Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

BTW,

insajder mi rekao murija aktivno istrazuje da nadje osobu koja je slikala komunalce u akciji privodjenja one zene...

Eto šta radi murija... čuva bilbord na štajgi i juri ko je snimao telefonom :fantom:
Link to comment

BTW,

insajder mi rekao murija aktivno istrazuje da nadje osobu koja je slikala komunalce u akciji privodjenja one zene...

Uf.. Ne znam da li misle na snimak sa prozora ili onog koji je bio ispred auta.

Realno mu/joj ne mogu ništa. Najbolje bi bilo da se sam/a identifikuje i odere bagru na sudu.

Link to comment

Očigledno je da je s'vrha Gotama stiglo naređenje da se igra presing po celom terenu i utera strah neplatišama, tako da oni slabijeg stomaka odustanu od švercovanja - pa da il' počnu da plaćaju ili idu peške... bundžije će na arapske plantaže pa nek tamo kradu ako smeju!

 

Možda bi moglo i da se uskoro, kao drugi deo 'master plana', napravi onaj masovan dogovor sa velikim firmama da pokupuju i podele markice zaposlenima (meru koju su već i najavljivali), a to ionako mora uz pomoć države tj. budžeta pa eto prilike da Dečko (mekog srca) što obećava pomogne narodu  :happy:

Link to comment

Očigledno je da je s'vrha Gotama stiglo naređenje da se igra presing po celom terenu i utera strah neplatišama, tako da oni slabijeg stomaka odustanu od švercovanja - pa da il' počnu da plaćaju ili idu peške... bundžije će na arapske plantaže pa nek tamo kradu ako smeju!

 

To je to. Gde je Đilas kalirao, ovi će da pokažu šta imaju. Ostaje da vidimo da li će se i njima belolistićari javiti.

Link to comment

Jedno konkretno pitanje: drugar nije imao kartu, dao ličnu, oni mu izdali neki papirić/zapisnik i rekli da će kazna stići na kućnu adresu. Sad, nisu mu rekli ni o kakvoj mogućnosti da kartu plati na licu mesta. Druga stvar je što trenutno živi u zgradi kod rođaka koja ima nekoliko ulaza i poštar nikada nije uspevao da ga nađe osim ako ne napiše detaljnu adresu. Da li da ih ganja i sam plati kaznu ili da pusti stvar kraju? Koja je varijanta ako mu kaznu ne isporuče na kućnu adresu? Znam da je bilo reči da će biti problema prilikom ponovnog vađenja lične i sličnih stvari, pa me samo interesuje da li to funkcioniše u praksi ili ne...

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

samo ne razumem šta im sve ovo treba - taj gsp je realno poslednja rupa na svirali™ da bi sebi nabijali ovakav negativni rejting. sve afere, lične karte, kumovi, braća, deca, deficiti, recesije, porezi i stopa nezaposlenosti - ništa od toga ne može da navuče bes kao ovo što rade pred očima stotina hiljada ljudi i još su se maksimalno izbezobrazili.

 

ne bi me čudilo da u skorije vreme puste spin "ako može moj prijatelj mića iz babušnice da plaća kartu, mogu i beograđani". leglo bi im kao kec na deset, jer em ima da okrenu priču u neku ćoravu stranu, em da učvrste svoje glasačko telo u unutrašnjosti koje bi dobilo novu verziju zašto živi loše, naravno, beogradsku, da im se uklopi u narativ.

 

čudi me da to još uvek nisu uradili, vidim da im botovi imaju nalog da pominju beč i minhen.

Link to comment

To je to. Gde je Đilas kalirao, ovi će da pokažu šta imaju. Ostaje da vidimo da li će se i njima belolistićari javiti.

 

Javiće se kad se masovna hipnoza (već n puta viđena) završi, tj. kad likovi koji su bili za Miloševića/Draškovića/Đinđića/Koštunicu/Jovanovića/Tadića/Vučića izgube onaj manijački pogled dok im neko iznosi bilo kakve argumente i trajaće veoma kratko dok ne izviču nekog novog genija.

Link to comment

samo ne razumem šta im sve ovo treba - taj gsp je realno poslednja rupa na svirali™ da bi sebi nabijali ovakav negativni rejting. sve afere, lične karte, kumovi, braća, deca, deficiti, recesije, porezi i stopa nezaposlenosti - ništa od toga ne može da navuče bes kao ovo što rade pred očima stotina hiljada ljudi i još su se maksimalno izbezobrazili.

 

ne bi me čudilo da u skorije vreme puste spin "ako može moj prijatelj mića iz babušnice da plaća kartu, mogu i beograđani". leglo bi im kao kec na deset, jer em ima da okrenu priču u neku ćoravu stranu, em da učvrste svoje glasačko telo u unutrašnjosti koje bi dobilo novu verziju zašto živi loše, naravno, beogradsku, da im se uklopi u narativ.

 

čudi me da to još uvek nisu uradili, vidim da im botovi imaju nalog da pominju beč i minhen.

 

Zato što (kako godine odmiču, sve sam uvereniji u to) Beograd ima komunalne probleme koji su apsolutno nerešivi. A zapošljeno je mali milion službenika na rešavanju tih problema. I to bi sve bilo super kad bi grad imao para da plati sve rešavače koji ne moraju ništa da rešavaju ali opet i oni sami moraju da stignu na jebeno radno mesto suočavajući se sa tim istim problemom, recimo javnim prevozom. 

 

I tu imaš sistem, jedan urbanistički Uroboros koji čine uprava koja ga propisuje, korisnici koji ga trpe i poštuju i korisnici koji ga svesno kvare. (Isto kao u The Wire. Panduri, krimosi i stikap artisti.) 

 

A svaki sistem s vremena na vreme iskače, naročito ako je neodrživ i tome upravo prisustvujemo i polemišemo o strategijama brobe za osptanak.

Link to comment

Javiće se kad se masovna hipnoza (već n puta viđena) završi, tj. kad likovi koji su bili za Miloševića/Draškovića/Đinđića/Koštunicu/Jovanovića/Tadića/Vučića izgube onaj manijački pogled dok im neko iznosi bilo kakve argumente i trajaće veoma kratko dok ne izviču nekog novog genija.

 

Slažem se. To je otprilike to. S tim što je pitanje javnog prevoza u BG samo jedna od minornih stavki na nacionalnom planu. 

Link to comment

Slažem se. To je otprilike to. S tim što je pitanje javnog prevoza u BG samo jedna od minornih stavki na nacionalnom planu. 

 

Što uopšte nije sigurno (to za javni prevoz u Beogradu). Đilas je pukao na bus plusu, nije isključeno da ove budale takođe tu polome zube.

Link to comment

ma razumem da je ovaj sistem subvencionisanja neodrživ na duže staze, verovatno i na kratke, ali neće ni država ni grad da propadnu zbog toga, a neće ovim majmunisanjem ništa ni da reše osim što im rejting u beogradu vrtoglavo pada. ok, verovatno će se i povećati naplata karata, ali na širem planu ne dobijaju ništa, jer što prosečan beograđanin koji se vozi gsp-om plati njima, to neće dati na nekom drugom mestu. prelivanje iz jedne šupljosti u drugu, promet ogroman, bilans negativan. da su zaista hteli da rešavaju, mogli su da urade tako i da se vuk zasiti, i da ovce koje zaokružuju ostanu na broju. što naposletku ne mora ni da bude loše, iako je sve prilično mučno.

 

 

Što uopšte nije sigurno (to za javni prevoz u Beogradu). Đilas je pukao na bus plusu, nije isključeno da ove budale takođe tu polome zube.

 

u ovo već ne verujem. u beogradu - možda, ali ako vide da im ovo pravi probleme lokalno, preokrenuće ološ priču da se utvrdi u unutrašnjosti.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...