Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Уопште ми није јасно зашто их се не преведе у редовну полицију ко може, а ако има школованих у ком. инспекторе.

 

nije li bila neka želja onomad pre nekoliko godina da se naprave 'gradske policije' što bi bile pod nadležnošću gradova, po ugledu na 'metro-policije' ili kako se već zovu po svetu, pa onda to onda kao nije moglo jer neće policija da se reformiše (a i beše ono neko zakidanje gradskih budžeta pod nekim od Dinkića pa nije bilo para) - i onda su smislili ovu komunalnu policiju....

 

mislim da nije bila to loša ideja na papiru, kao lajt verzija 'gradske policije', ali kod nas svašta smisle pa napišu na papir al kad posle treba da se to i sprovede odmah krene bušenje rupa na saksiji :(

Link to comment

nije li bila neka želja onomad pre nekoliko godina da se naprave 'gradske policije' što bi bile pod nadležnošću gradova, po ugledu na 'metro-policije' ili kako se već zovu po svetu, pa onda to onda kao nije moglo jer neće policija da se reformiše (a i beše ono neko zakidanje gradskih budžeta pod nekim od Dinkića pa nije bilo para) - i onda su smislili ovu komunalnu policiju....

 

mislim da nije bila to loša ideja na papiru, kao lajt verzija 'gradske policije', ali kod nas svašta smisle pa napišu na papir al kad posle treba da se to i sprovede odmah krene bušenje rupa na saksiji :(

Да, али то је права™ полиција а не пијачарска која се курчи и кињи грађане

Link to comment

celo saopštenje je spektakularan idiotizam, ali

 

 

da li je ovo moguće? :blink:

 

zastrašivanje da neko to ubuduće slučajno ne snima pa kači. Ništa, samo VPN, jbg

Link to comment

ovo je takav urnebes, ajde da nešto slično saopšti žandarmerija, ali jebote na kojim su oni drogama da misle da će neko od ovoga da se usere? i sve mi se čini da su ovo odradili na svoju ruku (nepismenost potvrđuje pretpostavku) i da će odozgo da im natrljaju njušku dobro, u skorije vreme nisam primetio ovakvu eksploziju viralnog nezadovoljstva.

Edited by Malvo
Link to comment

A možda je spin. Sada će se javnost okomiti na komunalnu policiju a ne na one koji im naređuju i trebalo bi da ih kontrolišu

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Vijaju i kučkare (nekako slučajno baš one manje gabaritne s kokerima i jazavičarima) po parkovima, nemoj da si takva  -_-

pa ima raznih momenata. junior (12) npr ume da ustvrdi da se njegova razredna ponasha kao komunalna policija. nikad ne reshava nishta shto je u njenoj nadleznosti ^_^

 

ali ljudi sa malim psetinjem su posebno opasna sorta -_-

 

ovo je takav urnebes, ajde da nešto slično saopšti žandarmerija, ali jebote na kojim su oni drogama da misle da će neko od ovoga da se usere? i sve mi se čini da su ovo odradili na svoju ruku (nepismenost potvrđuje pretpostavku) i da će odozgo da im natrljaju njušku dobro, u skorije vreme nisam primetio ovakvu eksploziju viralnog nezadovoljstva.

meni je to saopsthtenje nekako plachljivo. uvredili se, transparentno :cry:

 

opet, to je novi manir u nashoj politici, slobodno nemojte da me volite, ja cu svakako da plachem -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

mislim da je bilo i boljih načina da se ovo okrene na neku naopaku stranu od dodatnog bezobrazluka koji će još više da razbesni ljude, a nezadovoljstvo uperi prema vlasti, republičkoj, gradskoj, nije ta komunalna "policija" pala s marsa. možda ljudi ne pišu to direktno, ali odmah ispod površine nalazi se rastuće gađenje ne prema komunalnoj policiji, nego prema vlasti, a na svakodnevnom planu prema kontrolorima, što ne verujem da im ide u korist.

Edited by Malvo
Link to comment

Kao i svaki put do sada, uletiće u spas građana od sebe samih.

i patice tokom procesa -_-

 

razapecedu se mozda :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Mislim da problem daleko prevazilazi rad i ponašanje komunalne policije. 

Pokušavam da se stavim u poziciju komunalnog policajca u situaciji u kojoj neko nema kartu, ne želi da se identifikuje i namerava da ode uprkos zahtevu da to ne radi. Šta bih uradila? Ako bih dozvolila  da taj neko ležerno odšeta, ne bih radila svoj posao kako treba. S druge strane, nisam za primenu bilo koje vrste prisile. Nemam ni najblažu predstavu šta bi bila ispravna reakcija. 

Link to comment

Problem jeste u selektivnom sprovođenju zakona, koje se, kao što je i ovaj put bio slučaj, uglavnom zalomi na mladim i nejakim ženskim plećima. Da bi bili u mogućnosti da svoj posao rade kako valja, bilo bi potrebno da naplativost povećaju sa sadašnjih 40-50 na nekih 90-95%. Dok se to ne desi, nema načina da oni rade svoj posao valjano.

Link to comment

Njihovu selektivnost sam više puta osetila na svojim nejakim kučkarskim plećima, nije mi nepoznata. Međutim, selektivnost nije njihova ekskluziva već odomaćen društveni mehanizam. Ko će da ih spreči da budu selektivni? Oni koji se i sami tako ponašaju gazeći slabije i podilazeći jačima, na svim nivoima? 

Link to comment

Niko ih neće spriječiti, osim situacija u kojoj postoji video zapis, kao u ovom slučaju. Sad pošto znamo kako funkcioniše ova vlast, jasno je da postoje samo pojedinačna riješenja u ovakvim situacijama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...