Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a kuda ce kroz munze? tvornichkom? :unsure:

Trasa linije je: Banovo brdo - Požeška - Kirovljeva - Visoka - Paštrovićeva - Radnička - Most na Adi - Jurija Gagarina - Marka Hristića - DJordja Stanojevića -Omladinskih brigada - Bulevar Mihaila Pupina - Aleksandra Dubčeka - 22. oktobra - Vrtlarska - Ugrinovačka - Banatska - Cara Dušana - Pupinov most - Severna tangenta - Zrenjaninski put - Bratstva i jedinstva - Bele Bartoka - Borča 3.

Link to comment

ima onih uzbudljivih ikarbusovih harmonika gde te pri davanju gasa i pre menjanja brzine zanese u visinu; ako sediš a on zvekne u rupčagu, protrese ti bubrege i kičmenu moždinu, zvučna podloga je takođe dinamična... ne može se reći da je dosadno voziti se u njima.

Ikarbusova ramunika™ na liniji 18 je odličan nihilator ljudskih zvukova (to je plus side)

Loša strana što se u njoj ogluvi, zuji mi u ušima ceo dan nakon nje.

Link to comment

ahahaha ...

 


Vesić: Uskoro jeftinije karte za gradski prevoz

BEOGRAD - Gradski menadžer Beograda Goran Vesić izjavio je danas da su u pripremi nove vrste karata za javni prevoz, od kojih će mnoge biti jeftinije od sadašnjih.

"Mi hoćemo da građanima omogućimo da za iste pare mogu bolje da koriste prevoz, racionalnije, i da manje plate", rekao je Vesić gustujući na Televiziji B92.

 

Link to comment

pisano je ranije o tome. ukidanje pojedinačne karte i pojeftinjenje ove vremenske sa 100 na 90. s obzirom da većina koristi pojedinačnu, to je poskupljenje sa 72 na 90 rsd

Link to comment

Trasa linije je: Banovo brdo - Požeška - Kirovljeva - Visoka - Paštrovićeva - Radnička - Most na Adi - Jurija Gagarina - Marka Hristića - DJordja Stanojevića -Omladinskih brigada - Bulevar Mihaila Pupina - Aleksandra Dubčeka - 22. oktobra - Vrtlarska - Ugrinovačka - Banatska - Cara Dušana - Pupinov most - Severna tangenta - Zrenjaninski put - Bratstva i jedinstva - Bele Bartoka - Borča 3.

 

Koja linija jbt! BRT brate! :Hail:

 

Umreće nam vozači dok stignu do okretnice. 

Link to comment

Ovo jedino ima smisla ako prorede stanice, tj. daju mu ekspres atribut. Znači, krene od Borče 3, stane kod pijace, kod raskrsnice, groblja i ćao, već je na mostu. 

Link to comment

1 je postojao sredinom 80-tih, Kalemegdan - Sajam, dalje ne znam, da li kao sadašnja trojka ili na Brdo?

 

ustvari to je bilo pre okretnice na Banovom brdu

Edited by levi
Link to comment

Tramvaj 1 je ukinut 90tih, a išao je na liniji Kalemegdan - Rakovica. Linija 4 je ukinuta još ranije, a mislim da je vozila od Kalemegdana do Bogoslovije. Još ranije, 60tih, je četvorka išla do Čukarice ili Topčidera, majka je njom išla na posao, a radila je kod Gospodarske mehane. Ne znam koja je bila druga okretnica, vjerovatno Novo groblje, mislim da tad nije bilo okretnice kod Bogoslovije. Postojala je i linija 8, isto ukinuta 90tih, Voždovac-Bogoslovija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...