Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

odabere na validatoru 'vremenska karta' pa onda od dve ponuđene odabere skuplju 'dnevnu' i onda prisloni karticu koja će ga rešiti odgovarajuće sume.

kada menja prevoz, samo prisloni karticu kako bi je validirao bez ikakve druge akcije. automat mu neće skidati više para.

Link to comment

nije da zagovaram "još jedan krug" oko metroa ali, juče sam čuo malog kako priča na tu temu. i stavlja pod sumnju planiranu trasu duž bulevara pa preko save pominjući (valjda kao bolje rešenje) prokopanu stanicu za vozove, onu za autobuse i beograd na vodi.

 

na stranu šta ja lično mislim o metrou u beogradu, ovo mi liči na konstantu "ništa pre nas nije valjalo"

Link to comment

Čujem da je Tadej Kurepa izdominirao na tribini na FPN svojim stavom da je pravo na besplatan prevoz ljudsko pravo izvedeno iz prava na slobodno kretanje i da aktuelni sistem ograničava pravo svakog od nas na slobodno kretanje..  Studenti su bili u totalnom zabezeku. Kada su ga pitali ko će to da plati, on je odlično odgovorio da to nije tema za ovaj nivo diskusije i da sistem treba da se organizuje da to bude moguće a da on to zagovara u domenu prava svakoga na slobodu kretanja.

Link to comment

Reče i da trenutni plan ignoriše Beograd na vodi, a da je čak i plan iz '75 predviđao povezivanje Beograda na vodi sa tim bitnim tačkama (nova autobuska, novi Prokop, Bg na vodi) :D. Meni to liči na onu izreku "kad je bal nek je na vodi". Sve imaginarne projekte ćemo povezati novim imaginarnim projektom.

Link to comment

kad se pominju prilaznice mostu na adi, jel su gotovi razni pesacki delovi, stepenice i sl? npr. da li moze sa senjaka peske na adu?

 

btw, radovi u vojvode stepe kasne prilicno.

Link to comment

Sjajno! Jel to onda znači i da ostali vidovi saobraćaja treba da budu besplatni? Avio prevoz? :lolol:

 

Jasno da ne jer se ovo odnosi na komunalni prevoz, znači u domenu normalnog životnog i radnog prostora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...