Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pod jedan, kreneš dovoljno rano 

pod dva, ako nisi u formi, onda poneseš majicu da se presvučeš kad stigneš. svaka firma ima, ako ne tuš, onda wc. vlažne maramice koristiti po potrebi.

pod dva, staviš blatobrane i trake za nogavice

pod tri, nećeš moći ukoliko je kiša ili sneg ili previše hladno (ispod nule), avaj.

evo, nacrtala sam mapu otprilike kuda bih ja išla. kolotrazi u kneza miloša gde sam se ja skrljala su popravljeni.

http://ridewithgps.com/trips/3511942

 

ima desetak kilometara i uglavnom je nizbrdo, tako da bih krenula jedno 45 minuta ranije.

 

Aha, i onda mi lupamo gluposti. 

Link to comment

ovo je ruta kojom sam išla oko godinu dana dva puta nedeljno.

ka banjici mi je trebalo u startu nekih 35 minuta, kasnije 25

ka centru otprilike isto toliko zbog uspona u kneza miloša

 

 

lepo si mu to nacrtala, samo mu kao licu sa posebnim biciklistickim potrebama treba dodati da sa autokomande prema karadjordjevom parku nastavi ne ulicom nego pesackim delom (tamo pored tramvaja), dovoljno je siroko a bezbedno je. pored toga, nema neke potrebe da se cima kroz kneza milosa, nije slavija tolika drama, nece voziti posred puta. ne jednom sam tamo prosao bez frke a ako mu je drama neka i tu proveze trotoarom.

 

ili ako mu je frka od slavije neka savije u resavsku pa do sr.vladara

 

jedini uspon tu je autokomanda / karadjordjev park, realno p.dim 

Edited by gazza1
Link to comment

išla sam tom trasom, što su gluposti?

hoću reći, u redu je da nećete da idete biciklom, ne vidim da vas iko tera

ali su gluposti kad kažete da se to ne može.

 

Može i peške, a može i helikopterom ili dirižablom.

 

Sad ozbiljno, je l se vi zajebavate ili ste stvarno upali u taj glava u dupetu mod? Probajte da objasnite nekom zaposlenom u banci ili negde tipa suit and tie sitnočinovnički Delta potez kako je pičkin dim voziti se tako na posao. A može i običnom šljakeru koga gazda jebe ako zakasni 5 minuta.

Link to comment

ljakse, evo ti salerošada, on je glavni biciklista ovde pa nek ti crta.

 

inace moze i po kisi i po susnezici. evo pitaj moju zenu, nijedan nbg, dedinje i kosutnjak joj nisu predaleko, sem kad je sneg metar, zaledjeno i minus 20.

 

Vozim i ja i po kiši i po snegu, ali smatram da nisu svi ljudi entuzijasti poput mene, pa im ne preporučujem olako da se manu prevoza ako nisu njime zadovoljni i sednu na bajs ili u auto.

Jasna je meni tvoja vizura da živiš u centru i da imaš auto i bajs, da imaš dobro radno mesto gde ti je obezbeđen parking, ali pokušaj da shvatiš da si u debeloj manjini sa takvim uslovima i da ljudi moraju da koriste gradski prevoz želeli/neželeli.

Link to comment

Nema te pojma, ja kada idem na posao sa Slavije na Vidikovac preko Đilasovog mosta i pored Šumarskog fakulteta na poslu koji je i stan (bdw) na prvom spratu mi kada sa džakuzijem i terasa gde čuvaj bajs da mi neko ne ukrade, kao i kupatilo sa veš mašinom gde perem biciklističke i ostale delove odeće u kojoj vozim bajs. Naravno da kao i Singer imam na poslu garderobu u kojoj radim za celu nedelju.

 

Poslato sa najnovijom verzijom tapatalk-a

Link to comment

Vozim i ja i po kiši i po snegu, ali smatram da nisu svi ljudi entuzijasti poput mene, pa im ne preporučujem olako da se manu prevoza ako nisu njime zadovoljni i sednu na bajs ili u auto.

Jasna je meni tvoja vizura da živiš u centru i da imaš auto i bajs, da imaš dobro radno mesto gde ti je obezbeđen parking, ali pokušaj da shvatiš da si u debeloj manjini sa takvim uslovima i da ljudi moraju da koriste gradski prevoz želeli/neželeli.

 

cekaj, ti ozbiljno mislis da se ja nisam vozio / ne vozim GSP-om?

Link to comment

što glava u dupetu? ja ne teram nikog da ide biciklom, samo govorim kakva su moja iskustva.

i ja sam morala da se pojavljujem na poslu tačno na vreme i bez smrada, i pojavljivala sam se, čak i kad sam išla na banjicu

nije pičkin dim, treba paziti i treba kondicije, ali meni nije pičkin dim ni kupiti kola i voziti ih po gradu, a i putovanje gspom ume da bude i opasno i nepouzdano. pa bicikl je pouzdaniji od beogradskog prevoza, a vrlo često je i dosta brži.

Link to comment

 bicikl je pouzdaniji od beogradskog prevoza, a vrlo često je i dosta brži.

 

ne samo od prevoza nego i od automobila, na svakoj relaciji koja ukljucuje jutarnji ili popodnevni (sad vec i vecernji) spic

Link to comment

^^ Vidiš, sad sam se setio tvog iskustva, i zamišljam kako bih preživeo da mi je ruka neupotrebljiva godinu dana. Tj nema šta da zamišljam, mogao bih da se obesim.

Edited by ljakse
Link to comment

dok je meni praznik :)

 

to je moglo da mi se desi bilo gde. moj komšija iz zgrade je slomio ruku isto kad i ja, tako što je pao sa stolice u sopstvenoj kući. dal se izmakla ili šta već.

njemu je ruka ozdravila za 3 nedelje, kao što ozdravi u 95% slučajeva.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...