Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Dzabe sam kupio doplatnu kartu kevi umesto da placa 990 din mesecno!

Tako mi i treba kad ne verujem u Njega!

baba juche posvetila zivot chekanju u bus plusu, da se dokaze chekom od penzije -_-

Link to comment

teorijski.

 

mislim, glupo je da ih puste tek tako. makar neku potvrdicu ^_^

 

 

 

e. a znash, glupi su. mogli su da kazu dobro, kukate, dajte vi 407 mesechno, to vam je duplo manje i da inkasiraju 12 prihoda godishnje umesto samo jedan. to bi bilo prihvaceno masovno, ono relief and delight. stoka alava -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

upravo.

sada će oni da se pobune, ponadali su se već. očekujem novu sugestiju PVa njegovom malom da udovolji i ovim penzionerima.

sledi da će penzioneri sa manje od 10000 i svi preko 65 da se voze džabe a ostali umirovljeni za 407 godišnje.

 

ko će sledeći da prigovori?

Link to comment
Cena pretplatne karte za javni prevoz vraća se na staro

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali rekao je danas da je na sednici Gradskog veća doneta odluka kojom se cena pretplatnih karata u prevozu vraća na stari nivo.

 

– Ovo je primer na koji način Vlada Republike Srbije i Grad Beograd mogu zajedno da pronađu prihvatljiva rešenja i štite socijalno ugrožene kategorije i penzionere, koji već osećaju posledice mere štednje. Krajem prošlog meseca usvojili smo novi tarifni sistem koji je podrazumevao promenu cene mesečnih karata, a koji ima ekonomsko opravdanje sa stanovišta Grada Beograda. Imajući u vidu preporuku Vlade Republike Srbije i uz pomoć predsednika Vlade uspeli smo da nađemo način da zaštitimo one koje su najugroženiji, tako da se cene mesečnih karata neće povećati, kako je predviđeno. Dakle, vratićemo cene karata na stari nivo. Očekujemo pomoć Vlade Srbije i odluku na nekoj od narednih sednica kojom će  od javnih preduzeća i državnih ustanova na teritoriji grada Beograda zahtevati da za svoje zaposlene kupuju mesečne karte kako bi se na taj način prihod javnog prevoza povećao i kako bismo u dužem vremenskom periodu našli mogućnost da sistem bude održiv – rekao je Mali.

 

Prema njegovim rečima, tako je pronađeno rešenje da se izađe u susret socijalno najugroženijima, održe cene na istom nivou, ali i da se pokaže kako grad zajedno sa Vladom može da radi na reševanju problema.

 

Gradonačelnik je apelovao na Beograđane da redovno plaćaju prevoz i naglasio da će se tako povećati prihod javnog prevoza i smanjiti subvencije koje grad izdvaja u te svrhe. On je pozvao i privatne kompanije da iskoriste ekonomske beneficije ovog sistema i kupuju mesečne karte za svoje zaposlene, kako se na duži vremenski rok ne bi povećavale cene prevoza.

 

Mali je zahvalio svima u Gradskoj upravi koji su u poslednja 24 sata učestvovali u ovim razgovorima, kao i predstavnicma Vlade Srbije na podršci.

 

Gradonačelnik je rekao i da će neke novine koje su predviđene novim sistemom biti zadržane, kao što su vremenska karta, uvođenje trodnevne, petodnevne karte, kao i godišnja karta, koja se plaća za jedanaest, a koristi dvanaest meseci.

 

– Sve to povećava lepezu karata koju Beograd nudi ne samo stalnim korisnicima već i gostima prestonice. Na staro vraćamo cene karata za zaposlene, studente, penzionere... Penzioneri i građani stariji od 65 godina plaćaju 407 dinara na godišnjem nivou – precizirao je gradonačelnik.

 

 

Sa sajta BusPlus-a.

 

Ja sam sad skroz zbunjen. I ja sam tako shvatio, ali onda vidim ovo boldovano i .... :huh:  :huh:  Zar ovo ne znači da sad svi penzioneri imaju ovu jeftinu kartu? 

Link to comment

upravo.

nepismenost. ako se ova privilegija odnosi samo na one starije od 65 godina, bilo je dovoljno da se napiše "građani stariji od 65 godina plaćaju 407 dinara na godišnjem nivou ". 

 

ovako napisano, ispada da svi penzioneri i svi ostali stariji od 65 godina plaćaju 407 dinara.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ja ću da sačekam da sutra krene Etno Uglješa nov krug po TV kanalima da objašnjava sve suprotno nego što je objašnjavao prošle nedelje kad su sve super dogovorili i sračunali jer bi u suprotnom bio kolaps preduzeća, grada, države, svemira!

 

... a i da nam onda lepo kaže kako je bivši gradski žuti režim podmetnuo ovaj loš novi sistem naplate gde se udara na penzionere, i kako je Vlada i Premijer reagovala u pravom trenutku da ispravi tu poslednju nepravdu đilasovske tajkunske mafije!

 

disha.jpg

Link to comment

JNA (i VJ) je imala sopstvene autobuse i autopark, tako da su zaposlene kupili ujutru i vraćali popodne. Posle reformi vojske, više te autobuse ne viđam u blokovima. Uzgred, čak i da moraju da plaćaju prevoz, ni žardinjerija ni regularna policija nemaju pravo da ih legitimišu, to može samo vojna policija. Želiš i vojnu policiju u GSP-u?  

I dalje ne vidim zašto je to razlog da vojska i policija ne plaćaju kartu?

Link to comment

jedan iz žandarmerije mi rekao da mesečno od policije uzima 22000 na ime prevoza od topole, gde živi, do bg, gde mu je jedinica, ali svaki put kad uđe u autobus, međugradski, samo pokaže legitimaciju i niko ništa ne sme da mu kaže.

pri tom onaj najniži žandarm, za tekme i kordone, a rekao je to da istakne svoju mudoću u jadnoj srbiji. pretpostavljam da je isto i u gsp.

vlada zakon jačeg, "da li ste vi svesni, gospođo, da sad mogu da vas iznabadam?"

Link to comment

Kompenzacija bi bila da im vojska/policija podeli mesečne karte GSP-a ili (a pretpostavljam da se to i radi, što i Tiha jeza trdi) da novac za markicu.

Uostalom, taj prevoz koji su imali je bio da ih odveze do posla i vrati nazad. On ih nije vozao do prodavnice, rođaka, na utakmicu, koncert.... Šta su radili tada? Plaćali karte ili se švercovali pozivanjem na autoritet?

Link to comment

jedan iz žandarmerije mi rekao da mesečno od policije uzima 22000 na ime prevoza od topole, gde živi, do bg, gde mu je jedinica, ali svaki put kad uđe u autobus, međugradski, samo pokaže legitimaciju i niko ništa ne sme da mu kaže.

pri tom onaj najniži žandarm, za tekme i kordone, a rekao je to da istakne svoju mudoću u jadnoj srbiji. pretpostavljam da je isto i u gsp.

vlada zakon jačeg, "da li ste vi svesni, gospođo, da sad mogu da vas iznabadam?"

Pre 10+ godina stajao do mene pandur u civilu sa devojkom. Uđe kontrola, i on izvadi značku i kaže `službena, ona je sa mnom`. Za to vreme devojka izvadi markicu i pokaže je. Jedno 10 narednih minuta joj je kenjao zašto je vadila kartu kad je on rekao da je s njim, šta ima neko da traži kartu kad je on pokazao službenu i sl.
Link to comment

odoh na sajt busplusa nepismenost je popravljena

 

 

– Sve to povećava lepezu karata koju Beograd nudi ne samo stalnim korisnicima već i gostima prestonice. Na staro vraćamo cene karata za zaposlene, studente, penzionere... Građani stariji od 65 godina plaćaju 407 dinara na godišnjem nivou – precizirao je gradonačelnik.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...