Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

i sam sam to video kod "jovane i srđana". sad, da li onaj balavac (po stavovima i načinu ophođenja) dobija šut kartu ili biva pomilovan?

 

Biva unapredjen naravno za pokazanu revnosnost, sigurno mogu takav talenat da iskoriste negde drugde.

Link to comment

Eto. dzabe su se nervirali.

 

 

A jel nervira jos koga sto policija (i vojska) ima dz prevoz? Nekad je valjda bilo da imaju to pravo dok su na sluzbenoj duznosti. A danas mislim da je dovoljno da imaju uniformu i niko ih nista ne pita.

 

 

Ne samo što imaju dž prevoz, nego se dešava da ih vozač pokupi van stanice, negde na sred puta. I isto tako im stane van stanice da izađu.

 

JNA (i VJ) je imala sopstvene autobuse i autopark, tako da su zaposlene kupili ujutru i vraćali popodne. Posle reformi vojske, više te autobuse ne viđam u blokovima. Uzgred, čak i da moraju da plaćaju prevoz, ni žardinjerija ni regularna policija nemaju pravo da ih legitimišu, to može samo vojna policija. Želiš i vojnu policiju u GSP-u?  

Link to comment

+ detalj da ce naterati sve zaposlene u javnom sektoru i drzavnim ustanovama da imaju personalizovane gsp karte na koje ce se uplacivati naknada za prevoz, u kolketivnom ugovoru mi stoji da je poslodavac duzan da mi da naknadu za prevoz a pod prevozom se moze smatrati i privatni automobil zar ne? udruze se par ljudi koji zive u istom kraju i eto pokrivenog goriva za prevoz tokom celog meseca.

Link to comment

+ detalj da ce naterati sve zaposlene u javnom sektoru i drzavnim ustanovama da imaju personalizovane gsp karte na koje ce se uplacivati naknada za prevoz, u kolketivnom ugovoru mi stoji da je poslodavac duzan da mi da naknadu za prevoz a pod prevozom se moze smatrati i privatni automobil zar ne? udruze se par ljudi koji zive u istom kraju i eto pokrivenog goriva za prevoz tokom celog meseca.

 To sigurno gube na sudu, jer zakon kaže da je poslodavac obavezan da zaposlenom nadoknadi troškove prevoza. E, ako promene zakon o radu i u taj član ubace eksplicitno Beograd i Bus plus, onda mogu da nateraju poslodavca da mi uplaćuje prevoz na personalizovanu karticu.

Link to comment

ti stvarno mislis da ce zaposleni u javnom sektoru i drzavnim ustanovama da se pobune protiv takve odluke te da je neki drzavni sluzbenik toliko hrabar da tuzi poslodavca sudu zbog toga narocito u ovoj atmosferi straha da svako moze da bude otpusten? :o 

 

ne mora da se promeni zakon o radu, dovoljan je mali aneks kolektivnog ugovora svim zaposlenima u javnim preduzecima i drzavnim ustanovama koje su u beorgadu a u koji se ubaci gsp kao jedini vid prevoza za koji poslodac daje naknadu

Link to comment

Koliko ja znam, većina JKP-a i isplaćuje na taj način. Zatim cela gradska uprava. Sad se okreću zdravstvu i ustanovama kulture, školstvu i soc zaštiti.  U zdravstvenoj ustanovi gde radim to će  teško da se primi, em zbog ekstremno specifičnog radnog vremena, em zbog socijalne strukture zaposlenih, gde sigurno 40 % njih živi van domašaja GSPa. Tako da ne znam kako će to da prođe, ali sigurno neće biti lepo.

A promena posebnog kolektivnog ( za zdravstvo) ugovora nije baš najlakša stvar na svetu. Doduše, prestaje davaži 31.01., pa će to verovatno olakšati atak na rukovodstva.

Link to comment

 To sigurno gube na sudu, jer zakon kaže da je poslodavac obavezan da zaposlenom nadoknadi troškove prevoza. E, ako promene zakon o radu i u taj član ubace eksplicitno Beograd i Bus plus, onda mogu da nateraju poslodavca da mi uplaćuje prevoz na personalizovanu karticu.

 

 zakon zapravo eksplicitno spominje javni prevoz, neko je citirao taj član pre 2-3 strane

Link to comment

Zakon kaže ovo:

 

5. Naknada troškova

Član 118

Zaposleni ima pravo na naknadu troškova u skladu sa opštim aktom i ugovorom o radu, i to:

1) za dolazak i odlazak sa rada, u visini cene prevozne karte u javnom saobraćaju, ako poslodavac nije obezbedio sopstveni prevoz;

Link to comment

Mi i bez kukanja dobijamo pojeftinjenje od sledeceg meseca, malo li je na ovu skupocu? :P

Eto, posto sam ja fino vaspitana ja em placam mesecnu em validiram (skoro svaki put), kad platim jeftinije validiracu se svaki put zahvalnosti radi  -_-

 

Pa upravo ste izgubili to pojeftinjenje, kako bi se penzionerima udovoljilo. Dakle za penzose ostaje 400 din. mesecno ali isto tako ostaje stara cena mesečne za zaposlene, dakle 3300. Penzioneri su ipak glasacko telo, zaposlene ko jebe oni od rintanja i onako ne stignu da glasaju...

Link to comment

Sad si mi slomio srce :( nisam citala detalje da onda sve ostaje po starom. Ja se ponadala da u Njegovom srcu ima mesta za sve nas. . .

Salu na stranu, prezivecu valjda nekako taj gubitak nesudjene beneficije u iznosu od 285 dinara :P

Link to comment

Koliko ja znam, većina JKP-a i isplaćuje na taj način. Zatim cela gradska uprava. Sad se okreću zdravstvu i ustanovama kulture, školstvu i soc zaštiti.  U zdravstvenoj ustanovi gde radim to će  teško da se primi, em zbog ekstremno specifičnog radnog vremena, em zbog socijalne strukture zaposlenih, gde sigurno 40 % njih živi van domašaja GSPa. Tako da ne znam kako će to da prođe, ali sigurno neće biti lepo.

A promena posebnog kolektivnog ( za zdravstvo) ugovora nije baš najlakša stvar na svetu. Doduše, prestaje davaži 31.01., pa će to verovatno olakšati atak na rukovodstva.

 

pa da, s tim sto ce preci i na ustanove koje nisu gradske tj drzavne su a na teritoriji su beograda i dobro je sto je naveden taj clan 118, mada, u zemlji u kojoj se krade identitet pa neko nema firmu iako se mislio da je ima, sve je moguce pa i kreativno tumacenje tog clana 118

 

pretpostavljam da ce pametna rukovodstva izabrati tzv. zakonski nacin, ponudice da se svako izjasni da li da mu se na busplus uplacuje naknada ili na tekuci racun s tim sto ce racunovodstva da kilave danima a i nedeljama ako treba sa uplatama na tekuci racun, gle cuda, u mom kombinatu dosla polovina plate za decembar jos u petak a naknade za prevoz za decembar

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...