Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Lep dan za šetnju danas. Novo groblje - Južni bulevar - Novo groblje prešla peške, za to vreme u oba smera samo po jedna prepuna 25-ica prošla. Tako mi i treba kad uplaćujem bus plus kredit umesto da kupim nešto slatko.

Link to comment

U Novoj Gorici prevoz nije besplatan.

 

MESTNI AVTOBUS

Mestni avtobus po Novi Gorici in okolici je brezplačen. Cena vozovnice na mednarodni mestni liniji iz Nove Gorice v Gorico (Italija) znaša 1€.

Avtobusna postaja Nova Gorica (Avrigo d.d.), Kidričeva 22, 5000 Nova Gorica; t: +386 (0)5 33 03 133; avtobusna.gorica@avrigo.si, www.avrigo.si

Link to comment

MESTNI AVTOBUS

Mestni avtobus po Novi Gorici in okolici je brezplačen. Cena vozovnice na mednarodni mestni liniji iz Nove Gorice v Gorico (Italija) znaša 1€.

Avtobusna postaja Nova Gorica (Avrigo d.d.), Kidričeva 22, 5000 Nova Gorica; t: +386 (0)5 33 03 133; avtobusna.gorica@avrigo.si, www.avrigo.si

 

meni 1€ nije besplatno. mislim, po novoj gorici ti realno i ne treba prevoz, pošto se radi o relativno malom mestu, ali ti zaista treba do gorice, pošto dosta ljudi radi tamo. 

Link to comment

Scena od pre nekoliko dana. U 31 se vozim Ustanickompored Sumica prema gradu. Stojim napred, kad prilazi kontrolorka i kaze majstoru da mu sa strane pisu pogresni brojevi. On kaze da nije znao i krece da to menja u toku voznje. Usporio je malo, ali uopste ne gleda na put... Tako sa nekih 20 na sat prilazimo raskrsnici kod Dusanovacke poste, na semaforu krece zuto, ja kontam videce mentol i stace. Jok, on nastavlja, pali se crveno i par sekundi posle mi ulazimo u raskrsnicu. Ja mu glasno kazem da prolazi kroz crveno, on pogleda i nasmeje se i kaze: sta ima veze, vidis da svi cekaju da prodjemo. Sto i jeste bilo tacno jer je raskrsnica vidljiva, pa su i ovi sto idu sa mosta i oni sto idu odozgo videli na vreme budalu kako ulazi kroz crveno na raskrsnicu, pa nisu kretali. Ja ga napusim i kazem da nije normalan, a on se smeje i kaze kako ga briga ionako vozi na koleginu karticu, pa bi on bio kriv ako se nesto desi i jos se jace nasmeja, Ja na to nisam imao sta da odgovorim i ucutim. Ostali putnici nisu rec progovorili. Jos sam verovatno ja u ocima pojedinih bio budala sto se petljam u tako nesto. 

Link to comment

U troli na početnoj stanici, troje već unutra. Sede kod prvih, srednjih i zadnjih vrata. Na grudima zakačena kartica na kojoj je veliko slovo "Б" i ispod njega "brojanje putnika". Svaki od njih na svakoj stanici upisuje u neki formular koliko je ljudi izašlo, koliko ušlo, i zbir.

U povratku iz grada stiže ista trola, i isto troje, sede i beleže.

Ne znam, nisam mogla da vidim te papire da li je bila kolona "broj ljudi koji su otkucali kartu". 

Link to comment

Besplatan javni prevoz bi po nekoj logici trebao da rezultira smanjenjem korišćenja automobila, samim tim manja saobraćajna gužva koja odgovara ama baš svima.

Možda bi ovo u početku bilo tako ako bi broj raspoloživih vozila GSB bio bar na nivou od pre godinu-dve dana. Teško je za očekivati da neko ko obezbedi džaba prevoz istovremeno obezbedi i kvalitet u smislu: dovoljan broj vozila i vozača po potrebama opterećenosti neke linije, čistoća vozila, ispravnost, zimske pneumatike .... klimu da ne pominjem.

Vremenom bi kvalitet prevoza opao, pa bi osetni deo putnika promenio prevoz. Onda ponovo gužve na ulicama, još ako se u državi nastavi trend opadanja standarda, gradska uprava definitivno u ozbiljan deficit, daleko ozbiljniji nego onaj koji su medijski napumpavali naprednjaci kad su rušili Đilasa. Dva problema bi nastala daleko veća nego što je sada situacija: izraubovan hardver gradskog prevoza i gradska kasa sa debelim minusom ili sve pare daš za javni prevoz i nizašta drugo u gradu.

Link to comment

U troli na početnoj stanici, troje već unutra. Sede kod prvih, srednjih i zadnjih vrata. Na grudima zakačena kartica na kojoj je veliko slovo "Б" i ispod njega "brojanje putnika". Svaki od njih na svakoj stanici upisuje u neki formular koliko je ljudi izašlo, koliko ušlo, i zbir.

U povratku iz grada stiže ista trola, i isto troje, sede i beleže.

Ne znam, nisam mogla da vidim te papire da li je bila kolona "broj ljudi koji su otkucali kartu". 

https://poslovi.infostud.com/posao/Brojac-putnika/Studentska-zadruga-S-servis/111042?category%5B0%5D=14&item_index=8

Link to comment

Besplatan javni prevoz bi po nekoj logici trebao da rezultira smanjenjem korišćenja automobila

 

Ako bi se ova ideja ostvarila, istog trenutka bi kupio autmobil.

Link to comment

Besplatan javni prevoz bi po nekoj logici trebao da rezultira smanjenjem korišćenja automobila...

 

...jer trenutno se ljudi voze kolima i daju za benzin oko 20 somića, zato što im je gsp skup????

Link to comment

...jer trenutno se ljudi voze kolima i daju za benzin oko 20 somića, zato što im je gsp skup????

kakvih 20 hiljada? 1000 dinara dnevno na benzin za odlazak na posao? kakva je ovo kalkulacija?

Edited by pacey defender
Link to comment

meni reko jedan što iz blokova dolazio na vračar na posao i još tamo vamo po gradu da tako. neam pojma, meni i ne deluje nerealno. vozi nešto, ne znam šta, al je glomazno. long story short, taj neće sesti u gsp ako i bude džabe.

 

sa tapatoka

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...