Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja mislim da ovo "spajanje" pojedinacne i vremenske karte nije suludo. Stavise, dobro je. 

 

Nekome. Nekome ne. Npr, meni je dobro, jer mi je sad defo jeftinije da na neka mesta idem autobusom, a ne kolima. Ali sta ako neko jednostavno ide samo iz tacke A do tacke B? Zasto mu uzimati tu mogucnost?

Link to comment

Super je kako su pričali o potrebi za fleksibilnijim tarifnim sistemom, a sad ispada da plaćaš isto bez obzira voziš li se tri stanice ili u tri prevoza s jednog kraja grada na drugi.

Link to comment

Ovo je suludo.Opet će većina držati kartu i otkucavati tek kad vidi kontrolore.Jedino ako ne stave da te karte mogu u određenom periodu da se potroše?A cvrc!

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Ja mislim da ovo "spajanje" pojedinacne i vremenske karte nije suludo. Stavise, dobro je. Vremenska "radi" isto kao i pojedinacna (kada se jednom otkucas u roku njenog vazenja, mozes da se vozis do poslednje stanice u tom busu, nije bitno koliko ti jos vazi vremenska - to je bitno samo kada hoces da presednes), a ova pojedinacna karta koja mora da se kuca svaki put kada presednes je, jednostavno, debilna. I dobro je sto je ukinuta.

 

Ovako, ako gledamo redovnog platisu koji koristi pojedinacne ili vremenske karte, svakome ko preseda bar jedanput u toku jednog putovanja prevoz ce biti jeftiniji.

Onima koji ne presedaju bice skuplje 16 dinara, ali ta poskupljenja smo vec imali X puta, mislim da je skoro svake godine karta poskupljivala bar malo.

 

 

a sta ako nekome ne treba tri prevoza za 90min nego samo jedan do odredista?

onda nije bolje i pojedinacna karta nikako nije debilna...

Link to comment

ako nekom treba 5 stanica, npr.

 

edip. mada, realno, nisam pametna s njima vishe.

 

 

Ovo je suludo.Opet će većina držati kartu i otkucavati tek kad vidi kontrolore.Jedino ako ne stave da te karte mogu u određenom periodu da se potroše?A cvrc!

Poslato sa WC šolje by BVK

to je uvek bilo ludilo s njima. sistem je propao i preostaje samo da se komplikuje...

Edited by gospa buba
Link to comment

bez veze je ukidanje te 'obične' karte za jednu vožnju, ne razumem šta su tako dobili..... ova nova od 90 za presedanja je ok, i nju su jednostavno trebali da forsiraju u najavama i reklamama - da istaknu sve prednosti i tako ljude poteraju da je koriste!
 
ali su zato počastili sve penzionere, jer oni najbolje razumeju potrebe države i premijera kao i nužnost lične žrtve i odricanja  :fantom:
 

Svi penzioneri biće podeljeni na četiri kategorije, u zavisnosti od visine primanja.
Oni koji imaju penzije niže od 10.000 dinara neće plaćati prevoz, dok će penzioneri sa primanjima ispod 25.000 dinara plaćati godišnju kartu u iznosu od 407 dinara.

Oni sa penzijama višim od 25.000 dinara a manjim od 50.000 plaćaće mesečno 990 dinara, dok će penzioneri sa najvišim primanjima, iznad 50.000 dinara morati da izdvoje 1.495 dinara mesečno.

 

 

Dakle moja dva roditelja umesto po onih 400-500 dinara godišnje će ubuduće mesečno po 1000, na sve druge obavezne a takođe poskupele stvari. Ćaletu je inače sad penzija smanjena toliko da je pao u ovu grupu ispod 50000, eto sreće u nesreći  -_-

 

Naravno da sada oboje skoro sigurno odustaju od panzionerskih kartica... švercovati se neće već će prevoz koristiti minimalno, tako da je gracka vlas' delimično rešila i problem gužvi u vozilima  :D

Edited by akibono
Link to comment

Nekome. Nekome ne. Npr, meni je dobro, jer mi je sad defo jeftinije da na neka mesta idem autobusom, a ne kolima. Ali sta ako neko jednostavno ide samo iz tacke A do tacke B? Zasto mu uzimati tu mogucnost?

 

Pa nije mu oduzeta ta mogucnost. Samo je poskupela. :D

 

Hajde sada da budemo realni: poskupljenja pojedinacne karte bi svejedno bilo. Kao sto je bilo i prethodnih godina. Dinar pada, GSP nista ne radi da se reformise, troskovi mu rastu (kao i dugi niz godina unazad). Da nije doslo do ovog "spajanja" pojedinacne i vremenske karte, pojedinacna karta (koja prestaje da vazi cim izadjes iz busa) bi poskupela sa 73 na ovih 89 dinara, a vremenska bi poskupela sa 101 na recimo 120 (ili bi mozda ostala ista).

 

Moja pretpostavka je da je dosadasnju vremensku kartu od 101 dinar i 75 minuta malo ko zapravo i koristio. I da se snizavanjem njene cene na 89 dinara i povecanjem duzine trajanja za 15 minuta ne gubi nekakav znacajan prihod. Onda su odlucili da je ukinu tj. fuzionisu sa pojedinacnom kako bi malo zamaskirali nesto sto je u sustini poskupljenje pojedinacne karte.

Link to comment

Nisam najbolje razumela čiku u Beogradskoj hronici, pričao je nešto o tome da vremenskoj karti važnost počinje 

onog trenutka kad je kupljena na trafici. 

Tačnije, nadam se da ga nisam dobro razumela?

Zna li neko nešto o tome?

Link to comment

 

 

Znači naplaćuju i čekanje? Baš da vidim kako će to da izvedu

 

Lepo, imaš obaveštenje za koliko stanica stiže autobus, sačekaš da dođe na 2 stanice i onda trk ispred trafike da staneš u red za kartu. Naravno, postoje stanice, recimo 108 na pančevačkom putu gde u blizini nema nikakvog objekta gde može da se kupi karta. U tom slučaju...uostalom šta ćeš tamo?

 

Ludački sistem ludačkog režima. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...