Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ta sedišta su bila projektovana da na sebi imaju onaj tapacirani deo zalepljen odozgo kao kod nekih autobusa privatnih prevoznika ili u novim trolejbusima, ali su usled uštede u ceni ostala bez istih. :D Na kraju su to postali jedva upotrebljivi tobogani. U to neko vreme su kao sedišta u Ikarbusovim autobusima išla i izvesna Bučje iz Priboja, koja su bila jako jako dobra koliko se sećam, ali su takođe zbog veće cene otpadala u daljim serijama.

Link to comment

Aaa to je dakle! baš me je zanimalo koji je mozak ono mogao da smisli

al za fitnes je ko bog, pasivno se navezbash samo tako, ako cesh iz blokica u munze il obrnuto, ima 30 minuta sigurno :D

 

opstanka radi :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ta sedišta su bila projektovana da na sebi imaju onaj tapacirani deo zalepljen odozgo kao kod nekih autobusa privatnih prevoznika ili u novim trolejbusima, ali su usled uštede u ceni ostala bez istih. :D Na kraju su to postali jedva upotrebljivi tobogani. U to neko vreme su kao sedišta u Ikarbusovim autobusima išla i izvesna Bučje iz Priboja, koja su bila jako jako dobra koliko se sećam, ali su takođe zbog veće cene otpadala u daljim serijama.

To je to.Ja sam čak u početku sretao ta sa "ulošcima" i to je funkcionisalo.Onda su rešili da uštede!
Link to comment

Dan četvrti:

 

Kontrola - šta je to?

 

Koliko mogu da primetim (pošto sam na početnoj stanici) vrlo malo ljudi se otkucava prilikom ulaska u autobus. Doduše možda čekaju da krene autobus i tek onda da se otkucaju (u šta sumljam)

Od možda nekih 10ak osoba koje uđu u bus dal jedno ili dvoje se otkuca na početku....

 

6 000 kazna za neimanje karta. A oni mučenici što su pljačkali OMV (putem kalšnjikova) jedva utržili 3 000 dinara. Što ti je život.

Kako su uspeli sa pumpe da ukradu 3000? Šta su radili uzeli su kintu samo poslednje mušterije? Kad i gde je to bilo?

 

I od kada je kazna 6000 rsd

(jedino ako nije zbirno)

 

1000 rsd je ako platiš na licu mesta

5000 rsd je ako ti napišu kaznu ...

Link to comment

al je zato, kaže Mali, naplata karata skočila sa 30% na 50%.... eto, čim vlas' malo stisne srbina on se odma povije..... nek stisnu srbe do kraja pa da vidiš kako će da se sagnu a naplata da dobaci 90%!

 

... osim ako Mali laže, mada sumnjam u to, nije on takav!

 

(kazne su digli, 2000 i 6000 dandara)

Link to comment

Kako su uspeli sa pumpe da ukradu 3000? Šta su radili uzeli su kintu samo poslednje mušterije? Kad i gde je to bilo?

Имају на пумпи сеф у који се кроз прорез убацују паре.

У каси држе паре само за кусур. Али јесте мало пара, изгледа да су улетели касно.

Link to comment

 A kojim mehanizmom mogu da ti naplate kaznu?

U najgorem slučaju izađeš iz autobusa i sačekaš sledeći.

pa ako je s komunalcem, ovaj ima ovlašćenja da te privede u muriju

Link to comment

pa ako je s komunalcem, ovaj ima ovlašćenja da te privede u muriju

 

I šta onda? Ne može nikako da mi naplati kartu. Zadrži me dok ne dođe policija iz nekog razloga, odvedu me u stanicu i?

Link to comment

da, u stanicu il čekaju kerove, a onda te oni identifikuju, dobiješ na gajbu kaznu od gsp-a i pride, verovatno, prekršajnu

 

Okej, meni samo nije jasno kako GSP da dobije moje podatke, pošto policija ne sme da ih daje trećim licima. A prekršajna prijava je za šta?

 

Znam da je Đilasov spin bio da su komunalci tu jer je neplaćanje kazne kršenje javnog reda i mira, pa su te za to kažnjavali kao.

Ako se nešto nije zakon menjao, komunalac u stvari sme da te legitimiše samo ako si u komunalnom prekršaju i pri traženju dokumenata mora da ti kaže u kom si komunalnom prekršaju.

 

Ali ni oni ni policija ne smeju tvoje podatke da daju kontrolorima, jer je to protivzakonito, zato me zanima šta su smislili. Ili nisu ni mislili na to, nego misle da narod ne zna?

 

Moraću da isprobam na ličnom primeru, samo još da me nekad neki kontrolor pita za kartu.

Link to comment

 

Moraću da isprobam na ličnom primeru, samo još da me nekad neki kontrolor pita za kartu.

ne znam samo gde cesh da ga nadjesh. 4 dana extenzivnog vozanja shirom grada i nigde nikog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...