Jump to content

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Bre, Živana, što ne reče da si tolika sirotinja, će da organizujemo neku akciju, uplatnice preko Infostana, Fond Vlade Divac i kako mu se zove žena, taj rad, greota prljaš ruke po GSP, makar za rukavice da imaš. Nije sramota biti sirotinja, naša je sramota ako to gledamo i ne činimo ništa.
prljanje ruku po gspu a i drugde, čini dobro mom imunosistemu :D
Link to comment

Pre i posle GSP treba ruke prati. U svaom slucaju, kako prosjaku vratiti osmeh na lice? Dati mu kartu GSP. Verujem da bi i onima aktivistima sto bojkotuju Miskovicev monopol kopanjem po kontejneru puno znacilo.

Link to comment
Kompozicija od dva kuplovana čeha na liniji 12 (ili švajcarac sa prikolicom) redovno staje na toj stanici. CAF je dug 33 metra, a to je, čini mi se, manje od dva čeha,
Mislim da su ovi novi trmavaji duzi od starih i cini mi se da nece moci da stanu na stanicu koju sam pomenuo a da ne zakrce raskrsnicu. Mislim da tamo nema dovoljno prostora da tramvaj duzine 33 metra stane.
Link to comment
Nije problem u dužini već u širini. Moraju da seckaju red pločica koje štrče. hmm, verovatno najperverznija izjava na topicu a nije mi to bila namera. :blush:
Danas videh na stajalištima kod piramide i kineza da "briju" ivice stajališta...
Link to comment
A, da, video par takvih aktivista u prevozu. Uredno sam ekoloski osvesceno njihove karte bacio u kantu za djubre. Posto izgleda neko misli da je alternativa bacanje na ulicu ili na pod vozila. Boze kakvi se sve ljudi voze u GSP...
Tvoj problem.Ja svaku otkucanu uredno ostavljam za naredne putnike.Da li se jedan čovek vozi 10 stanica ili dvojica po pet, a sa istom kartom, gspu isti trošak (pa onda i zarada).Fraza sa "ekologijom" je čisto zzanje. Zna se da je poAnta nešto drugo.
Link to comment
Tvoj problem.Ja svaku otkucanu uredno ostavljam za naredne putnike.Da li se jedan čovek vozi 10 stanica ili dvojica po pet, a sa istom kartom, gspu isti trošak (pa onda i zarada).Fraza sa "ekologijom" je čisto zzanje. Zna se da je poAnta nešto drugo.
Sta i otkucavas tu jednu, kad ja vec placam markicu?
Link to comment

Zabalujeve. Imam osećaj da ti i ja nezaustavljivo hrlimo ka apokaliptičnom ukobu koji će se odviti u nekoj nezamislivoj budućnosti. Kao Fedman Kasad i Šrajk. Kao Holms i Morijarti. Kao Revolveraš i Mračni čovek. Samo ti bacaj patosare, brani Poredak. Sve to ima svoje.

Link to comment

Mozda jednog dana postanem normalan tako sto cu da kradem sijalice iz zajednickih prostorija zgrade. Ako jos budem zajebavao komsije tako sto im zvonim na vrata i bezim, mozda od mene ispadne neki nemelodicni panker (posto sluha nemam).

Link to comment

Ma jok. Dovoljno je da cimaš pandure i polivaš prljavom vodom klince koji ti ispod prozora loču alkohol između 22 i 06.

Link to comment

Baš te.Jbt, sad si mi udario na nostalgiju tom rečenicom, ko da vidim sebe sa 16 godina i flajkom votke na Kališu :(

Link to comment

Pijani brod, a? Eeeee... edit: Stalno mesam Bodlera i Remboa. A i oni su se sami mesali, nije ni cudo.

Edited by Zabalujev
Link to comment
Tvoj problem.Ja svaku otkucanu uredno ostavljam za naredne putnike.Da li se jedan čovek vozi 10 stanica ili dvojica po pet, a sa istom kartom, gspu isti trošak (pa onda i zarada).Fraza sa "ekologijom" je čisto zzanje. Zna se da je poAnta nešto drugo.
Kako bre isti trošak i zarada?GSP ima fiksne troškove plaćali karte ili ne plaćali. Ako ne plaćamo troškovi GSPa će se pokriti iz budžeta grada koji puni - guess who?I da li vi, uz svo razumevanje Vasinih npr. razloga za šverc, zaista možete da zamislite Beograd kao normalan evropski grad jednog dana, a da se u prevozu ne plaćaju karte?Koja je onda to situacija kada ćete reći "ok, ovo je dovoljno dobro za mene, počinjem da kupujem karte"?Vozila koja stižu tačno u minut, vazda nasmejani vozači...? Nema od toga ništa, zaboravite. Dok ne stigne metro nema tačne satnice. I to je najmanje krivica GSPa.Vozače i kontrolore snimati i prijavljivati. Ja usnimio baju kako puši upravljajući 88om. Mator lik, pred penzijom i to me kolje da ga ne prijavim, ali definitivno sam rešio da ratujem!Nekako razmišljam da ne bi imao pravo da se bunim na uslove da ne plaćam kartu, zar ne?
Link to comment
Nekako razmišljam da ne bi imao pravo da se bunim na uslove da ne plaćam kartu, zar ne?
Ne. Plaćaš GSP kao poreski obveznik, te imaš pravo da se buniš (i) po toj osnovi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...