Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

a shto broje naruke, kad su onako lepo objasnili da moramo da se kucamo shurnaest puta samo zato da bi oni AUTOMATSKI (!) znali dje ko ide i koliko puta :unsure:

 

morace da zaposle josh toliko sveta da im unosi u eksel :wicked:

Edited by gospa buba
Link to comment

Kada su ga pitali ko će to da plati, on je odlično odgovorio da to nije tema za ovaj nivo diskusije i da sistem treba da se organizuje da to bude moguće a da on to zagovara u domenu prava svakoga na slobodu kretanja.

 

Tipican odgovor nekoga ko propagira nesto "besplatno" kada se pita ko ce to da plati i koliko to kosta - "nije bitno, mora tako" u prevodu neko mora da plati bez da je napravljena ikakva cost-benefit analiza o tome sta je skuplje a sta jeftinije jer ja hocu da se vozim "dzabe".

 

Inace, teza o tome da placanje javnog prevoza ogranicava neciju slobodu kretanja je a priori glupost, bez obzira na to kako se argumentuje, zato sto je tacna jedino u slucaju da su ljudi koji ne mogu sebi da priuste javni prevoz ograniceni u svom kretanju. A to demantuje svaki ciga sakupljac sekundardnih sirovina koji pola grada predje na bajsu ideci od kontejnera do kontejnera. Ne postoji neophodan sadrzaj u ovom gradu do kog je nemoguce doci za vise od sat, sat i po pesacenja. Time padaju sve teze o slobodi kretanja. Jer ako slobodu kretanja definisemo kao pravo na brzi i bezbolniji prevoz (GSP brzi od i laksi od pesacenja ili bajsa), nebo je granica. Onda je i fundamentalno ljudsko pravo i besplatna karta za autobus do Nisa i avionska karta do Melburna. Jer ti meni ogranicavas slobodu kretanja nedozvoljavanjem da se ukrcam na avion!

 

Gluposti.

 

Postoji milion argumenata za subvencionisan (pa i "besplatan") javni prevoz, postoji milion argumenata zasto treba uvesti obavezu drzave/lokalne samouprave da obezbedi dobar javni prevoz po pristupacnim cenama, samo sto "javni prevoz kao ljudsko pravo" sigurno nije jedan od njih. Sloboda kretanja je "negativno" pravo - ja ne smem da ti ne dam da ides gde ti hoces. Kako je iz toga izveo "pozitivno" pravo - ja moram da ti obezbedim da ti ides gde hoces komforno i brzo - ne moze da mi bude jasno.

Link to comment

 

 A to demantuje svaki ciga sakupljac sekundardnih sirovina koji pola grada predje na bajsu ideci od kontejnera do kontejnera. 

sve da si sve u pravu, ovo poredjenje bih izbegla. ako moze  ^_^

Link to comment

a shto broje naruke, kad su onako lepo objasnili da moramo da se kucamo shurnaest puta samo zato da bi oni AUTOMATSKI (!) znali dje ko ide i koliko puta :unsure:

 

morace da zaposle josh toliko sveta da im unosi u eksel :wicked:

 

Odustali su od toga. Naravno, nikom nije palo na pamet da možda postoje pristupačni softveri koji su u stanju da identifikuju ulazak i izlazak putnika iz vozila.

Link to comment

Odustali su od toga. Naravno, nikom nije palo na pamet da možda postoje pristupačni softveri koji su u stanju da identifikuju ulazak i izlazak putnika iz vozila.

odsustvovali su sa matisha, masovno. razumem -_-

Link to comment

Odustali su od toga. Naravno, nikom nije palo na pamet da možda postoje pristupačni softveri koji su u stanju da identifikuju ulazak i izlazak putnika iz vozila.

 

Nisu odustali od obaveznog validiranja svih karata, ali pošto ne postoje senzori ni magični softveri koji će približno tačno izbrojati koliko ljudi ulazi i izlazi, onda su angažovali honorarce da neko vreme broje.

Link to comment

Nisu odustali od obaveznog validiranja svih karata, ali pošto ne postoje senzori ni magični softveri koji će približno tačno izbrojati koliko ljudi ulazi i izlazi, onda su angažovali honorarce da neko vreme broje.

dajte majkumu kakav je to softver koji ce na kraju sata, dana, nedelje, meseca i godine da preslozi koje karte su kucane u kojim vozilima? <_<

 

to nema usvijet -_-

Link to comment

dajte bre, to je zadatak za drugi treci razred. u gimnaziji koja ima programiranje.

mogu vrlo precizno da zamislim govedinu koja je predavala informatiku kako davnih osamdesetih petkom sabajle ulazi raschupan i diktira zadatak s vrata.

za chetvorku. imate 2 chasa. posle velikog odmora vredi za dvojku, rasprichacete <_<

 

idem da plachem :cry:

Link to comment

dajte majkumu kakav je to softver koji ce na kraju sata, dana, nedelje, meseca i godine da preslozi koje karte su kucane u kojim vozilima? <_<

 

to nema usvijet -_-

 

Vic je u tome što niko ne daje ni pet para za to obavezno validiranje. Ti podaci iz validatora ne vrede ništa.

 

I ako na kraju neko zaista želi da ima podatak o tome koliko se ljudi vozi i gde ulaze, nema druge no da broji ručno.

 

Mislim, postoje softveri koji prate gde je koji fudbaler bio u kom trenutku utakmice i koliko je metara pretrčao, stoga vrlo verovatno  ima načina da se i ovo automatski prebroji ali honorarci su sigurno mnogo jeftiniji.

Edited by Frile
Link to comment

sve da si sve u pravu, ovo poredjenje bih izbegla. ako moze  ^_^

 

Sto, treba da se pravim da ne postoji nesto sto vidjam 5 puta dnevno?

 

Nemam nista protiv sakupljaca sekundarnih sirovina (naprotiv), koji su mahom Romi, hocu samo reci, ako i oni (ne mislim na one skroz profi koje idu kolima i kontejner "obrade" za 1,7 sekundi) koji objektivno imaju ono pa najteze uslove za rad u ovom gradu i najmanje resursa na raspologanju i milion faktora koji rade protiv njih (od toga da ce panduri rasisticki random da ih drkaju ako im se oce pa na dalje) uspevaju da stignu gde treba, ne moze da bude reci o tome da je nekome uskraceno ljudsko pravo slobode kretanja time sto ne moze dzabe da se vozi GSPom, tj. sto im nije obezbedjeno motorno vozilo koje ce ga prevesti od tacke A do tacke B bez ikakvog placanja te usluge.

Edited by hazard
Link to comment

dizem ruke od diskusije i mislenja o ovome. stvarno me prevazilazi :blink:

 

idem da pishem softver :rolf:

mislis da to nema u turskom softveru? neko si tehnicko lice i mislis da mora da se kartica prines da bi je tzv validator osetio? inace ako se racuna samo validiranje ne znas kad je lice napustilo prometalo. brojanje sluzi da firma koja je u talu sa organima uzme legalno pare. sad malo mraci da bi me mod banovao.

Link to comment

dizem ruke od diskusije i mislenja o ovome. stvarno me prevazilazi :blink:

 

idem da pishem softver :rolf:

ne traći vreme na pisanije.

 

nekom prilikom, lane, sam napisao da "u svijet" postoji grad u kome ljudi kada uđu u tramvaj validiraju kartu i to učine i kada izlaze. tako oni kojima je to posao pošalju dodatni tramvaj tamo gde treba. yeb'ga ovde ljudi zinat neće ni kada ih lepo zamoliš.

Link to comment

ne traći vreme na pisanije.

 

nekom prilikom, lane, sam napisao da "u svijet" postoji grad u kome ljudi kada uđu u tramvaj validiraju kartu i to učine i kada izlaze. tako oni kojima je to posao pošalju dodatni tramvaj tamo gde treba. yeb'ga ovde ljudi zinat neće ni kada ih lepo zamoliš.

evo, mene su zamolili, malo i pretili i ja se kucam (vishe iz jedne duhovne lenjosti, shto u protivnom moram da se klanjam po shaletrima da me puste iz ropstva, a to nemam kad. i prvi put kad se desi, bicu vrlo nesrecna <_<).  ali mi se drugarica iskreno zapanji pre neko veche, kao - ti kucash svaki put. kucam sestro. a ona samo na pochetku meseca, kad kupi markicu, i niko joj nishta nije rekao, evo vec koji mesec. a meni kenjaju, dakle, sistem funkcionishe besprekorno. samo da je budala dovoljno, i nema problema...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...