Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nema dzabe prevoz, to sam onomad hteo da kazem ali me skolise ovi sto sve doslovno shvataju.

To je poza za bogatija i stabilnija drustva, grad, dva, linija, dve, cisto da ima nesto zanimljivo u izlogu.

Link to comment

...jer trenutno se ljudi voze kolima i daju za benzin oko 20 somića, zato što im je gsp skup????

 

(računica samo za posao)

Koristim automobil za do(odl)azak na posao >14g. Trenutno me 1km po gradu košta 13din (vozilo1.4, 95MB) odnosno 273din/dan, odnosno ~6300 din/mes + (4 zimske gume minimum 2godine trajnosti, ulje, antifriz, kočione pločice.... tj. redovno održavanje) = ~10 000 din/mes 

Imam sreće sa parkingom kod kuće i na NBg gde je firma. Vrlo bitan faktor, jer da je problem sa parkingom gde se gube živci i vreme razmislio bi o ovakvom javnom prevozu. Mali problem su i saobraćajne gužve i nervoza vozača (i moja). Vremenski faktor je 2 (duplo sporije bi stigao GSP + aletrnativno presedanje). O komforu da ne govorim.

 

Za ovakav kvalitet prevoza GSP mi je sa trenutnom svojom cenom "skup". Ipak, kad ne bih imao automobil ili dozvolu bio bi prinuđen na bilo kakav GSP, a onda gunđaj/ćuti i trpi.

 

Mogućnost izbora je lep dar. :)

Link to comment

Moje neko iskustvo je da je, ako racunamo samo vreme putovanja (ulazak u bus - izlazak iz busa vs. ulazak u kola - izlazak iz kola), GSP obicno brzi 20-30% kada je spic ili neka veca guzva. Govorim naravno o delovima grada koji su dobro pokriveni linijama i kada nije potrebno vise od jednog presedanja. Kada je guzva, u automobilu si svejedno zarobljen u istoj, dok bus ili tramvaj cesto imaju svoju traku, ponegde prednost na semaforima (za tramvaj cesce nego za bus). Cak i da je vreme putovanja od tacke A do tacke B isto, s kolima moras da se vrtis trazeci parking.

 

Ono sto presudjuje u korist automobila su komfor (sto u danasnjem GSPu uopste nije zanemarljiva kategorija, a tome ako je bitno kako cete izgledati tamo gde idete i da ne pricamo) i - pouzdanost. Tih 20-30% vremena rado cu da potrosim da se ne bi maltretirao i nervirao u busu. A da ne govorimo o tome da se ocas posla otopi ako busa nema na vidiku (nepostovanje reda voznje, crkavanje buseva, itd.).

Link to comment

ja imam osecaj da je u autobusima gsp svakim danom sve veca guzva

ono sto sam zapazio je da su 1.9. saopstili da ce koristiti 10% manje vozila, ali cini mi se da je ta cifra znacajno veca

Link to comment

ja imam osecaj da je u autobusima gsp svakim danom sve veca guzva

ono sto sam zapazio je da su 1.9. saopstili da ce koristiti 10% manje vozila, ali cini mi se da je ta cifra znacajno veca

 

brale, ne da je veća gužva nego ja se pošteno gužvam počev od prošle nedelje (ili sam tad počeo da primećujem?)... da ne pričam o dužini čekanja autobusa u vreme špica

Link to comment

Svakog ponedeljka je sve veca guzva na stanici, kako ujutru tako i u povratku. U spicu se dugo ceka, cak i u oml. brigada gde saobraca deset linija. Bese, nekad smo ovde komentarisali kako 73-ka i nije neka linija jer je stalno poluprazna. Sad ne moze da se udje ni u duplu, ona kratka je vec SF u spicu.

Link to comment

pa to, nema ili jako slabo ima praznih autobusa

a potpuno isti utisak sto se tice cekanja imam za neke linije koje bi trebalo da su vrlo frekventne 88, 83, 18... i kad dodju, obavezno su pune i to onako "gspovski pune"

Link to comment

(računica samo za posao)

Koristim automobil za do(odl)azak na posao >14g. Trenutno me 1km po gradu košta 13din (vozilo1.4, 95MB) odnosno 273din/dan, odnosno ~6300 din/mes + (4 zimske gume minimum 2godine trajnosti, ulje, antifriz, kočione pločice.... tj. redovno održavanje) = ~10 000 din/mes 

Imam sreće sa parkingom kod kuće i na NBg gde je firma. Vrlo bitan faktor, jer da je problem sa parkingom gde se gube živci i vreme razmislio bi o ovakvom javnom prevozu. Mali problem su i saobraćajne gužve i nervoza vozača (i moja). Vremenski faktor je 2 (duplo sporije bi stigao GSP + aletrnativno presedanje). O komforu da ne govorim.

 

Za ovakav kvalitet prevoza GSP mi je sa trenutnom svojom cenom "skup". Ipak, kad ne bih imao automobil ili dozvolu bio bi prinuđen na bilo kakav GSP, a onda gunđaj/ćuti i trpi.

 

Mogućnost izbora je lep dar. :)

 

Mislis na talenat ili poklon?

Mogucnost izbora nije ni jedno ni drugo, pre sticaj odredjenih okolnosti.

Sto se ove tvoje racunice tice, skidam kapu za sitnicavost.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...