Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Onda, nadam se da nije metafora
ma imas posle u editu obrazlozenje: nisam zeleo da budem grub. jednostavno sam ovih dana toliko nadrdan na beogradske rajetine i puzavce da me neopisivo zabole za ma kakav kolektivni interes. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Takodje da dodam da je odnos potencijalnih troskova placanjem pojedinacne karte i cene markice preblizu broju jedan...

Link to comment
Na stranu to sto su u GSP-u lose organizovani, sto lose odrzavaju vozila, sto se krade, svako ko ima pare, a nece kao iz nekih visih razloga da plati kartu je prica za malu decu.
Manje vise samo ovde na forumu i ima takvih. Takodje, manje vise samo na forumu i ima zastitnika reda, reda koji je uspostavljen u javnim komunalnim preduzecima Srbije, koji je opisao Dabovic. Ostali sto se svercuju uglavnom to rade, jer im je i gradski prevoz veliki izdatak.
Link to comment

Može li neko od pravdača GSP-a da mi objasni rezon po kome karta kupljena u busu košta duplo više od one kupljene na trafici? Razumeo bih potez da je svaka jebena stanica u gradu opremljena mestom za prodaju karata, ovako ne razumem, pa ako neko od advokata može da pojasni...

Link to comment

Nisam znao da je toliko uznemirujuće prodati kartu za 50 dindži, dok stojiš u stanici :unsure: ali ok, da li je onda nenormalno da u busu uvek čuči jedan od onih drečavožutih i prodaje karte po ceni?

Link to comment
Može li neko od pravdača GSP-a da mi objasni rezon po kome karta kupljena u busu košta duplo više od one kupljene na trafici? Razumeo bih potez da je svaka jebena stanica u gradu opremljena mestom za prodaju karata, ovako ne razumem, pa ako neko od advokata može da pojasni...
e sad... nema potrebe da se nazivamo bilo kakvim advokatima i pravdačima, naročito kada evo ja koji sam poprilično razočaran načinom na koji funkcioniše gsp, smatram da je to pravilo o duploj ceni sasvim korektno. šanjan je već odgovorio. dodao bih i da se karte za prevoz mogu kupiti ako ne svuda, ono gotovo svuda, te je kupovina karte koja je vrlo kompatibilna sa novčanikom skroz jednostavna akcija. isto tako, mogao bih pitati - zašto moram da se cimam do poslovnice gsp umesto da mi pretplatnu markicu proda vozač.
Link to comment
Da se smanji uznemiravanje vozaca.
Plus uracunato osiguranje u slucaju da vozacu 'opadne koncentracija' dok prodaje karte i juri kusur.
Link to comment
ali ok, da li je onda nenormalno da u busu uvek čuči jedan od onih drečavožutih i prodaje karte po ceni?
Onda cemo da kukamo kako pored preskupih sofera imamo i preplacene konduktere, efikasne u naplati koliko i sadasnji kontrolori efikasno naplacuju kazne.
Link to comment

Ja na svojih nekoliko stanica u kraju nemam mesto gde se može kupiti karta, a takvih mesta ima ohoho po gradu, ako izuzmemo strogi centar. A to što se naziva smanjivanjem uznemiravanja je zapravo klasična pljačka i ucena - ako kojim slučajem zaboraviš kartu ili je na tvojoj trafici baji nestalo karata (a žuriš), prinuđen si ili da platiš duplo ili da se švercuješ, ni kriv ni dužan. Ekvivalent tome je recimo da imaš jednu pekaru u krugu od 5 km koja prodaje hleb, i naplaćuje ga 150 dindži, pošto zna da je jedina.

Link to comment

Ja se, u maniru klasicnog branitelja i advokata GSP, slazem s tobom. To se da resiti tako sto na svakom stajalistu stoji automat za kupovinu karata, redovno odrzavan, od gradjana postovan, mazen i pazen, koji omogucava kupovinu karata (nikakva nauka, overeno parce papira). Videcemo kakve ce novine braca Turci da donesu.

Link to comment

Može i to, sve može, samo da ne uvedu one odvratne dnevne/nedeljne/mesečne karte koje su davno napustili svi civilizovani narodi.

Link to comment
Ja na svojih nekoliko stanica u kraju nemam mesto gde se može kupiti karta, a takvih mesta ima ohoho po gradu, ako izuzmemo strogi centar. A to što se naziva smanjivanjem uznemiravanja je zapravo klasična pljačka i ucena - ako kojim slučajem zaboraviš kartu ili je na tvojoj trafici baji nestalo karata (a žuriš), prinuđen si ili da platiš duplo ili da se švercuješ, ni kriv ni dužan. Ekvivalent tome je recimo da imaš jednu pekaru u krugu od 5 km koja prodaje hleb, i naplaćuje ga 150 dindži, pošto zna da je jedina.
U principu, prodaja karata u vozilu je skroz nepotrebna. Treba uvesti da karta može da plati slanjem sms. Ako može JKP Parking servis da se modernizuje, mogu vala i ovi balvani iz Direkcije za saobraćaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...