Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

samo sam hteo da kažem da softver postoji a i ozbiljan razlog zanjegovo korišćenje. sad, ovde nit' ko ima da ubaci podatke, nit' ko hoće d lupa glavu s tim. zato  i ide kako ide. uključujući i ono šutiraje.

Link to comment

Na autobusima u svijetu™ postoje davaci iznad vrata koji broje ulaze i izlaze. To je obavezno jer gradske uprave imaju takav ugovor sa (javnim) prevoznicima (i to postoji) u kojim je jedna od stavki i broj prevezenih ljudi. Posto ni taj sistem nije bas toliko precizan, rade i rucna brojanja (ali po uzorcima).

Link to comment

Na autobusima u svijetu™ postoje davaci iznad vrata koji broje ulaze i izlaze. To je obavezno jer gradske uprave imaju takav ugovor sa (javnim) prevoznicima (i to postoji) u kojim je jedna od stavki i broj prevezenih ljudi. Posto ni taj sistem nije bas toliko precizan, rade i rucna brojanja (ali po uzorcima).

 

Mislim da ti senzori mogu ispravno da broje samo ako putnici ulaze jedan po jedan i ne voze se naslagani na vrata kao sardine.

Link to comment

Mislim da ti senzori mogu ispravno da broje samo ako putnici ulaze jedan po jedan i ne voze se naslagani na vrata kao sardine.

 

Ovo se može reći za bilo koji drugi način brojanja u srpskim uslovima, kako validiranje, tako i ručno prebrojavanje.

Link to comment

Ovo se može reći za bilo koji drugi način brojanja u srpskim uslovima, kako validiranje, tako i ručno prebrojavanje.

 

 Ljudsko oko je daleko fleksibilnije od senzora koji u gužvi ne zna gde prestaje jedno telo a gde počinje sledeće.

Link to comment

evo, mene su zamolili, malo i pretili i ja se kucam (vishe iz jedne duhovne lenjosti, shto u protivnom moram da se klanjam po shaletrima da me puste iz ropstva, a to nemam kad. i prvi put kad se desi, bicu vrlo nesrecna <_<).  ali mi se drugarica iskreno zapanji pre neko veche, kao - ti kucash svaki put. kucam sestro. a ona samo na pochetku meseca, kad kupi markicu, i niko joj nishta nije rekao, evo vec koji mesec. a meni kenjaju, dakle, sistem funkcionishe besprekorno. samo da je budala dovoljno, i nema problema...

 

Ja ti pricam da ste zrtve maltretiranja dva bivsa ds-ovca sada sns-ovca a ti se bunis. ne treba validirati trajnu bus plus kartu, kada prisloni na aparat vidi kada je napunjema. nemoj biti zrtva Vasiceva. 

Link to comment

Mislim da ti senzori mogu ispravno da broje samo ako putnici ulaze jedan po jedan i ne voze se naslagani na vrata kao sardine.

večno je pitanje  šta je starije: kokoška ili jaje

Edited by djordje geprat
Link to comment

poslednjih par godina ne koristim gsp često, možda 10ak puta mesečno, i primetila sam neku zanimljivu pojavu pa bih molila neko upućen da mi je objasni

 

dakle, svaki put kad udje kontrola bar jedno žensko čeljade u mom vidokrugu nešto kratko prokomentariše kontroloru, i ovaj ne menjajući facu produži dalje. ne vadi se karta, ne ustaje sa mesta, samo nešto kaže i to je to. meni su slušalice vazda u ušima i onda ne čujem - ali je li moguće da ove samo kažu nemam kartu i dotični produži svojim poslom? :huh:

Link to comment

poslednjih par godina ne koristim gsp često, možda 10ak puta mesečno, i primetila sam neku zanimljivu pojavu pa bih molila neko upućen da mi je objasni

 

dakle, svaki put kad udje kontrola bar jedno žensko čeljade u mom vidokrugu nešto kratko prokomentariše kontroloru, i ovaj ne menjajući facu produži dalje. ne vadi se karta, ne ustaje sa mesta, samo nešto kaže i to je to. meni su slušalice vazda u ušima i onda ne čujem - ali je li moguće da ove samo kažu nemam kartu i dotični produži svojim poslom? :huh:

 

To je nova fora. Kažeš "Ja sam Vučićev brat, je l' treba lična karta?" i obično produže dalje.

Link to comment

Neplaćanje karte u javnom gradskom prevozu ne može da se tretira kao prekršaj, tvrdi Zaštitnik građana Saša Janković i najavljuje da će se tim povodom obratiti Ustavnom sudu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...