Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa to je još veći džiberizam, dnevna može, obične vožnje ne mogu :lolol:

pa rekli smo vec, od jedne mnozine dobrih (shta dobrih, odlichnih! -_-) ideja im se toliko smantalo, da vishe nisu mogli da se raspasulje, sve do samog kraja -_-

Link to comment

na sajtu busplus piše ovo:

 

 

Osnovna karta u vozilu će od 1. februara, umesto dosadašnje pojedinačne karte za jednu vožnju, biti vremenska karta od 90 minuta i koštaće 89 dinara. Ova karta može da se koristi u više vozila tokom njenog trajanja, a potrebno je da se očita prilikom svakog ulaska, odnosno presedanja u drugo vozilo. Za korišćenje vremenske karte od 90 minuta ne bira se nikakva opcija na validatoru, već se očitava nepersonalizovana kartica, dopunjena kreditom u željenom iznosu.

i ovo

 

 

Granice tarifnih zona u okviru ITS2 (Lastini i Lastrini autobusi)

Napomena: Zone se odnose samo na personalizovane BusPlus kartice ali ne i na pojedinačne/nepersonalizovane kartice.

NAPOMENA: BUS PLUS KARTICE ĆE VAŽITI SAMO ZA LINIJE LASTE I LASTRE KOJE POČINJU I ZAVRŠAVAJU NA TERITORIJI GRADA BEOGRADA.

da li dobro tumačim da

ako sednete u žarkovu u lastrin autobus za lazarevac i koristite vremensku kartu, prevoz do lazarevca vas košta 89 dinara? dešava se da i vožnja od lastrine stanice kod bristola završi za manje od 90 minuta.

 

taj prevoz je do sada koštao nešto manje od 400 dinara. malo sam zbunjen.

Link to comment

Ima ovde mali milion nejasnoća. Recimo, zašto je neophodno da se pri ulasku u drugo vozilo ponovo očitava već očitana vremenska karta u trajanju od 90 minuta? Zašto je uopšte neophodno očitavati papirne karte ako njihov rok važenja počinje u trenutku kupovine na kiosku?

Edited by keitel
Link to comment

Ima ovde mali milion nejasnoća. Recimo, zašto je neophodno da se pri ulasku u drugo vozilo ponovo očitava već očitana vremenska karta u trajanju od 90 minuta? Zašto je uopšte neophodno očitavati papirne karte ako njihov rok važenja počinje u trenutku kupovine na kiosku?

da bi se slozenom statistikom obrachunalo gde narod ide i tako donosile edukovane odluke shta kome treba. potrebe gradjana su na prvom mestu -_-

Link to comment

na sajtu busplus piše ovo:

i ovo

da li dobro tumačim da

ako sednete u žarkovu u lastrin autobus za lazarevac i koristite vremensku kartu, prevoz do lazarevca vas košta 89 dinara? dešava se da i vožnja od lastrine stanice kod bristola završi za manje od 90 minuta.

 

taj prevoz je do sada koštao nešto manje od 400 dinara. malo sam zbunjen.

Mene zanima Lasta koja vozi do Lazarevca meni igra za vikendicu koja je na pola puta...Dakle kako ja mogu da iskoristim BusPlus?

Link to comment

Ima ovde mali milion nejasnoća. Recimo, zašto je neophodno da se pri ulasku u drugo vozilo ponovo očitava već očitana vremenska karta u trajanju od 90 minuta? Zašto je uopšte neophodno očitavati papirne karte ako njihov rok važenja počinje u trenutku kupovine na kiosku?

 

mislim da kontrola može da očita samo karte očitane u vozilu koje kontrolišu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...