Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

video sam ujutru. radi bgvoz :) imam pogodnost sto vidim prugu kroz prozore stana pa sam rano ujutru video da vozovi tamo-amo idu na 15 minuta, dakle rade.

 

a ona radnicka klasa koja neguje i odrzava vagone a svakodnevno vidim plodove njihove nege i odrzavanja, samo govna sto ne plivaju unutar vagona a o izgledu samih karoserija vagona da i ne pisem, mogla bi malo da se edukuje™ oko metoda radnicke borbe, na primer da par dana ranije najave strajk da bi djaci, studenti i radni ljudi znali da bgvoz nece saobracati zbog strajka tehnikom blokade depoa u kojem su garniture vozova

Link to comment

Jeb'ga, koliko plaćamo vožnju dobri su vozovi.

Napravili su sistem u kojem je nemoguće vršiti naplatu i kontrolu karata kao što je u ostalim vidovima gradskog prevoza. Status quo i dalje traje - mi ne plaćamo, oni ne kontrolišu, vozovi idu...

Link to comment

Jeb'ga, koliko plaćamo vožnju dobri su vozovi.

Napravili su sistem u kojem je nemoguće vršiti naplatu i kontrolu karata kao što je u ostalim vidovima gradskog prevoza. Status quo i dalje traje - mi ne plaćamo, oni ne kontrolišu, vozovi idu...

meni se cini da je to dobri stari visedecenijski nacin kupovine socijalnog mira , zamisli da se samo pobuni i udruzi svet iz bataje i blokova i krene u socijalne proteste kada im prekipi :lolol:  ovako stoji to sto ti kazes, bvvoz ide tacno u minut, nismo u mocnosti da se validiramo jerbo su validatori demolirani, ne mislimo o tome da se dve trecine prihoda gsp upumpava iz budzeta grada koji i mi kao gradjani punimo kroz obaveze placanja poreza i sve se tako kotrlja a dokle ce, ko to zna, sjajan je bgvoz i samo neka radi, oni dani kada nas podsete sta znaci za sistem gradskog prevoza metodom blokiranja depoa se jasno vidi koliko je gradski prevoz ustvari los, mogu misliti kako je ljudima u batajnici koji moraju na posao a i da se vrate kucama kada voz ne radi, meni je mnogo lakse ali izkreno popizdim od tramvaja, buseva i trola i semafora i kilavljenja i pucanja kontakt mreze i saobracajnih cepova u nemanjinoj itd itd

Link to comment

Najjeftinija vremenska je 90 dinara i važi 90 minuta. Tvoja kartica i dalje važi, naravno

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kako sad funkcionise busplus? Imam karticu i nesto kredita na njoj. Jel sad ima samo vremenske karte?

 

kartice busplusa su prodavane za rokom trajanja od 3 godine. prodavac busplusa na kiosku mi reče da je rok produžen, ali nije znao za koliko.

kartonske za dopunjavanje ne možeš više da kupiš, već samo dnevnu kartonsku.

Link to comment

samo vremenska, validiras je i prvi put kada udjes u prevoz i svaki sledeci put kada menjas prevoz, u teoriji ako udjes u drugi prevoz u 89 minutu platio si i tu voznju

Link to comment

Nije u redu da zajebavate coveka, zasto mu lepo ne objasnite da treba da pocne sa trocifrenim brojevima sredstava javnog prevoza, pa onda polako do 2, 7..., taj rad.

Link to comment

1 savet - Sto se tice preskakanja sina, one se ne preskacu na ulici, vec tek nakon ulaska u vozilo

 

582086_trola-foto-citalac-ilija-petrovic

 

 

UŽAS U PREVOZU! Žena propala kroz rupu u trolejbusu 41! (FOTO)
06. 03. 2015. - 10:57h
 

Drama u centru grada! Oko sedam sati jutros na liniji trolejbusa 41 na stajalištu Miloša Pocerca u ulici Kneza Miloša žena je propala kroz rupu u vozilu kod zadnjih vrata trolejbusa.

Tek, nakon povika putnika vozilo je zaustavljeno desetak metara nakon stanice, kaže čitalac "Blica".

Troje sugrađana je izvuklo ženu iz rupe pre nego što je vozač došao da vidi o čemu se radi.
 
- Žena je prošla sa lakšim telesnim povredama u predelu nogu, nakon što je sela, vidno uzrujana i u šoku i bolovima, kratko je prokomentarisala da nije videla da je poklopac podignut i da svakako nije očekivala da u vozilu postoji rupa koju nije primetila jer je na stanici nekoliko putnika ušlo pre nje - kaže Ilija Petrović koji je bio u trolebusu.
 
Petrović kaže da nakon što su putnici upitali vozača kako vozi sa rupom u vozilu i da li je svestan da neko može da se povredi i nastrada, vozač je rekao: "Nisam video to, idem u garažu sad".

Vozilo je nastavilo vožnju sa putnicima do stanice Ortopedski zavod na početku Bulevara Kneza Aleksandra Karađorđevića kada je vozač na stajalištu rekao putnicima da napuste vozilo.
 
- Ušao sam na stanici kod Glavne poste u Takovskoj ulici. Preskočio sam rupu i u neverici, seo i počeo da fotografišem. Vozilo je, siguran sam u takvom stanju i sa rupom krenulo sa početne stanice sa Studentskog trga. Putnici koji su ulazili na dva naredna stajališta su preskakali rupu i izbegavali opasnost sve dok nesrećna gospođa nije propala kroz otvor u trenutku kad je vozilo kretalo sa stanice. Vikali smo vozaču da stane dok smo je izvlačili i stavljali da sedne na najbliže sedište - priča Ilija.
 
Vozač je na narednom stajalištu rekao putnicima da napuste vozilo, verovatno tek pošto je primetio da putnici fotografišu vozilo i rupu u vozilu.

Vozač trolejbusa: Poklopac je bio zatvoren kada sam krenuo iz garaže
 
U GSP-u su za "Blic" potrvdili da se dogodio incident u trolejbusu na liniji 41.
 
- Jutros u 7 sati u Ulici kneza Miloša, na stajalištu Višegradska, po izjavi vozača, prijavljeno mu je da je poklopac podignut na zadnjoj platformi, da jedna žena to nije videla i da je povredila nogu. Kod Ruda je zaustavio trolejbus i zamolio putnike da pređu u drugi. Žena mu je rekla da se povredila, on je tražio da pozove policiju, a ona je to odbila jer je žurila na posao. Vozač tvrdi da je, kada je izašao iz garaže, prekontrolisao trolejbus i da je sve bilo u redu - kažu u GSP-u.

 

Link to comment

Ladno  je to prava slika  :isuse:

 

Izasao iz garaze ovakav i jos prosao pola grada pre nego sto su primetili

 

Blic

582084_trola-foto-citalac-ilija-petrovic

 

Ne mogu da verujem da neko  nije skrenuo paznju vozacu  pre Kneza Milosa

 

Verovatno su prvi putnici pomislili da je ovo neka nova trola na Flinstones pogon.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...