Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Postojao je i 6, al ne mogu da se setim detalja.

Šestica je išla kao i sada, Taš-Zvezdara, samo se okretnica na Zvezdari pomerila od Kluza na današnju poziciju. Isto je bila ukinuta 90tih, pa nedavno vraćena.
Link to comment

mali of: kao došljaku, palo mi je na pamet pitanje da li su postojale linije 1 i 4 i ako jesu, kada su ukinute?

 

,,Izvorni" kec je ja mislim linija Trg - Slavija, kasnije produzena da bude Kalemegdan - Vracar.

 

Evo mape iz 1933.:

 

122_Mapa_Beogradskih_Tram_Linija_1933_s_1.jpg

Link to comment

Kod nas sve bilo zavejano. Cekao bus 40 minuta (3 nisu dosla), u medjuvremenu prosao jedan kamion za ciscenje puta (prvi put oko pola 6 negde, na ulici je bilo 6-7 santima snega), naravno bez posipanja bilo cega (so je za picke). Odustao od avanture, javio se na posao da mi pisu slobodan dan danas i to je to.

 

Posle sam na jutarnjem programu gledao Sinisu kako se vozika u jednom kamionu, nekom ociscenom ulicom. Samo jbg, kod nas sneg veje, a u toj ulici gde oni ciste nema ni jedne pahulje. Zlobnici bi rekli da je to snimak od juce...

 

A i vidim po vestim da u saobracaju i GSP-u nije bilo nikakvih problema.

 

I tako dan za danom...tatatatira!

Link to comment

Ovu su kopirali topšop. Hiljade neki "pojeftinjenja", bonusa, ako naručite busplus u toku sledećih sat vremena, dobijete i sliku Malog Vesića kako se smeškaju.

Ono što me čudi je što nisu ubacili i neku nagradnu igru, kao Dinkara za fiskalne. Ko skupi busplus dopune u vrednosti od hiljada osam, dobije ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Suludo je da se sužava opseg mogućnosti. Sada imamo pojedinačne i vremenske karte, od nove godine ćemo imati samo vremenske (po ceni negde između one dve). Umesto da se ide na proširenje ponude, da svako uradi ono što mu najviše odgovara, oni idu u suprotnom smeru.

Link to comment

Ja mislim da ovo "spajanje" pojedinacne i vremenske karte nije suludo. Stavise, dobro je. Vremenska "radi" isto kao i pojedinacna (kada se jednom otkucas u roku njenog vazenja, mozes da se vozis do poslednje stanice u tom busu, nije bitno koliko ti jos vazi vremenska - to je bitno samo kada hoces da presednes), a ova pojedinacna karta koja mora da se kuca svaki put kada presednes je, jednostavno, debilna. I dobro je sto je ukinuta.

 

Ovako, ako gledamo redovnog platisu koji koristi pojedinacne ili vremenske karte, svakome ko preseda bar jedanput u toku jednog putovanja prevoz ce biti jeftiniji.

Onima koji ne presedaju bice skuplje 16 dinara, ali ta poskupljenja smo vec imali X puta, mislim da je skoro svake godine karta poskupljivala bar malo.

Link to comment

Upravo se zapalio autobus kod Delta Holdinga http://t.co/UbkEEEOhAb
— Nikola Džaleta (@Dzaleee) https://twitter.com/Dzaleee/status/549528686786277376

 

 

Mišković "čestitao" praznike građanima Beograda!

 

inače, nešto se ne sećam da je bilo baš ovoliko problema sa tramvajima prethodnih godina, malo-malo pa ili vidiš neko zakrčenje zbog njih, ili idu u voziću od pet komada.

Link to comment

+1000

 

Konačno

 

Pa ta karta praktično i jeste ukinuta uvođenjem vremenske. Do sada si mogao da biraš: ako presedaš ili ideš negde nekim poslom koji obaviš brzo pa se vraćaš nazad, uzmeš vremensku. Ako ne, uzmeš ovu običnu. I to je sasvim u redu, mada se naravno uvek može diskutovati o ceni.

 

Od sada će onima koji presedaju biti jeftinije, ali će zato biti skuplje onima koji koriste samo jedan prevoz, i oni sasvim sigurno neće biti dodatno motivisani da plaćaju kartu, pa ne znam kakvog će efekta to imati sve ukupno.

Edited by Halvard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...