena stvar, ne kaže nigde da taj novac mora zaposlenom da se isplati na ruke.

Link to comment

Samo što nema više tih što mijenjaju dva prevoza, osim ako ne putuju do posla duže od 90 minuta, što je već teritorija prigradskih naselja. Taj argument su im izbili vremenskim kartama.

Pada mi na pamet, možda je uvođenje vremenskih karata zapravo neka priprema za pokušaj implementacije ove procedure, sasvim mogu da ih zamislim sa nečim gnusnim poput ovoga.

 

Sada s vremenskim kartama 2 karte po 5 radnih dana po 4 nedelje ispadne otprilike isto kao markica, možda čak i više kada uzmemo u obzir da bude i više od 20 radnih dana u mesecu.

Link to comment

Sada s vremenskim kartama 2 karte po 5 radnih dana po 4 nedelje ispadne otprilike isto kao markica, možda čak i više kada uzmemo u obzir da bude i više od 20 radnih dana u mesecu.

2x89x20 radnih dana izadje 3560

Link to comment

Ja bih rekao da je ovde caka u ovom "у складу са општим актом и уговором о раду",

elem ja ti kao firma dam ugovor o radu gde to piše nekako drugačije, ili čal piše da ti se ne isplaćuje ništa, i onda eto, fino, sve je po zakonu.

 

To što visina troškova mora biti izražena u novcu je čisto knjigovodstvena stvar, ne kaže nigde da taj novac mora zaposlenom da se isplati na ruke.

 

eno u kaznenim odredbama čl. 275. stav 5. 400000 do milion za prekršaj koji se sastoji u neisplaćivanju naknade troškova. zakon se čita do kraja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...