Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa i to nije normalno, ako je samo to

definitivno je pisalo  samo za tu kartu. a i za tu i za ove druge je krejzi i teshko da ce da moze :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

 

 

Od 1. februara 2015. godine svako ko dopuni nepersonalizovanu karticu sa najmanje 900 dinara, dobiće "bonus" od 100 dinara. To znači da je za 10 kupljenih karata jedanaesta karta besplatna.
Dnevne karte

Dnevna karta važiće 24 sata od momenta aktivacije, sem u noćnom prevozu, i koštaće 280 dinara. Aktivacija te karte počinje od momenta prodaje na kiosku.

 

Karta za 3 dana koštaće 720 dinara, i važi 72 sata od momenta aktivacije, osim u noćnom prevozu. Aktivacija počinje od momenta prodaje na kiosku.

 

Karta od 5 dana koštaće 1.100 dinara i važi 120  sati od momenta aktivacije, osim u noćnom prevozu. Aktivacija počinje od momenta prodaje na kiosku.

 

 

Rekla bih da je to odgovor na naše muke. Taj gospodin iz GSPa bi trebalo da prouči materiju, pre nego što izađe na TV i lupeta gluposti

Edited by Arkadija
Link to comment

svejedno budalashtina. dolazi mi npr drugarica i ja hocu da joj kupim 5 dana karte da joj tutnem da ima i ne smem da joj kupim dok je ne vidim da se ne nachne :s_w:

 

da citiram chvarkova opet. to ti je moj sinko shtogod fantazija -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Doduše, ne znam kako će to uticati na sve one silne strane turiste koji hrle u Srbiju, a koji su i najčešći korisnici takvih karata. Verovatno su ovi naši smisli da to bude ona nota egzotičnosti po kojoj se mi razlikujemo od ostatka sveta.

Link to comment

Doduše, ne znam kako će to uticati na sve one silne strane turiste koji hrle u Srbiju, a koji su i najčešći korisnici takvih karata. Verovatno su ovi naši smisli da to bude ona nota egzotičnosti po kojoj se mi razlikujemo od ostatka sveta.

pa nama dolaze, i voze se, rimljani naviknuti na sve nedace periferije carstva :lolol:

Link to comment

svejedno budalashtina. dolazi mi npr drugarica i ja hocu da joj kupim 5 dana karte da joj tutnem da ima i ne smem da joj kupim dok je ne vidim da se ne nachne :s_w:

 

da citiram chvarkova opet. to ti je moj sinko shtogod fantazija -_-

 

Ovo jeste malo bzvz sa važenjem od trenutka kupovine, ali po tome nismo specifični (npr. u Cirihu, gradu koji je za mene etalon javnog prevoza, kupuju se papirne karte na automatima i one važe od trenutka kupovine, znači kad kupiš kartu za 24h u sredu u 17:15 on važi do četvrtka u 17:15, i to je to, nema validacije nema ničega, odštampano je vreme važenja na karti), a i s druge strani oni validatori nisu baš user-friendly (spori su, baguju) a u gužvi nije zahvalno da tapkaš po njima tražeći kartu koja ti odgovara (ja znam jer sam jedno vreme nonstop kucao vremenske), da ne pričam da mi se dešavalo da lepo izaberem vremensku a on zabaguje i otkuca mi običnu pojedinačnu kada prislonim karticu, tako da je ovo važenje od trenutka kupovine možda najbezbolnije rešenje. Uostalom i mesečna važi od trenutka kupovine.

Link to comment

pa sad nema te pojedinachne da baguje, nju smo iskljuchili.

 

ali hajde, da im damo 3 meseca haosa i bezumlja, pa da vidimo -_-

 

 

znash, ali kupish, bilo shta, i nema ti busa 60 minuta. ko je koga pokrao? <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Super je kako su pričali o potrebi za fleksibilnijim tarifnim sistemom, a sad ispada da plaćaš isto bez obzira voziš li se tri stanice ili u tri prevoza s jednog kraja grada na drugi.

 

Pa pazi, novi sistem je kudikamo logičniji od starog tj. postojećeg.

 

Po ovom starom, ako hoću da idem od Ustaničke do Bogoslovije, pošto ne postoji direktna linija, moram ili

da kucam dve pojedinačne karte - 146 dinara, ili

da kucam vremensku - 101 dinar.

Međutim ako hoću da se vozim od Ustaničke do Bloka 45, što je, šta, jedno tri puta duža relacija bar, mogu da se vozim sa jednom kartom - za 73 din.

Ako uspem da uđem u 7icu, tj. Ako pak 7ice nema, pa ja uđem u 6, pa onda na Tašu presednem na 7L do Bloka 45, onda opet moram da platim 146 ili 101 dinar(a). Znači ista relacija, ista razdaljina, košta različito zavisno od toga koja mi tramvaj dođe.

Gde tu ima logike? Nigde.

 

Sa ovim novim, platim 89 dinara da se vozim (min.) 90 minuta po gradu, gde hoću, kolko hoću, s presedanjem ili bez. To je bar logičnije.

 

Takođe, mesečne karte su pojeftinile oko 10%, tako da je sada za nekoga ko ide na posao i nazad svakog radnog dana u mesecu (što je 20 radnih dana u proseku mesečno recimo) isplativije da kupiš markicu nego da kucaš karte, što je logično jer stimulišeš ljude koji se voze svaki dan da kupuju markice. Trenutno, ako ideš samo na posao i nazad bez presedanja, jeftinije su pojedinačne karte od markice, što je takođe nelogično.

Link to comment

Drugovi bgvozovci, blokada pruge je najavljena i za sutra ujutro, jednočasovna kažu. Jutros je trajala do 7:10...

 

edit: ...a to sam saznao kad sam stigao na posao...

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Drugovi bgvozovci, blokada pruge je najavljena i za sutra ujutro, jednočasovna kažu. Jutros je trajala do 7:10...

 

edit: ...a to sam saznao kad sam stigao na posao...

ko blokira prugu?
Link to comment

Zar i to postoji :o

 

:lolol: ne pitaj ništa

 

pre izlaska, stojim na prvim vratima, pitam ja majstora™ kako ovo da je kratki autobus u pitanju. pogleda me, u fazonu samo si mi ti falio, i vrati pogled na put...

sretnem i koleginicu, bila i ona u autobusu... živi na početnoj, kaže ne pamti da je bilo kratkih a narod u ovaj ulazio bojažljivo i proveravao da nije neka greška :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...