Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Zato što iole elegantnog rešenja u ovom sistemu nema tj jedina dva prava rešenja su:

 

- besplatan prevoz uz finansiranje iz drugih izvora

 

- kondukter u svakom vozilu, ali uz bar 30% nižu cenu karte

 

sve ostalo je pokušaj uterivanja 10 litara vode u kantu od 5 litara

Link to comment

Mislim da problem daleko prevazilazi rad i ponašanje komunalne policije. 

Pokušavam da se stavim u poziciju komunalnog policajca u situaciji u kojoj neko nema kartu, ne želi da se identifikuje i namerava da ode uprkos zahtevu da to ne radi. Šta bih uradila? Ako bih dozvolila  da taj neko ležerno odšeta, ne bih radila svoj posao kako treba. S druge strane, nisam za primenu bilo koje vrste prisile. Nemam ni najblažu predstavu šta bi bila ispravna reakcija. 

Проблем је што није на полицајцу, тј. понижавајуће је и за њега и за грађане који га плаћају, да проверава ко је откуцао бусплус. Ваљда је цела обука, опрема, овлашћења која су дата предвиђена за неке више нивое одговорности. Што рече неко, нек врате кондуктере

Link to comment

problem je selektivno sprovođenje zakona uopšte, a i što se tiče ovih komunalaca, jer oni, izgleda, po prirodi svog posla imaju (svakodnevne) susrete i sa noblesom i sa nama podanicima. pored nekoga ili nečega će da prođe, a onda će da mu se zalomi ovakva nejač da izigrava ramba.

Link to comment

Da li je snimanje i objavljivanje aktivnosti komunalne policije zaista protivzankonito?

Znam da imaju pravo da legitimišu, ali da li imaju li pravo da privedu nekoga ko ih snima i oduzmu (izbrišu) snimljeni materijal?

Link to comment

Ma jok bre. Snimanje policije, pa i komunalne  je potpuno slobodno, osim u slucajevima kada se tim snimanjem ometa vrsenje njihove sluzbene duznosti, cega u ovom slucaju nema.

Link to comment

A objavljivanje snimljenog materijala bez pristanka snimljenog lica? (tako nekako)

pa pun blic i kurir privatnih neestradnih lica koja ne dadoshe pristanak...

Link to comment

Ih, pusti sad blic i kurir, mislim da je običan građanin u većoj opasnosti da zaista najebe ako ga komunalna utuži zbog objavljivanja snimka njenih službenika. Pogotovo ako se tim objavljivanjem krši zakon.

 

Pitam zato što je ovo snimanje i youtubovanje jedino što obični ljudi mogu da urade u borbi protiv sitnih državnih kabadahija. A sada hoće da nas zastraše i da to onemoguće.

Link to comment

Ih, pusti sad blic i kurir, mislim da je običan građanin u većoj opasnosti da zaista najebe ako ga komunalna utuži zbog objavljivanja snimka njenih službenika. Pogotovo ako se tim objavljivanjem krši zakon.

 

Pitam zato što je ovo snimanje i youtubovanje jedino što obični ljudi mogu da urade u borbi protiv sitnih državnih kabadahija. A sada hoće da nas zastraše i da to onemoguće.

Ja sam na bulevaru prisustvova sceni kad je pripadnik komunalne policije upozorio nekog coveka sa strane koji je snimao akciju rasterivanja prodavaca "sa haube" .On se pozvao na to da je "zabranjeno slikanje akcije sluzbenih lica"...

Link to comment

Aha ok.Da sam malo ukljucio mozak pronasao bih i sam.Hvala.

Ja se ponadao da je odgovor nekog "zvanicnog" organa, da se ta prica razresi...

Link to comment

ako sam dobro shvatila, neko sa sajta http://www.besplatnapravnapomoc.rs/

 

mislim, meni ima smisla ovo sto pise, al ko sto rekoh, ne znam je li tacno, nisam pravnica :(

Tačno je. Ukratko, dozvoljeno je snimati aktivnosti organa koji vrši javna ovlašćenja sve dok se time ne ometaju u radu (npr. da im se fizički onemogućava, odn. otežava delovanje).

 

Izmena režima GSP na Autokomandi od 24.1.-25.4.2015.

http://www.busevi.com/izmene-na-linijama/2402-izmene-na-linijama-broj-18-34-39-42-59-78-47n-48n-e7-e9-za-vreme-radova-u-zoni-krunog-toka-na-autokomandi-od-2401-do-25042015

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...