Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa šta ako dodje Toma..............i Vučić, i Mali, i Vesić i.................

Ма колико ме напредњаци нервирали, ово је ситуација која би се у оваквој економској ситуацији десила са било ким на власти. Оно, пак, што ће бити оригиналан Вучићев и Николићев допринос је нешто што стварно не може да се предвиди, али је пракса показала да ће сасвим извесно бити најглупљи и најпогрешнији могући.

Link to comment

Pravo pitanje je vredi li 72 dinara tolikih resursa

 

Pa nek' vrate koduktere, to je jedini sistem koji je ikad funkcionisao u Beogradu. Sva ova sranja su počela kad su ih (prilično davno) ukinuli. U Herceg Novom i dalje postoje, naplativost karata 100%, a ista stoka kao i kod nas.

Link to comment

IV OVLAŠĆENJA KOMUNALNE POLICIJE

 

Vrste ovlašćenja

 

Član 16

 

U obavljanju poslova komunalne policije, komunalni policajac ima sledeća ovlašćenja:

 

1) upozorenje;

 

2) usmeno naređenje;

 

3) provera identiteta;

 

4) dovođenje;

 

5) pregledanje lica i predmeta;

 

6) privremeno oduzimanje predmeta;

 

7) video nadzor;

 

8) upotreba sredstava prinude, i to fizičke snage, službene palice i sredstava za vezivanje.

 

Pored ovlašćenja iz stava 1. ovog člana, komunalni policajac može, kada je za to ovlašćen zakonom, drugim propisom i opštim aktom grada, izreći mandatnu kaznu, podneti prijavu nadležnom organu za učinjeno krivično delo, podneti zahtev za vođenje prekršajnog postupka i obavestiti drugi nadležni organ da preduzme mere iz svoje nadležnosti.

 

....

 

Dovođenje

 

Član 20

 

Ako komunalni policajac ne može da utvrdi identitet lica proverom iz člana 19. ovog zakona, to lice će bez odlaganja dovesti nadležnom organu radi utvrđivanja identiteta.

____________________________

 

Kako rekoše nije htela da da lk

 

Koliko kapiram da bi to mogli da rade mora da postoji neki komunalni prekrsaj ili krivicno delo. A sta je ovde uradilo lice da bi oni upozoravali, legitimisali itd?

 

Ne moze komunalac da te zaustavi na ulici i utvrdjuje identitet? Ili moze?

Link to comment

Какав је ово аргумент са приватном фирмом и државом која хапси? Је л' може банка да се опљачка ако је приватна? Да ли из СТР може да се украде пазар јер је приватна? Није проблем што је приватна фирма оштећена па држава приводи, проблем је што апарат присиле мора да реагује хапшењима и лисицама на штету од 70 кинти. То је лудило.

Edited by Прслин
Link to comment

Mislim da je nedavno švercovanje propisano kao prekršaj

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Da i to je sad pred ustavnim sudom valjda. Do presude bi likovi koji lemaju kontrolorke trebalo da se malo suzdrže.

 

edit: Prasline, pa ti si u stvari levičar.

Edited by Anonymous
Link to comment

Mmislim da je i odbijanje legitimisanja ovlascenom licu dovoljan razlog da se zove policija. Npr karta kosta samo 70 din, ali u sledecem koraku nju neki kontroori pitaju za identifikaciju da se posalje kazna, ako to odbije onda nije rec samo o 70 din nego i o odbijanju identifikacije. Ne znam kako je regulisano u Srbiji, vani kondukteri imaju neki status recimo "specijalnih istraznih organa" u prevodu, i prekrsaj je kad neko odbije da se legitimise. Takodje i oni moraju da se legitimisu ako putnik to zahteva.

Link to comment

Mmislim da je i odbijanje legitimisanja ovlascenom licu dovoljan razlog da se zove policija. Npr karta kosta samo 70 din, ali u sledecem koraku nju neki kontroori pitaju za identifikaciju da se posalje kazna, ako to odbije onda nije rec samo o 70 din nego i o odbijanju identifikacije. Ne znam kako je regulisano u Srbiji, vani kondukteri imaju neki status recimo "specijalnih istraznih organa" u prevodu, i prekrsaj je kad neko odbije da se legitimise. Takodje i oni moraju da se legitimisu ako putnik to zahteva.

 

Pa normalno, to su elementarne stvari, ali izgleda da ovom raspadu od društva treba sve to ponovo nacrtati.

 

Ja, stari švercer, sam svestan da je u takvim situacijama pametnije bežati, nego se praviti pametan.

Edited by Anonymous
Link to comment

Pa normalno, to su elementarne stvari, ali izgleda da to ovom raspadu od društva treba sve to ponovo nacrtati.

 

Ja, stari švercer, sam svestan da je u takvim situacijama pametnije bežati, nego se praviti pametan.

 

 

 

Pa bezis ili se legitimises ako ne uspe, mislim da susret sa ovima sto drze batinu nikad nije pametan izbor strategije.

Link to comment

Postoje tu i odredbe Zakona o ličnoj karti koje bi nategnuto mogle da proglase i kom. policiju kao ovlašćeno službeno lice kom si dužan da je pokažeš

 

Prekršaji

Član 29

Novčanom kaznom do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazniće se za prekršaj lice:

1) koje suprotno utvrđenoj dužnosti nema ličnu kartu (član 3);

2) koje u određenom roku ne podnese zahtev za izdavanje lične karte (čl. 11. i 20. stav 2);

3) koje u zahtevu za izdavanje lične karte navede neistinite podatke (član 12);

4) koje koristi ličnu kartu koju ne sme da koristi (član 19);

5) koje upotrebi ličnu kartu suprotno zabrani korišćenja lične karte kao putne isprave (član 19a stav 2);

6) koje odbije da pokaže ličnu kartu službenom licu ovlašćenom za legitimisanje (član 21. stav 1);

7) koje ličnu kartu da drugom licu da se njome služi kao svojom, odnosno služi se tuđom ličnom kartom kao svojom ili je na drugi način zloupotrebljava (član 21. stav 2).

 

("Sl. Glasnik RS", 62/06 i 36/11), valjda nije više bilo izmena

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...