Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kako bre isti trošak i zarada?GSP ima fiksne troškove plaćali karte ili ne plaćali. Ako ne plaćamo troškovi GSPa će se pokriti iz budžeta grada koji puni - guess who?I da li vi, uz svo razumevanje Vasinih npr. razloga za šverc, zaista možete da zamislite Beograd kao normalan evropski grad jednog dana, a da se u prevozu ne plaćaju karte?Koja je onda to situacija kada ćete reći "ok, ovo je dovoljno dobro za mene, počinjem da kupujem karte"?Vozila koja stižu tačno u minut, vazda nasmejani vozači...? Nema od toga ništa, zaboravite. Dok ne stigne metro nema tačne satnice. I to je najmanje krivica GSPa.Vozače i kontrolore snimati i prijavljivati. Ja usnimio baju kako puši upravljajući 88om. Mator lik, pred penzijom i to me kolje da ga ne prijavim, ali definitivno sam rešio da ratujem!Nekako razmišljam da ne bi imao pravo da se bunim na uslove da ne plaćam kartu, zar ne?
Aj ovako.Smatram da gsp ima daleko veće prihode nego što pokušava da nas ubedi. Svaka od onih slika i pRostera na i u vozilima, pa monitora sa reklamama...sigurno nisu postavljeni za dž. A kad vidim da se gsp pojavi kao sponzor nekog filma,tu posebno poludim kad se setim njihove jadikovke "koliko para nemaju"Smatram da se gsp već dotira iz budžeta i da trenutna cena nije realna.Redovno sam kupovao markicu sebi i ženi do poskupljenja, mislim 2008, kada su podigli cene za oko 90%. Tada sam prestao iz revolta i počeo da kucam jednu do dve karte na dan. Toliko smatram da im je dovoljno.Možeš li da mi objasniš gde grešim ako kažem da je gsp-u isto da li se ja vozim 10 stanica ili na petoj izađem i dam kartu tebi koji ćeš se voziti još 5?
Link to comment
Aj ovako.Smatram da gsp ima daleko veće prihode nego što pokušava da nas ubedi.
kolika beše plata vozača, 70k ? Razumem, stresan je posao i sve, ali dodaj bonus pa eto ti poslanički džeparac, a onaj mučenik u hitnoj pomoći gine za 40-50 hiljada, bolje da svi postanemo vozači gsp-a
Link to comment
Aj ovako.Smatram da gsp ima daleko veće prihode nego što pokušava da nas ubedi. Svaka od onih slika i pRostera na i u vozilima, pa monitora sa reklamama...sigurno nisu postavljeni za dž. A kad vidim da se gsp pojavi kao sponzor nekog filma,tu posebno poludim kad se setim njihove jadikovke "koliko para nemaju"Smatram da se gsp već dotira iz budžeta i da trenutna cena nije realna.Redovno sam kupovao markicu sebi i ženi do poskupljenja, mislim 2008, kada su podigli cene za oko 90%. Tada sam prestao iz revolta i počeo da kucam jednu do dve karte na dan. Toliko smatram da im je dovoljno.Možeš li da mi objasniš gde grešim ako kažem da je gsp-u isto da li se ja vozim 10 stanica ili na petoj izađem i dam kartu tebi koji ćeš se voziti još 5?
kolika beše plata vozača, 70k ? Razumem, stresan je posao i sve, ali dodaj bonus pa eto ti poslanički džeparac, a onaj mučenik u hitnoj pomoći gine za 40-50 hiljada, bolje da svi postanemo vozači gsp-a
To su sve argumenti kojima bi svaki gradjanin svakog grada na svetu mogao da opravda neplaćanje karte u prevozu, pa ipak civilizovanima to ne pada na pamet.Vi bi znači želeli svakog meseca da dobijete detaljan finansijski izveštaj poslovanja GSPa da bi porazmislili da li on zadovoljava vaše kriterijume da bi počeli da plaćate uslugu koju koristite? Pa gde to ima? Svašta...
Link to comment
To su sve argumenti kojima bi svaki gradjanin svakog grada na svetu mogao da opravda neplaćanje karte u prevozu, pa ipak civilizovanima to ne pada na pamet.Vi bi znači želeli svakog meseca da dobijete detaljan finansijski izveštaj poslovanja GSPa da bi porazmislili da li on zadovoljava vaše kriterijume da bi počeli da plaćate uslugu koju koristite? Pa gde to ima? Svašta...
gde sam ja to rekao da ne plaćam? Hoću da kažem da je nerealno da vozači imaju toliku platu koliku imaju, s obzirom na stanje u kakvom se nalazi GSP. Odnosno, ne znam je li stanje prouzrokovano prevelikim izdacima, premalim naplaćivanjem karata ili premalim dotiranjem, verovatno pomalo od svega, ali da ne valja - ne valja.Naprotiv, mi što plaćamo smo šačica budala jer se svi ostali švercuju. Zašto ja da izdvajam tolike pare na markicu mesečno kada se neko vozi za nula dinara i potroši te pare na nešto drugo, meni bi to pokrilo mesečni internet. Koristio bih bicikl da ima dovoljno staza i da mogu da ne poginem ako idem kolovozom, al jbg. Edited by Kelt
Link to comment

Pisao sam vec ali taj vozacki lobi je najaci u svim gradskim prevozima (Japan, Francuska, Engleska, USA itd itd) jer jenostavno znaju da bez njih vozovi/autobusi ne rade a obuka je skupa.Jedini pravi nacin borbe protiv njihove bahatosti je slikanje i prijava. Te prijave na pocetku nece niko ni sprovoditi ali ako ih bude dosta GSP ce morati nesto da uradi.edit: sigurna sam da ti sto se svercuju sada, svercovali bi se i kada bi GSP dosao na nivo RATP-a na primjer jer bi i tada uvjek nalizli neku stavku koja im ne bi odgovarala (glavna stavka je zasto da placam kada mogu da se svercujem).

Edited by borris_
Link to comment

 

To su sve argumenti kojima bi svaki gradjanin svakog grada na svetu mogao da opravda neplaćanje karte u prevozu, pa ipak civilizovanima to ne pada na pamet. Vi bi znači želeli svakog meseca da dobijete detaljan finansijski izveštaj poslovanja GSPa da bi porazmislili da li on zadovoljava vaše kriterijume da bi počeli da plaćate uslugu koju koristite? Pa gde to ima? Svašta...
Šta to pričaš? Vožnja GSPom se plaća.
Link to comment
To su sve argumenti kojima bi svaki gradjanin svakog grada na svetu mogao da opravda neplaćanje karte u prevozu, pa ipak civilizovanima to ne pada na pamet.Vi bi znači želeli svakog meseca da dobijete detaljan finansijski izveštaj poslovanja GSPa da bi porazmislili da li on zadovoljava vaše kriterijume da bi počeli da plaćate uslugu koju koristite? Pa gde to ima? Svašta...
hello, GSP placaju svi gradjani Beograda. godisnji iznos subvencije je 3.2 milijarde dinara. Jedan deo tog iznosa lapa se na lazne polaske autobusa: hiljadarka po polasku vozila privatnog prevoznika, a autobus stoji na terminusu. Ovo se najcesce radi u spicu: mi smo valjda jedini grad na svetu u kome se broj vozila gradskog prevoza u spicu smanjuje, umesto da se povecava.ko ne veruje, moze da gleda na terminusu kod z. stanice cudan prizor: autobusi na liniji 46, kompanije Beobus, dolaze na terminus, izbacuju putnike, i parkiraju se. na 4 autobusa jedan polazi dalje. to je 3.000 dinara za pola sata, izbijeno iz dzepa putnika.e da sada ce da se pojavi neko pametan da me pita "a sto nisi prijavio". jesam. vise puta. najjaci su dispeceri: "nemoguce, mi imamo informaciju da se red voznje ispunjava". sta je bilo sa reportima koje sam poslao centrali, ne znam. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
...Vi bi znači želeli svakog meseca da dobijete detaljan finansijski izveštaj poslovanja GSPa da bi porazmislili da li on zadovoljava vaše kriterijume da bi počeli da plaćate uslugu koju koristite? Pa gde to ima? Svašta...
...edit: sigurna sam da ti sto se svercuju sada, svercovali bi se i kada bi GSP dosao na nivo RATP-a na primjer jer bi i tada uvjek nalizli neku stavku koja im ne bi odgovarala (glavna stavka je zasto da placam kada mogu da se svercujem).
Samo da pojasnim: Ja se ne švercujem, već plaćam gspu onoliko koliko smatram da vredi njihova usluga (oko 70-80% cene markice). Do kraja 2008. im plaćao dve radničke markice, za sebe i suprugu. Kad nisam imao novca, kupovao sam za prvu polovinu, pa posle plate za drugu polovinu meseca.Što je moj problem da za 5,5km do posla moram da promenim 2, ponekad i 3 prevoza?Paz' da im ne platim 3 karte za vožnju samo u jednom smeru jer neće da uvedu dnevne ili slične karte.Pa onda još 3 do kuće.Aha. How yes no. Edited by ion
Link to comment
hello, GSP placaju svi gradjani Beograda. godisnji iznos subvencije je 3.2 milijarde dinara.
hello, subvencija se placa zato sto prihodi nisu dovoljni da GSP funkicionise bez njehello, ja koji placam markicu placam prevoz i subvencijom, a onaj koji se sverca placa samo preko subvencije hello, da se ne sverca subvencija bi bila mnogo manja, ako bi je uopste i bilohello, kad se neko sverca, onda se na sverca 30% voznji(koliko bi mu subvencijom pripali) nego se sverca stalnohello, ako se ne bi te pare koristile za subvenciju za GSP mogle bi se iskoristi za nesto drugohello, znaci onaj koji se svercuje ne samo da placa manje od mene za istu uslugu, vec potkrada i mene i sebe(mada be zaboli za njega) za nesto drugo na sta bi se te pare mogle iskoristitiNa stranu to sto su u GSP-u lose organizovani, sto lose odrzavaju vozila, sto se krade, svako ko ima pare, a nece kao iz nekih visih razloga da plati kartu je prica za malu decu. Edited by deeps
Link to comment

Ako mi od danas neko spomene kako je GSP nagrabusio je.Što smo plaćali ja i moji, plaćali. Gotovo je.Ušlo se u #18 u Tošinom bunaru u 7:10. Onda se na Gazeli desilo to što se desilo, jbg, pokvarila se mašina i šta da se radi.ALi onda "majstor" kada je stigao kod Sava centra u 8:33 (znači posle sat vremena i dvadeset i tri minuta) zaustavi autobus pre stanice i kaže:"Svi napolje, meni je smena završena" !!!!Ljudi u neverici, psuju, bogorade, ali njegova je bila poslednja!Zvali kontrolu, zvali studio b...

Link to comment
Ako mi od danas neko spomene kako je GSP nagrabusio je.Što smo plaćali ja i moji, plaćali. Gotovo je.Ušlo se u #18 u Tošinom bunaru u 7:10. Onda se na Gazeli desilo to što se desilo, jbg, pokvarila se mašina i šta da se radi.ALi onda "majstor" kada je stigao kod Sava centra u 8:33 (znači posle sat vremena i dvadeset i tri minuta) zaustavi autobus pre stanice i kaže:"Svi napolje, meni je smena završena" !!!!Ljudi u neverici, psuju, bogorade, ali njegova je bila poslednja!Zvali kontrolu, zvali studio b...
Jao. Pa dobro, sad će ovi što se bore za prava radnika da kažu kako je to u redu.
Link to comment
hello, ja koji placam markicu placam prevoz i subvencijom
izvini ali iskreno me zabole kurac. ako mislis da sam te negde uskratio ili opljackao, sracunaj pa mi posalji broj ziro racuna, samo mi nemoj moralisati u prazno. kada mi GSP ponudi besplatnih par godina voznje ili makar jednu rec izvinjenja za devedesete godine, razmislicu o voljnom placanju karata (ili kada mi od posla do kuce ne bude trebalo vremena kao od Beograda do Jagodine). do tada - sverc komerc.@teacher: ti si bas ogrezao u neku jako cudnu ideologiju. ovo sto je Renne opisao je ozbiljno narusavanje radnog procesa, a ne koriscenje radnickih prava. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...