Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To za kupovinu karata u vozilu je skandal. Ne to sto kosta skuplje (mozda to sto kosta duplo skuplje) jer u mnogim zemljama kosta skuplje kupiti u vozilu nego pre toga. Nego to sto vozac u 80% slucajeva ili nema karte, ili nema kusur, ili te jednostavno odjebe tako sto odmahne rukom ne davajuci ti nikakvo objasnjenje.

Link to comment
To za kupovinu karata u vozilu je skandal. Ne to sto kosta skuplje (mozda to sto kosta duplo skuplje) jer u mnogim zemljama kosta skuplje kupiti u vozilu nego pre toga. Nego to sto vozac u 80% slucajeva ili nema karte, ili nema kusur, ili te jednostavno odjebe tako sto odmahne rukom ne davajuci ti nikakvo objasnjenje.
pa šta fali, kažeš kontroli "vozač mi nije prodao kartu". pogledaju te bledo i odu dalje laugh.gif
Link to comment
pa šta fali, kažeš kontroli "vozač mi nije prodao kartu". pogledaju te bledo i odu dalje laugh.gif
а па зависи. ту може правда и кинта да се истерује све до самог краја. исто као кад се то устројавање превоза врши над бабама и дедама. ниси знао деда да треба да опет (!) купиш доживотну карту? па како ниси знао, сви то знају још од јануара? (писало је на тараби, наглас!) него ево ти овај папирић, па иди с њим у 3 лепе, па ће тамо да ти врате легитимацију, након што опет купиш доживотну карту. оно, јесте да лапонци врло често глуме лудило, али се легализам, видим, много лепо истерује на њима, јок на рмпалијама од 15-16, то никако.много се осладило то ижиивљавање, друмови су пожелели турака ;)
Link to comment
ima ovde dosta o tome kako će naplata, karte ... izgledati do kraja ove godine:
daj bože da proradiNemci su instalirali detektore na bandere, pa kad bus prođe ono se očita i prikaže na displeju, to je bolje pošto ne zavisiš od strane firme itd. ali mi kakvi smo dobro je i ovo što smo počeli Edited by Kelt
Link to comment
hello, GSP placaju svi gradjani Beograda. godisnji iznos subvencije je 3.2 milijarde dinara.
Ovo su ti već objasnili, samo da dodam da se i uzgoj krava muzara subvencionira, pa mleko ipak plaća onaj ko ga koristi.
Jedan deo tog iznosa lapa se na lazne polaske autobusa: hiljadarka po polasku vozila privatnog prevoznika, a autobus stoji na terminusu. Ovo se najcesce radi u spicu: mi smo valjda jedini grad na svetu u kome se broj vozila gradskog prevoza u spicu smanjuje, umesto da se povecava.ko ne veruje, moze da gleda na terminusu kod z. stanice cudan prizor: autobusi na liniji 46, kompanije Beobus, dolaze na terminus, izbacuju putnike, i parkiraju se. na 4 autobusa jedan polazi dalje. to je 3.000 dinara za pola sata, izbijeno iz dzepa putnika.e da sada ce da se pojavi neko pametan da me pita "a sto nisi prijavio". jesam. vise puta. najjaci su dispeceri: "nemoguce, mi imamo informaciju da se red voznje ispunjava". sta je bilo sa reportima koje sam poslao centrali, ne znam.
Ovo je već skandal i razlog za akciju, ali više za nas koji plaćamo subvenciju nego kao razlog da se ne kupi karta.Kartu formalno plaćaš kad uđeš u vozilo za prevoz od tačke a do tačke b. Koliko njih se negde zaglavilo, koliko njih zabušava na početnoj, to može da zna samo neko ko istražuje. Premeštanje sa tačke a do tačke b jednostavno KOŠTA! Proporcionalno udobnosti, brzini i tačnosti koju pruža, od pešačenja do limuzine. Ali dobro, evo najavljuju GPS praćenje vozila, dnevne karte..., hoće li tad kupovina karte biti prihvatljiva? Edited by Idioteque
Link to comment
Ali dobro, evo najavljuju GPS praćenje vozila, dnevne karte..., hoće li tad kupovina karte biti prihvatljiva?
Naravno, pobogu
Link to comment
ima ovde dosta o tome kako će naplata, karte ... izgledati do kraja ove godine:

2yzbn5y.jpg2ujruy0.jpg

Nekako propustiše da spomenu smanjenje cene koju bi krajnji korisnik plaćao, što bi moralo da se desi ako gsp bude imao manje troškove. Ne, već će kao pravi monopolista povećanu zaradu sa uživanjem krckati.Kad smo već kod zarade, odakle jadnom gspu (kojeg su surovi putnici koji neće da plaćaju 3 karte za vožnju u jednom smeru toliko osiromašili) sredstva za ovu svemirsku tehnologiju?Naravno da ćemo više plaćati bolji prevoz.Ako zaista bude bolji. Edited by ion
Link to comment

Cekaj sad, GSP je sranje jer je usluga bofl i ne vredi a kada pokusavaju da podignu nivo usluge onda ide pitanje "odakle im pare za ovu svemirsku tehnologiju" :blink:

Link to comment
Cekaj sad, GSP je sranje jer je usluga bofl i ne vredi a kada pokusavaju da podignu nivo usluge onda ide pitanje "odakle im pare za ovu svemirsku tehnologiju" :blink:
Pitanje je koliki "nivo" je realan za naše prilike. Ako znam da neću morati da čekam 25 minuta da bih se gužvao stojeći na jednoj nozi, da ću imati korektan prevoz, naravno da jesam za to.Postoji jedna bitna stvar: Koliko će koštati karta u takvom prevozu? Hoće li građanima trebati 300 dinara dnevno za to, i ko će to moći da izdvoji pri prosečnoj plati od 35.000?Samo bih voleo da se javnosti predoči računica kojom se na primer "isplati" kupiti spejs šatl tramvaje koji ne mogu da saobraćaju postojećim šinama, ili kojom se obećava radnicima, kojih ima višak, da neće biti otpuštani (već će to putnici da plate), zatim koja je ekonomska logika prodaje iste karte (za jednu vožnju) po različitim cenama, zavisno da li se kupuje kod vozača ili na trafici (kojih, uzgred, sve manje ima).Sindikalci tvrde da će se cena prevoza duplirati ako zaživi sve to što su najavili, što je ipak malo previše.
Link to comment

Što se mene tiče, ne moraju to sve da budže. Dovoljno je da uvedu jebene vremenske karte, ali to izgleda nije dovoljno pompezno i atraktivno da kompenzuje manjak drpanja.

Link to comment
ima i jedna i druga varijanta, zavisi od firme.
Kod mene, zakon je takav, firma placa prevoz, od kuce do posla. Najjeftinija mesecna karta (ako ima brzi voz i skuplji, taj ekstra trosak je tvoj, placa se u samom vozu, kondukteru, ta razlika).Nema markica, samo na svaka 3 meseca dodju pare za prevoz, uz platu.
Link to comment
Ako znam da neću morati da čekam 25 minuta da bih se gužvao stojeći na jednoj nozi,
Raznorazne kritike mogu da se upute na racun GSPa, i ja cu se sa time sloziti, ali to kasnjenje (i tvoje cekanje) najcesce nije njihova krivica. Beograd jednostavno, ima ogromne saobracajne probleme. Saobracajne infrastruktura nedorasla je broju autombila.A glavni krivac za to nije GSP niti njegovi radnici. Glavni krivci za to su gradske vlasti iz 80ih, koje su napustile vizionarsku politiku gradskog razvoja iz 70ih godina (Branko Pesic i ekipa, kada je sagradjen autoput tj. gazela, prosiren brankov most, probijen terazijski tunel, isplaniran metro s prigradskom zeleznicom, zapocet bg. zel. cvor, itd.), i krenule sa stani-pani zakrpa resenjima, kao sto je bilo napustanje metroa (jer, bato, kosta to, a i traje dugo, ne moze sa 6 meseci da se presece traka i pokaze kako smo radni i sposobni) i pravljenje umesto njega "tramvaja za 21. vek", napustanje nezavisne prigradske zeleznice i njeno kacenje na bg. zel. cvor, itd. itd. Pa su onda dosle 90ete, pa su i ti raznorazni u sustini nedovoljni projekti (tramvaj za 21. vek, beovoz) ostali nedovrseni.Krivci za to sto u 10 uvece trola sa medaka na trg stigne za manje od 20 min. a u spicu ume da se vuce i po sat vremena su, pored gore navedenih, i oni sto grade obilaznicu oko Beograda 20 godina, i debili po gradskim zavodima koji se jos tuku medjusobno oko toga treba li nam laki ili teski metro, dragi sugradjani koji voze zutom trakom jer ih boli qratz i policija koja ih ne sankcionise, drugi dragi sugradjani koji se parkiraju na sinama ili drugim lokacijama gde blokiraju prevoz, i tako dalje, i tako sire. A najmanje je za to kriv, ipak, GSP.Od GSPa treba da se ocukuje maksimalna usluga u datim uslovima (sve od cistih vozila preko razumnih cena i tarifnih sistema do ponasanja osoblja), i tu je svaka kritika na mestu, ali jebiga, za saobracajnu guzvu oni jednostavno nisu krivi.
Link to comment

ja izgleda moram na svakoj stranici da ponavljam da privatni prevoznici povlace vozila u spicu i da je to najveci razlog za dugo cekanje autobusa, uz polaske "vozica": soferi se sacekuju na terminusu da mogu da mirno popiju kafu i potom polaze zajedno.

Link to comment
ja izgleda moram na svakoj stranici da ponavljam da privatni prevoznici povlace vozila u spicu i da je to najveci razlog za dugo cekanje autobusa, uz polaske "vozica": soferi se sacekuju na terminusu da mogu da mirno popiju kafu i potom polaze zajedno.
1) ako su privatni prevoznici, opet znaci nije kriv GSP; dakle ako je to razlog da se svercujes, onda je razlog da se svercujes kada ti dodje privatnik2) to je mozda glavni razlog za dugo cekanje na tvojoj liniji (tj. linijama koje najvise koristis). Po informacijama koje mogu da iskopam, privatnih autobusa u sistemu jgp ima ako 390. S druge strane svakog dana na ulice izadje preko 1300 autobusa. Znaci ogromna vecina je GSP. To su samo autobuske linije...a na tramvajskim i trolejbuskim linijama nema privatnika, naravno. A i tamo je kasnjenje hronican problem, kao uostalom na skoro svim linijama GSPa u spicu. Znaci nije krivica samo na nesavesnim privatnim prevoznicima. Pre ce biti da je do generalne saobracajne situacije.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beograd/veci_broj_privatnih_prevoznika.39.html?news_id=184835

Beograđane sada prevozi 390 privatnih autobusa, a do juče je bilo 353 vozila. U odnosu na dosadašnji period, kada su radnim danima u vreme vršnih opterećenja saobraćala 1.293 vozila, od danas će biti 1.327 vozila.

Edited by hazard
Link to comment

ja pizdim kad krenem ujutru negde i bus se vuče kao puž 15 min i onda odjednom krene da juri... čovek "šteluje" tako da stigne vozni red

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...