Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

bez sumnje je ranije bilo mnogo više otkucavanja, iako ne masovnog. ne treba zaboraviti ni da su tada mesečne markice bile plastificirane i papirne i da se nisu mogle škljocati, što sada jeste obaveza sa ovim savremenim. čak može da se kaže da danas pola otkucavača zapravo ima mesečnu markicu i prisloni je uz onaj đavo samo da moguća kontrola ne bi kenjala zbog neotkucavanja.

 

problem je što su gradski oci po uočavanju problema i nemogućnosti funkcionisanja odlučili da sve vreme povećavaju ulog umesto da malo mućnu glavom i vide kako to stvoriti održiv sistem funkcionisanja i naplate, pa smo sada došli u tu situaciju da se niko ne otkucava, a da se naplata vrši tako što se jednom u xx(x) putnika opali kazna za sve ostale, a čak ni to izgleda nije dovoljno, nego prave podlogu za to da lupaju studentima i babama kazne zbog unošenja prtljaga u vozilo. pametno u pizdu materinu, daleko će da doguraju.

 

ni ja ne znam koja im je računica, ali čisto sumnjam da im se drastično smanjenje cene karte (tipa, na 40 dinara) uz ispiranje mozga preko sredstava partijskog javnog informisanja ne bi isplatilo, a i poslalo lepšu sliku u svet™.

Edited by Malvo
Link to comment

Nije bolje. Zapravo, najbolje je bilo u par godina pre uvođenja BP, sa onim papirnim kartama. Kontrola je upadala ponekad u nepravilnim razmacima, potpuno random, kucanje je bilo uglavnom masovno (logično, pošto nije bilo ko sad da tačno znaš na kom punktu je krdo a na kom ga nema nikad, pa možeš maltene da planiraš rute prema njima), incidenti minimalni, i uglavnom sam znao kad mi gde prolazi bus, od linija koje koristim.

 

+1

Link to comment

Bilo nekad, sad je malo bolje, makar u proseku, za nove autobuse i tramvaje. Nebitno, pitao sam za pravnu stranu, u idealnoj situaciiji kada normalna kontrola ulazi u normalan prevoz. kakva je procedura, prava i obaveze obe strane

 

Ti se zezas jel tako? Ili radis za GSP? Koje nove, bolje autobuse i tramvaje? Ono par spanaca i poneki novi bus koje vidjamo kao retke zverke po gradu? Izvini, ali ja prilicno rabim gradski prevoz, uzduz i poreko ovoga grada i stojim iza onoga sto sam napisala svakim slovom.

Link to comment

Pričali smo već o tome, i Bergasa je izneo sasvim dobar početni predlog - smanjivanje cene karte na neku prihvatljiviju.

 

Ljudi generalno vole kad nešto pojeftini, i skloni su da padaju na takve stvari. Dalje, kao što sam već rekao, fokus udariti na sitna a besplatna poboljšanja, tj pomenute polaske sa terminusa, elementarnu čistoću i ravnomernu raspoređenost kontrolora po vozilima i linijama. Kontrolorima dati fiksne plate, ma koliko bedne bile, a ne ucenjivati ih naplaćenim kaznama.

 

Verovali ili ne, većina ljudi će plaćati prevoz, makar iz zenta ili neraspoloženosti za drkanje/komplikacije, kad vidi jednog kontrolora u vozilu. Ogromna manjina je u fazonu da pravi sranja, i takve treba preskakati u prevozu i fokusirati se na kontrolu onih normalnih. Vremenom će sve više ljudi sticati naviku da se redovno kucaju, i na kraju će se dešavati da ispizdela masa izbaci nekog kurčevitog klinca koji neće da izađe ili se ganja sa kontrolom, pošto im bus stoji zbog njega. Uvesti razne platne razrede i logično osmišljene vremenske varijante. Naravno, paralelno s tim održavati/poboljšavati kvalitet cele priče.

 

Ovo su sve stvari koje su sasvim realno izvodljive na srednji i duži period. Ljubitelji Vučićevske sad-i-odmah™ varijante će moguće ostati razočarani, ali ne može se sistem koji je treniran i razjebavan decenijama dovesti u red za mesec dana.

 

Naravno, sve ovo što sam sad napisao je čista utopija, pošto akcija zahteva mozak nadležnih, elementarnu volju da se razbije poneki kartel ili kriminalno udruženje, kao i elementarno obuzdavanje nagona za krađom svega što se ukrasti može.

 

realno, samo poštovanje voznog reda bi uradilo čuda, da ne govorim šta bi bilo kad bi se svakodnevno osetio miris bohora, umesto standardne povraćotke. neki busevi nisu oprani iznutra od svog izlaska iz fabrike, dakle 10 i više godina. 

Link to comment

Narod bi možda mogli da nazovemo stokom koja neće da plaća, da sa druge strane ne stoji histerična neuravnotežena ekipa sa ultra nekonzistentnom politikom i pristupom, koja svako malo menja pravila, uvodi pa ukida tačkaste kontrole, ukida stajališta, blokira saobraćaj na najopterećenijim punktovima, i najavljuje i pušta glasine o najidiotskijim mogućim potezima.

Link to comment

realno, samo poštovanje voznog reda bi uradilo čuda, da ne govorim šta bi bilo kad bi se svakodnevno osetio miris bohora, umesto standardne povraćotke. neki busevi nisu oprani iznutra od svog izlaska iz fabrike, dakle 10 i više godina. 

 

Samo postovanje voznog reda bi bilo cudo ako je tacno ovo sto pise ovde

 

ed4d5603b787ea9121bfa2928976a88f.jpg

Link to comment

u pravu si, taj vozni red bi mogli samo da poštuju 12 buseva koji idu brzinom svetlosti. s druge strane, ovaj vozni red je besmislen jer stvara iluziju da čovek može nešto da planira, a ne može.

Link to comment

 

BEOGRAD - U beogradskom naselju Medaković jutros u 7.45 časova dogodila se saobraćajna nesreća u kojoj je povređeno najmanje osam putnika koji su prebačeni na VMA gde im se ukazuje lekarska pomoć.

 

autobus-50-medakovic-bandera-plavi-most-

 

Nesreća se dogodila kada je autobus GSP pun putnika na liniji 50, čiji je vlasnik privatni prevoznik "Beobus", sleteo s kolovoza i udario u banderu. Autobus je na raskrsnici Vojislava Ilića i Svetozara Radojičića pokušao da izbegne sudar sa autobusom na liniji 18.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...