Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Дешава се кад уђу радници Паркинг сервиса у превоз да се народ поплаши и крене да искаче напоље. После ови објашњавају да нису контролори.

Link to comment

auuu jutros mučenja u prevozu. neki batica nema kartu a oće da izlažira par stanica jer ako ga izbace sad nema šta drugo da vata do posla... i onda neko natezanje drž ne daj, pa gistro isterivanje pravde, pa ovo pa ono... da bi na kraju uspeli da ga izvedu napolje neka dva u civilu sa dve kondukterke i jednim pripadnikom komunalne policije.

 

toliko mučno da mi došlo da ja napustim autobus samo da ne budem više u blizini. :nobles:

Link to comment

ne znam koja su ta dva lika koja su stajala sa ovim 1 komunalcem u uniformi. bili su do mene pa su oni nešto ćaskali za sebe (tipa da komunalni ima 1.2k EUR u hrvatskoj itd.). prvo su pustili da kondukterka proba da hendluje, pa su onda pustili da kondukterka hendluje uz asistenciju (više prisustvo jer je stajao kao mula) komunalnog pandura i tek se onda jedan od tih civilaca aktivirao i krenuo ka vozačevim vratima (ja bio na srednjim) gde je bio ovaj putnik koji je u jednom momentu otišao do vozača da kupi kartu a ovaj ga odjebo sa "nemam sitno".

Link to comment

pokupio sa beobuilda: zabranjeno unošenje prtljaga, "ometanje naplate" (to je ono što sam doživeo juče, zato se ona ćurka toliko i raskokodakala, čula da više niko "ne sme da je ometa") i ulaženje u vozilo i izlaženje iz njega suprotno obeleženošću. očigledno prave podlogu za pisanje sve besmislenijih kazni, samo ne znam ko bi pisao te kazne - kontrolor?

 

106689951020391536699598.jpg

Link to comment

A beše baš su skoro bili dozvolili prevoz životinja GSP-om?

 

Komunalni policajac izdaje prekršajni nalog ako se vozite bez karte?

Laički pretpostavljam da je to u koliziji sa nekim zakonom o komunalnoj policiji?

Link to comment

ako dobro razumem ovaj papir, postoji teorijska mogućnost da idete u zatvor zbog unošenja mačke ili papagaja u autobus ili zbog ulaženja na pogrešna vrata? i to propisuje grad, pošto, jelte, grad ima moć da određuje kaznenu politiku?

Link to comment

ovo je ludilo na više nivoa. već vidim kako studentima uzimaju markice da ih očitaju i usput zveknu kaznu zbog torbe. daj bože da ovde ne bude krvi, ali s obzirom na prekipelost narodu i sve veći bezobrazluk kontrolora, pojačan time što idu u čoporu i imaju instrukcije da u prevoze idu po platu, bojim se da će ovde biti ozbiljnijih incidenata od šojićevskih predstava o premlaćivanju na studiju b.

Link to comment

A šta ako, u idealnom slučaju, svaki kontrolisani putnik ima ispravnu ispravu?

 

Mogu da navataju one koji ulaze na zadnja vrata.

 

Inače, u svetlu poslednjih dešavanja, moram da kažem da mi se javlja jedna ideja koju su neki forumaši već iznosili, a ja sam njihova pisanja smatrao zlobništvom i bezobrazlukom i zbog toga se najiskrenije izvinjavam.

 

Gde su sada one silne fejsbuk inicijative, gde su grassroots inicijative, gde su uznemireni građani da organizovano stanu na put teroru Busplusa i Đilasa? Bot brigada ima druge zadatke, eto gde su. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nije valjda da će ponovo insistirati na toj debilnosti s ulaženjem i izlaženjem na ispravna vrata? :mellow:

 

To samo otvara mogućnost za arbitrarno kažnjavanje.

Link to comment

 s obzirom na prekipelost narodu i sve veći bezobrazluk kontrolora, pojačan time što idu u čoporu i imaju instrukcije da u prevoze idu po platu, bojim se da će ovde biti ozbiljnijih incidenata od šojićevskih predstava o premlaćivanju na studiju b.

 

Koja prekipelost? Od zimus uopšte nije bilo kontrole i niko nije ništa plaćao. I ti koji se pojave su bili više konsultativnog kataktera, jer su dobili instrukcije da budu manji od makovog zrna da ne bi dobijali batine. Koji je sada razlog za prekipelost napaćenog naroda, osim što jebiga treba da se plati karta

Link to comment

 jebiga treba da se plati karta

 

i jebiga treba da se plati kazna za prekršaj koji jebiga nigde nije objavljen osim jebiga u internim dokumentima Grada i GSP-a.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...