Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

1) ako su privatni prevoznici, opet znaci nije kriv GSP; dakle ako je to razlog da se svercujes, onda je razlog da se svercujes kada ti dodje privatnik
privatni prevoznici su deo jedinstvenog tarifnog sistema. kada kupujes kartu niko te ne pita da li ces se voziti privatno ili drzavno.kako su se oni rastalili, to mene ne zanima jedan posto. i privatne i drzavne kontrolisu (ha, ha, malo sale nikada nije na odmet) isti dispeceri na terminusima.
Link to comment

^^Dobro si me podsetio, pre nekog vremena sam pričao sa poznanikom, inače je vozač tramvaja, i on dobija nervni slom na pomen reda vožnje. Malo sam pozaboravljao, ali je on tvrdio da njih dobro driluju da poštuju taj red za koji on kaže da ga nije moguće ispoštovati, te da mu nikako nije jasno kako do sad niko nije poginuo jureći famozni red...edit: Ulete Vasa

Edited by Timothy Leary
Link to comment
^^Dobro si me podsetio, pre nekog vremena sam pričao sa poznanikom, inače je vozač tramvaja, i on dobija nervni slom na pomen reda vožnje. Malo sam pozaboravljao, ali je on tvrdio da njih dobro driluju da poštuju taj red za koji on kaže da ga nije moguće ispoštovati, te da mu nikako nije jasno kako do sad niko nije poginuo jureći famozni red...edit: Ulete Vasa
Drugo su tramvaji. Taj segment GSP radi najbolje sto moze.
Link to comment
ja pizdim kad krenem ujutru negde i bus se vuče kao puž 15 min i onda odjednom krene da juri... čovek "šteluje" tako da stigne vozni red
sad je problem ako vozac pokusava da postuje red voznje?inace, to se desava skoro svugde, BG tu nije nikakav izuzetak
Link to comment
privatni prevoznici su deo jedinstvenog tarifnog sistema. kada kupujes kartu niko te ne pita da li ces se voziti privatno ili drzavno.kako su se oni rastalili, to mene ne zanima jedan posto. i privatne i drzavne kontrolisu (ha, ha, malo sale nikada nije na odmet) isti dispeceri na terminusima.
OK, ali opet, ne verujem su privatni prevoznici, sa udelom u autobuskom saobracaju od 30%, i to rekao bih vrlo neravnomerno rasporedjeni po linijama, glavni razlog za kasnjenje. Sto ih naravno ne izuzima od odgovornosti, ali kazem, nema sanse da je to glavni razlog.btw, sav prihod od prodaje karata ide direktno GSPu, dok su privatnici 100% "na budzetu"
Link to comment
btw, sav prihod od prodaje karata ide direktno GSPu, dok su privatnici 100% "na budzetu"
haha pa nije ni cudo da povlace vozila u spicu, radio ne radio svira ti radio. samo prijavis da si imao voznju, tebi 500 kinti, isto toliko dispeceru, ko jebe putnike.kad sve sracunam, rekao bih da GSP treba meni da placa a ne ja njima.
Link to comment

'bem li ga, stvarno je bilo davno ali mi se čini da je pričao uopšteno, ko će ga znati, možda sam i ja pogrešno shvatio.

Link to comment
sad je problem ako vozac pokusava da postuje red voznje?
on je dužan da održava konstantnu brzinu vozila koliko može (što će se uostalom i proveravati novim sistemom) a ne da da 20 minuta ide 30 na sat a 10min 80... ne "šteluju" jer mnogo vole vozni red nego zato što su nešto zajebali pa da poprave štetu. Krene prerano pa se posle vuče kao puž ili krene prekasno pa se na početnoj stanici zadrži celih 10 sekundi
Link to comment

pre par meseci događaj u 59. stojim kod prednjih vrata, i prisluškujem razgovor vozača i lika koji je očigledno njegov kolega. e pa taj kolega se žali na neku budalu s kojim menja smenu a koji stalno kasni na posao, pa ovaj mora da započne vožnju iz birčaninove umesto da se budala pojavi na vreme i sam započne vožnju. pa onda telefonom moraju da se usaglase gde će mu ovaj predati smenu, u toku vožnje. jednom je, tako sam kaže, fingirao kvar autobusa. zaustavio vozilo, otvorio haubu, kao gledao šta se tu dešava, sve čekajući kolegu koji je kasnio da preuzme smenu. i tako....

Link to comment
on je dužan da održava konstantnu brzinu vozila koliko može (što će se uostalom i proveravati novim sistemom) a ne da da 20 minuta ide 30 na sat a 10min 80... ne "šteluju" jer mnogo vole vozni red nego zato što su nešto zajebali pa da poprave štetu. Krene prerano pa se posle vuče kao puž ili krene prekasno pa se na početnoj stanici zadrži celih 10 sekundi
mislim da je tu najmanja krivica na vozacu...sta radi dispecer? uostalom, nezahvalan je posao u spicu u BGu pratiti bilo kakav red voznje...vozacima, s druge strane, imam da zamerim to sto mnogi izgleda nisu naucili kako da pravilno koriste kocnicu i gas, tj. koriste je kao da su tinejdzeri koji prvi put uce da voze kola. Stalno "cimanje", te staje naglo, te krece naglo, te koci naglo (aj to i da razumem ako je neka frka u saobracaju, ali kada staje na stanicu, ili kada je prazna ulica?), te ubrzava naglo. Otprilike kao napaljeni klinac kada gari novi auto i misli da je kul kada da se oseti "cim" svaki put kada promeni brzina. Mislim da su trolejbusdzije tu najgore (verovatno zbog brze startnosti elektromotora, koju treba uzeti u obzir, a ne uzima se). Edited by hazard
Link to comment
mislim da je tu najmanja krivica na vozacu...sta radi dispecer? uostalom, nezahvalan je posao u spicu u BGu pratiti bilo kakav red voznje...
Dispečera boli kita. Par puta kad mi je tako u tih 10 sekundi zatvorio vrata i otišao ispred nosa otišao sam da se žalim i ništa... mrtav ladan. "Pa šta ja da radim"... da napišeš prijavu protiv dotičnog jer ne poštuje red a tvoj posao je da to kontrolišeš.
vozacima, s druge strane, imam da zamerim to sto mnogi izgleda nisu naucili kako da pravilno koriste kocnicu i gas, tj. koriste je kao da su tinejdzeri koji prvi put uce da voze kola.
I to ne razumem, vidi da će da se promeni svetlo na semaforu, zaleti se i naglo zakoči.
Link to comment
on je dužan da održava konstantnu brzinu vozila koliko može (što će se uostalom i proveravati novim sistemom) a ne da da 20 minuta ide 30 na sat a 10min 80... ne "šteluju" jer mnogo vole vozni red nego zato što su nešto zajebali pa da poprave štetu.
Ne može osamdeset. Ako tahograf kaže da su vozili preko 50, sledi kazna. Bar je tako nekada bilo. U starim raspalim busevima su to rešavali na najprimitivnije moguće načine, pa su "seoski" busevi leteli. Uostalom, ovo da je vozač dužan da održava konstantu brzinu vozila je za :lol: i :isuse: . Predlažem da probaš sam.
Link to comment
Ne može osamdeset. Ako tahograf kaže da su vozili preko 50, sledi kazna. Bar je tako nekada bilo. U starim raspalim busevima su to rešavali na najprimitivnije moguće načine, pa su "seoski" busevi leteli. Uostalom, ovo da je vozač dužan da održava konstantu brzinu vozila je za :lol: i :isuse: . Predlažem da probaš sam.
u špicu svakako ne može da ide željenom brzinom, ali ako ima praznu traku jel normalno da vozi 20 ili 30 na sat?Da mogu da budem profesionalni vozač istog sekunda bih se prijavio. Jeste stresno ali ima i gorih poslova za manje pare.
Link to comment
u špicu svakako ne može da ide željenom brzinom, ali ako ima praznu traku jel normalno da vozi 20 ili 30 na sat?
Jeste. Već sam rekao, verujem da im je ograničenje još uvek 50kmh, a i ta se brzina postiže uglavnom na 706-ici, 611-ici i sličnim linijama. 30kmh kroz Beograd je verovatno optimum, morao bih da se bolje raspitam.
Da mogu da budem profesionalni vozač istog sekunda bih se prijavio. Jeste stresno ali ima i gorih poslova za manje pare.
Naravno. Ipak, bez namere da ih sve branim, pokušaj da zamisliš kako bi to bilo da 5 dana u nedelji, osam sati dnevno provedeš za volanom. Neka je i Tvoj auto, pitaš li se na šta bi ličio posle prve radne nedelje? Onda zamisli da voziš raspalo čudo od 14 metara i u njemu 100 ljudi od kojih Te nekih 90% posto za svaki cim tera gde ne treba. Kroz Beograd, njegove ulice i saobraćaj. Krvav je to lebac.
Link to comment
Jeste. Već sam rekao, verujem da im je ograničenje još uvek 50kmh, a i ta se brzina postiže uglavnom na 706-ici, 611-ici i sličnim linijama. 30kmh kroz Beograd je verovatno optimum, morao bih da se bolje raspitam.
Ako ima praznu traku i 20 minuta vozi tako da jedva dodiruje gas i vuče se, a onda odjednom krene brzo to nije u redu. Svoju rutu mora da vozi ujednačenom brzinom kada mu uslovi to dozvoljavaju.
Naravno. Ipak, bez namere da ih sve branim, pokušaj da zamisliš kako bi to bilo da 5 dana u nedelji, osam sati dnevno provedeš za volanom. Neka je i Tvoj auto, pitaš li se na šta bi ličio posle prve radne nedelje? Onda zamisli da voziš raspalo čudo od 14 metara i u njemu 100 ljudi od kojih Te nekih 90% posto za svaki cim tera gde ne treba. Kroz Beograd, njegove ulice i saobraćaj. Krvav je to lebac.
Vozač hitne pomoći prima duplo manju platu od vozača GSP. U pitanju je ista profesija samo drugo vozilo. Slažem se, stresno je voziti autobus, ali dobijaju pristojne pare. Naravno, nije do radnika nego do poslodavca ali šta da rade ovi iz hp, da odu svi da traže posao u gsp?Hoću da kažem da se gro njih ponaša bahato u vožnji, ophođenju, redu vožnje itd. a ipak imaju koliko-toliko pristojne pare za taj posao. Stresno je i sve, ali jbg ne dobija 30 hiljada nego 60-70.17-icu voze dva lika, jedan je pristojan, košulja, normalna muzika, iznad ulaza stoji ono čudo što prska miris kad prođeš (!?), a drugi nosi wife-beaterku, cepaju narodnjaci i skreće tako da svi ljudi popadaju, a dobijaju iste pare, a mislim da je veći problem što jednog ne sankcionišu nego što drugog ne nagrađuju. Edited by Kelt
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...