Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

jutros sam vitnesovao kako su 1 pripadniku romske nacionalne manjine naplatili tu kaznu.

 

traže 2 hiljade - nema.

traže ličnu kartu - nema.

daj broj telefona - nema.

dobro, potpiši ovde - on udari nešto što liči na potpis.

dadoše mu taj papir (liči kao račun iz radnje) on ga stavi u neku torbi i izađoše kao da su demonstrirali ozbiljnu silu.

Link to comment

Znači, procedura ide ovako ako dobro razumem: građanin podnese zahtev za izdavanje lične karte, zatim MUP kao organ uprave odlučuje (postupa) po zahtevu. MUP ostvari uvid u "Registar prekršaja" , provali da se građanin nalazi u registru, i donosi upravni akt kojim se....šta odbija zahtev za izdavanje lične karte?

 

Meni logicnije zvuci ovakva procedura:

Gradjanin ode u MUP i izvadi potvrdu da se ne nalazi u Registru prekrsaja a onda sa tim papirom ode u MUP da vadi licnu kartu

Edited by ficfiric
Link to comment

Meni logicnije zvuci ovakva procedura:

Gradjanin ode u MUP i izvadi potvrdu da se ne nalazi u Registru prekrsaja a onda sa tim papirom ode u MUP da vadi licnu kartu

+1  :lolol:

Link to comment

Meni logicnije zvuci ovakva procedura:

Gradjanin ode u MUP i izvadi potvrdu da se ne nalazi u Registru prekrsaja a onda sa tim papirom ode u MUP da vadi licnu kartu

 

:D

 

Ali za prvu potvrdu mora da ide u svoj MUP, a za vadjenje licne karte moze u bilo koji!

Link to comment

Znači, procedura ide ovako ako dobro razumem: građanin podnese zahtev za izdavanje lične karte, zatim MUP kao organ uprave odlučuje (postupa) po zahtevu. MUP ostvari uvid u "Registar prekršaja" , provali da se građanin nalazi u registru, i donosi upravni akt kojim se....šta odbija zahtev za izdavanje lične karte?

 

Btw, ja mislim da je to ranije (a mozda i dalje?) sljakalo putem instituta zvanog "fiktivna adresa".

 

Ti nacinis neki prekrsaj (saobracajni recimo). Ne platis kaznu na vreme. Onda te gone preko prekrsajnog suda. Ti ne dodjes na sudjenje. Onda sud nalozi pandurima da te nadju, oni te kao traze (dodju na vrata jedanput), ti nisi tu ili se pravis blesav i ne otvoris vrata, oni zapisu da su bili jos tri puta i da te nisu nasli i da su pitali komsije i da niko nije cuo za tebe (sto je mozda istina, a cesce izmisljotina) i onda zakljuce da ti si lazno prijavio svoj boravak i da je to fiktivna adresa. I onda sud zakljuci da si ti na fiktivnoj adresi i unese to u sistem. I onda kada god pokusas da uradis bilo sta (bilo koji dokument), pored tvog imena stoji "F" i pise po nalogu kog suda. Pa da bi ti skinuo "F", moras da ides u sud, pa da dobijes potvrdu da si dosao na rociste ili primio resenje (sta li vec), pa onda s tim papirom nazad u MUP, pa ti onda oni uz tu potvrdu dozvole da se ponovo prijavis na neku adresu (bilo koju, i da se prijavljujes na istu onu na kojoj si bio i na kojoj sve vreme jesi ista je procedura kao da se prijavljujes na drugu), pa se radi terenska provera prebivalista (da, da) pa onda mozes da, recimo, registrujes auto. E da, i fora je sto svaki MUP vidi "F" pored tvog imena u sistemu kada te ukuca, ali samo tvoj maticni MUP (onaj nadlezan za tvoju adresu) vidi razlog zbog kog ti je upisano "F".

 

A najjace je sto "F" moze da ti se desi bez da si zapravo napravio bilo kakav prekrsaj ili bilo sta, ali to je vec druga prica.

Link to comment

Meni logicnije zvuci ovakva procedura:

Gradjanin ode u MUP i izvadi potvrdu da se ne nalazi u Registru prekrsaja a onda sa tim papirom ode u MUP da vadi licnu kartu

 

A sta ako mu za vadjenje te potvrde treba licna karta? :unsure:

Link to comment

 

 

e sad, ukoliko se ovaj strajk oduzi nekoliko dana plasim se da gradska vlast jednostavno ne ukine bgvoz, to je usteda u gradskom budzetu, ne mora grad da placa zeleznicama srbije za koriscenje tih sinobusa, ustvari to mi i najvise lici na ovu totalno tupavu gradsku vlast koja osim reklamiranja maketa i ostalih idiotarija jednostavno nema nikakvu ideju kako upravljati gradom, sto ne umeju da odrze u funkcionalnom stanju oni jednostavno ukinu i postave maketu

 

samo da podsetim da bgvoz ne radi i danas. ukoliko se putnici lepo skuvaju kao zabe™ stvorice se uslovi da grad raskine ugovor sa zeleznicama srbije i da vise ne bude bgvoza. sve vise sumnjam da postoji bilo kakav strajk olosa koji neguje vozove putem slojeva prljavstine cime se cuvaju karoserije vagona od atmosferskih padavina a enterijeri od habanja, zgodno je ovo da se bgvoz prodje kao utisak™

Link to comment

bogme meni nista nije smesno kada je gradski prevoz u pitanju :fur:

 

 

Kako građani koji koriste „Bg voz” ne bi trpeli zbog štrajka u „Železnicama”, Grad Beograd je odmah reagovao i još juče u sedam ujutru linija 73 je pojačana sa dva vozila - izjavio je Uglješa Mitrović, direktor Direkcije za javni prevoz.

Prema njegovim rečima, od kada je krenuo štrajk, „Bg voz” nije u funkciji na trasi prema Batajnici i prema gradu do Pančevačkog mosta.

 

- Direkcija za javni prevoz je u kontaktu sa vozačima i oni nam sugerišu ako negde treba da se ubaci dodatno vozilo, kako bi se sprečile gužve dok traje ovaj štrajk. I danas ćemo da dodamo još neko vozilo u popodnevnom špicu - rekao je Mitrović i dodao da grad radi sve kako bi građani koji koriste „Bg voz” izbegli čekanje i gužve, ali ne mogu da utiču na štrajk jer je to štrajk „Železnica Srbije”.

 


ovi zajebavaju gradjanstvo. grad beograd reagovao sa dva vozila vise na liniji 73, to je sasvim dovoljno, kada se bolje razmisli, koji kurac i taj bgvoz, moze se i bez njega u sistemu gradskog prevoza sto je brza reakcija grada beograda i pokazala :fur:
Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...