Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

O jebote sad tek videh da je ovaj davitelj isti onaj lik sto je nabadao onog studenta pre godinu-dve. Lepo je videti da mu to nije smetalo u karijeri komunalnog policajca...

Link to comment

danas u 39ci (pre 8 ujutru) ušla trojca "kontrolora" i ladno se "naslonili" na validatore i čekaju da autobus krene i onda jedan blokira iste i onda "kontrola karata" ... brate, kao da traže razlog da se zakače sa nekim ...

 

Da, nova moda je sprečavanje ljudi da se validiraju, to se desilo mojoj komšinici, jedva ih je ubedila da je puste. Uđe, ne može da se validira jer je validator van domašaja, i sledi tretman, uz pitanje "vi ste odrasla žena, zbog čega nas lažete". 

 

Podržavam svako nasilje nad kontrolorima i nadam se da će ga biti što više. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Da, nova moda je sprečavanje ljudi da se validiraju, to se desilo mojoj komšinici, jedva ih je ubedila da je puste. Uđe, ne može da se validira jer je validator van domašaja, i sledi tretman, uz pitanje "vi ste odrasla žena, zbog čega nas lažete". 

 

 

To se zamalo i meni desilo pre mesec dana. Kulturno ušao među poslednjima u autobus, kontrolori ušli pre mene i blokirali. Autobus krenuo, vadim kartu  i kažem "da se validiram, ušao sam sada sa vama" a kontrolorka me gleda onako sumnjičavo. Odblokirala je validator tek kad još jedna putnica što je ušla sa mnom potvrdila da sam zaista ušao zajedno sa njima.

 

Najveći fazon je što sam zajedno sa istim tim kontrolorima presedao na stanici, već su me bili kontrolisali u prethodnom autobusu.

Link to comment

 

U autobusu na liniji 860, na Obrenovačkom putu, na raskršću za Železnik i Makiš, juče oko 15.30 sati, komunalni policajci su maltretirali putnika i na njega "fizički nasrnuli". Sugrađanin se javio našoj redakciji i objasnio da nije hteo da pokaže kartu iz revolta jer autobusi na toj liniji svakog dana stoje po 20 minuta dok kontrolori ne pregledaju da li svi građani imaju kartu.

Kontrolorima nije dao kartu, pa su komunalni policajci počeli da ga maltertiraju.

 

 

- Rekao sam da ću im rado pokazati kartu čim bude autobus krenuo, jer kartu sam imao, i to mesečnu. Nisu želeli ništa da slušaju. Unosili su mi se u facu, par puta su hteli da me udare i na sve moguće načine pokušavali su da me izvuku iz autobusa. Držao sam se za šipku i nisam želeo da izađem, ali su uspeli da me otrgnu, čak me je jedan policajac prilikom izlaska udario kolenom u donjem predelu kičme da bi me izgurao napolje. Vukli su me, zavrtali ruku, ali ja nisam pružao otpor, ponašali su se kao da sam kriminalac - ističe Ćetković.

 

On kaže da ga je jedan od komunanih policajaca vređao i govorio "videćeš ti koja su sada naša prava".

 

- Prislonili su me uz stanicu vičući na mene "ruke gore" kao da sam kriminalac. Pri tome mi je ispala torba. Jedan od njih mi je tražio ličnu kartu. Sagnuo sam se da bih dohvatio torbu i dao ličnu kartu i pri tome sam dobio udarac u predelu leđa pesnicom. Jedan je viknuo "jesam li ti rekao ruke gore". Kazao sam da me ne udara i da sam hteo da izvršim njegovo naređenje da dam ličnu kartu na uvid i da mi je u torbi. Tada je jedan od njih podigao moju torbu i hteo da izvadi ličnu kartu iz nje. Odmah sam reagovao da ne sme da pretura po mojoj torbi. Na silu su me odvukli do kola, gde je nastavljeno maltretiranje - kaže on.

 

Ja sam potpuno smoren jer ne mogu da pomognem ovom čoveku i ostalima nad kojima se komunalna policija iživljava...

Link to comment

Po svim informacijama koje stižu poslednjih dana, komunalci su dobili veoma široka ovlašćenja za primenu fizičke sile. 

 

Ljudi imaju  apsolutno moralno  pravo da se svim sredstvima brane od ovakvih stvari, i nadam se da će neko iskoristiti to pravo na način koji ga neće odvesti u zatvor.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Po svim informacijama koje stižu poslednjih dana, komunalci su dobili veoma široka ovlašćenja za primenu fizičke sile. 

 

Ljudi imaju  apsolutno moralno  pravo da se svim sredstvima brane od ovakvih stvari, i nadam se da će neko iskoristiti to pravo na način koji ga neće odvesti u zatvor.

 

Koje pravo? 

 

Sva sredstva formalno jesu na raspolaganju, ali ovo je živa sila u trenutku, mahom označena kao "izolovan slučaj".

Link to comment

Po svim informacijama koje stižu poslednjih dana, komunalci su dobili veoma široka ovlašćenja za primenu fizičke sile.

 

Ljudi imaju apsolutno moralno pravo da se svim sredstvima brane od ovakvih stvari, i nadam se da će neko iskoristiti to pravo na način koji ga neće odvesti u zatvor.

Misliš proširili su im ovlašćenja pravnim aktima, ili su im šefovi rekli da "gaze do kraja"?
Link to comment

Koje pravo? 

 

Sva sredstva formalno jesu na raspolaganju, ali ovo je živa sila u trenutku, mahom označena kao "izolovan slučaj".

 

Ovo drugo, baš su se namnožili izveštaji o primeni fizičke sile, verovatno su dobili implicitno uputstvo da mogu da rade šta hoće, da ljudima skaču po zglobovima, da ih udaraju i tome slično.Onaj majmun sa snimka mogao je da od lika napravi trajnog invalida onim skakanjem po nožnim zglobovima.

Link to comment

Ne znam koja je granica pucanja, ali ne bih bio preterano iznenađen da ih jednom linčuje pun autobus.

 

Granica pucanja će doći kada utrostruče broj komunalaca. Tada ćemo ovakve scene imati svuda i na svakom mestu, a neka od njih završiće se tako što će ovim kreaturama neko otvoriti lobanju.

Link to comment

Jeb'o ti i zivot u prestonici i velegrad i sve mogucnosti koje to pruza ako te svakodnevno bombarduju live scene ovakvih maltretiranja ili direktno ponizavanje od strane mandrila kojima je nekom uniformom podigao ego.

Link to comment

Granica pucanja će doći kada utrostruče broj komunalaca. Tada ćemo ovakve scene imati svuda i na svakom mestu, a neka od njih završiće se tako što će ovim kreaturama neko otvoriti lobanju.

 

Nije lepo ali apsolutno sam za taj scenario. Prosto, ne svrstavam ih u ljude i ne bih imao trunke saosećanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...