Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nije valjda da će ponovo insistirati na toj debilnosti s ulaženjem i izlaženjem na ispravna vrata? :mellow:

Pa to će biti lako, uglavnom su samo po jedna ispravna.

 

Mislim da je vreme za građansku neposlušnost, tj. bojkot.

Link to comment
i jebiga treba da se plati kazna za prekršaj koji jebiga nigde nije objavljen osim jebiga u internim dokumentima Grada i GSP-a.

 

 

 

To ćemo tek da vidimo

 

Kolega je pričao o tinjajućem gnevu građana, posle happy houra od 6 meseci. postalo je  neizdrživo :(

Edited by levi
Link to comment

To samo otvara mogućnost za arbitrarno kažnjavanje.

 

Pa da, to je jedino objašnjenje. U ovakvoj situacija kakva je u gradskom prevozu sada, to ne samo da ne donosi bilo kakvu praktičnu korist korisnicima usluge, već je sasvim kontraproduktivno.

Ali više me ništa ne bi iznenadilo. Bila bi jaka fora da stvarno optimizuju™ prevoz kako su najavljivali, tj. skrate i ukinu neke linije, pa objave da je sada prevoz optimizovan i zato se bez problema može smanjiti broj polazaka. I onda strogo zabrane ulazak i izlaz na pogrešna vrata.

Link to comment

Cekej bre, kakva zabrana unosenja prtljaga? Sta ce da rade npr. silni studenti koji dolaze vozom/busom u grad pa onda dalje na GSP? Da pesace do kuce? Da pesace do Slavije kako bi uhvatili taksistu koji im nece naplatiti tri puta skuplje nego sto treba? I da li to znaci da 72kom na aerodrom mogu samo zaposleni i oni koji putuju bez prtljaga?

 

Su oni, bre, normalni? :huh:

Link to comment

Koja prekipelost? Od zimus uopšte nije bilo kontrole i niko nije ništa plaćao. I ti koji se pojave su bili više konsultativnog kataktera, jer su dobili instrukcije da budu manji od makovog zrna da ne bi dobijali batine. Koji je sada razlog za prekipelost napaćenog naroda, osim što jebiga treba da se plati karta

 

оdgovorili su već ostali, ali da dodam: ovo smanjenje plata i penzija će direktno ili indirektno pogoditi sigurno 80% onih koji se voze gradskim prevozom. veoma lako mogu da zamislim fizički sukob ako nekome od njih padne na pamet - a padaće im, verujem - da pored nakurčenog ponašanja, pored okruživanja devojaka i sprečavanja izlaska iz vozila sve dok ne daju ličnu kartu i pored zaustavljanja vozila krenu da udaraju kazne jer je neko u prevoz uneo torbu ili mačku ili ušao/izašao na pogrešna vrata. počne li čak i to da se dešava, sasvim je realno da će ljudima na svakodnevnoj bazi da pukne film onako baš filmski.

 

ovi koji se pojavljuju poslednjih dana više nisu konsultativnog, nego čoporativnog, onog najgore vrste, karaktera. i razumem da i oni imaju decu i da i njima stižu računi za struju i infostan, da ih je neko odozgo poslao da otimaju od svojih sugrađana i ubacuju u džepove kriminalcima, ali na osnovu njihovog skorašnjeg ponašanja (koje sam opisao juče, a video i danas) - jebem im ja mater da im jebem. uživeli su se u svoje uloge kao da su članovi paravojske, a ne kontrolori karata, zaboravili da se kreću istim gradom, možda čak i istim krajevima grada, kao i oni koje zaskaču kao džukele. redovno plaćam/imam plaćenu mesečnu markicu, ali iskreno podržavam svakoga ko odbije da plaća i reagovaću uvek vidim li da se neke džukele preda mnom ponašaju kako se ponašao čopor besnih pasa juče. pa nek zovu komunalnu policiju, nek probaju da me kazne jer sam uneo torbu ili nekome rekao da im ne daje ličnu kartu - boli me kurac.

 

nadam se da sve ovo ne mora da bude loše i da će četvrtina stanovništva, i to srednjeg i nižeg sloja (u najopštijim crtama), koji i koriste gsp, imati direktni uvid u to kako izgleda budućnost u koju verujemo i da im neće padati na pamet da opet zaokružuju ono što su zaokruživali.

Edited by Malvo
Link to comment

I treba, kad se bahate. Imaju torbe sa tockicima a zauzimaju mesta u prevozu + sto kukaju kad ih guzva stisne malo jace. Prevoz bi mogao da se obavlja sa upola manje autobusa kad bi penzioneri bili manje neodgovorni i kad bi se vozili na svojim cegerima.

Link to comment

I treba, kad se bahate. Imaju torbe sa tockicima a zauzimaju mesta u prevozu + sto kukaju kad ih guzva stisne malo jace. Prevoz bi mogao da se obavlja sa upola manje autobusa kad bi penzioneri bili manje neodgovorni i kad bi se vozili na svojim cegerima.

 

ili kad bi plaćali prevoz...

Link to comment

izgleda da su uspeli definitivno da nametnu da sva jp na teritoriji beograda direktno uplacuju svojim radnicima bus plus, a ne da im daju novac.

Edited by Bane5
Link to comment

оdgovorili su već ostali, ali da dodam: ovo smanjenje plata i penzija će direktno ili indirektno pogoditi sigurno 80% onih koji se voze gradskim prevozom. veoma lako mogu da zamislim fizički sukob ako nekome od njih padne na pamet - a padaće im, verujem - da pored nakurčenog ponašanja, pored okruživanja devojaka i sprečavanja izlaska iz vozila sve dok ne daju ličnu kartu i pored zaustavljanja vozila krenu da udaraju kazne jer je neko u prevoz uneo torbu ili mačku ili ušao/izašao na pogrešna vrata. počne li čak i to da se dešava, sasvim je realno da će ljudima na svakodnevnoj bazi da pukne film onako baš filmski.

 

ovi koji se pojavljuju poslednjih dana više nisu konsultativnog, nego čoporativnog, onog najgore vrste, karaktera. i razumem da i oni imaju decu i da i njima stižu računi za struju i infostan, da ih je neko odozgo poslao da otimaju od svojih sugrađana i ubacuju u džepove kriminalcima, ali na osnovu njihovog skorašnjeg ponašanja (koje sam opisao juče, a video i danas) - jebem im ja mater da im jebem. uživeli su se u svoje uloge kao da su članovi paravojske, a ne kontrolori karata, zaboravili da se kreću istim gradom, možda čak i istim krajevima grada, kao i oni koje zaskaču kao džukele. redovno plaćam/imam plaćenu mesečnu markicu, ali iskreno podržavam svakoga ko odbije da plaća i reagovaću uvek vidim li da se neke džukele preda mnom ponašaju kako se ponašao čopor besnih pasa juče. pa nek zovu komunalnu policiju, nek probaju da me kazne jer sam uneo torbu ili nekome rekao da im ne daje ličnu kartu - boli me kurac.

 

nadam se da sve ovo ne mora da bude loše i da će četvrtina stanovništva, i to srednjeg i nižeg sloja (u najopštijim crtama), koji i koriste gsp, imati direktni uvid u to kako izgleda budućnost u koju verujemo i da im neće padati na pamet da opet zaokružuju ono što su zaokruživali.

 

 

 

Otimaju novac od sugrađana, za uslugu koju koriste? Sledeća meta zaštitnika građana su, pretpostavljam, kasirke u maksiju. Koliko one otmu novca od sugrađana na dnevnoj bazi :mellow:

 

Ok, pošto si s pravom ogorčen i revnostan u borbi protiv nepravednog i nezakonitog sistema, jel može u kratkim crtama, kako treba da izgleda efikasan sistem za naplatu i kontrolu karata, u skladu sa zakonom i pravima građana? Možda si već pisao o tome, može samo link, nije problem

Link to comment

Нек се спреми Инфостан да по узору на ГСП наплати рачуне од својих корисника који су запослени у неком ЈП.

Како кажњавају ђаке без карте у ГСП-у? Дал ће моћи да упишу следећу школску годину...

Link to comment

Otimaju novac od sugrađana, za uslugu koju koriste? Sledeća meta zaštitnika građana su, pretpostavljam, kasirke u maksiju. Koliko one otmu novca od sugrađana na dnevnoj bazi :mellow:

 

mislim da me zajebavaš. da, otimaju od sugrađana u ime bande koja ih je zaposlila. i to rade kao čopor džukela, kad njih nekoliko okruži kao po pravilu žensku osobu (sitnijeg rasta) tražeći joj ličnu kartu, ne odustajući dok je ne dobije i praveći incidentnu situaciju ako se neko umeša pitanjem ko su oni da legitimišu ljude po gradu.

 

"efikasan sistem za naplatu i kontrolu karata" nije odvojen od usluge koja se pruža i uopšte od opravdanosti njene cene, dakle od čitavog sistema funkcionisanja javnog gradskog prevoza. kad zategnu svoju firmu koja rasipa i iz koje se ispumpavaju ko zna kolike pare i čak i otvoreno krade, tada neka izigravaju paravojne formacije po ulicama.

 

nego, da ja tebe sad pitam: kako komentarišeš onu sliku koju sam gore postavio, kako preusmeravanje naknade za prevoz ka privatnoj firmi i činjenicu da neće moći da se podigne(&obnovi?) vozačka dozvola dok se ne plati kazna? šta je sledeće, hoće li kasirka u maksiju zahtevati da imaš plaćen račun vip-u ako hoćeš da kupiš hleb? :mellow:

Link to comment

Neće ti niko braniti da kupiš hleb. Da ukradeš, verovatno hoće, moguće uz čopor džukela da te spreči u krađi

 

Izbegao si odgovor, ako smem da primetim, kako naterati orgnizovati da korisnici plaćaju uslugu prevoza a da im ne budu povređena ljudska prava

Link to comment

šta izbegao, lepo sam napisao da ih treba okružiti i onemogućiti im kretanje sve dok ne daju ličnu kartu. ubediti ih u to porukom da kradu i pitanjem odakle imaju za taj mobilni ako nemaju za kartu. nakon toga kontroloska četvorka može da izađe iz vozila jer je odradila svoj posao (napisala kaznu), kao što stalno i rade čim nahvataju nekog nesrećnika.

 

vešto si izbegao odgovor na prosta tri pitanja, pa mi se sve čini da posmatraš stvar iz njihove perspektive, mogu da pretpostavim i zašto, pa te ne bih dalje zadržavao.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...