Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Solaris ima sedišta na različitim visinama. Većina je cela iznad prozora, tu je i prostor za noge košarkaški, vožnja kao na ringišpilu. a ima i onih nekoliko skraćenih,  skroz ispod prozora, ti mučenici ne znaju gde se nalaze, celim putem gledaju u zid ili nečije dupe

Link to comment

Rekao je on i da će se znati ko je gde izašao, mada ne znam kako kada nema validacije na izlasku

Sere za sve pare

 

U svijetu™, na svim vratima (busevi i tramvaji) postoje davaci koji broje broj ulazaka i izlazaka. To naravno ne moze biti tacno (narocitu u trolama) ali ipak daje neku cifru. To + obavezno validiranje + povrmeno brojanje putnika  (to sam vidio jedanput dva puta mozda) daje realan broj putnika i svercera.

Edited by borris_
Link to comment

Dal' se neko vozio privatnim, kratkim sedamdeset kecom, žute boje? Mislim da vozači imaju klauzulu u ugovoru kojom se obavezuju da neće da šaltaju dalje od treće brzine ili ode % od plate.

Link to comment

@Boris: Turski onaj bus? Meni odličan, stalno drma klima, dosta prostora za noge, pametno postavljeni držači... Ti mali beli ruski na 45, 73 i 601 koje hejtujete su kao novi bili odlični zimi, grejali za sve pare čak i odmah pored vrata, ali ne sećam se da sam skoro ušao u neki, verujem da su leti horror.

Edited by Töölönlahti
Link to comment

E da juče iz zemuna sa glavne kao ajd da uđem isto mi do bloka...

Majko mila!

interesantno, ja izgleda imam nevidjenu srecu sa svim blokovskim busevima. bice da je do tajminga, nema drugog objashnjenja :unsure:

 

ukljuchujuci i onu nesrecnu kockastu 45icu :isuse:

 

Toliko penala namešta ova vlast ali avaj!

Btw provalio sam da nema kontrolora u špicevima.Valjda ni ne mogu kroz gužvu. A i taj sloj ljudi je malo nervozniji, pa može biti svega.

Nisam do sada video "žardinjeriju" da ide sa njima.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

josh nevidela kontrolu.

 

Koji su oni busevi sa sedištima pod čudnim uglom? ona plastična sa kojih se sklizne?

82 beli grobljanski. ili  sam ja loshe dizajnirana, pa ne dohvatam pod kako treba :lolol:

Link to comment

Ovo sam vam verovatno vec pricao, nije neka mudrost, ali danas dobih potvrdu od prijatelja koji radi u gradskoj upravi:

 

Ovi mamlazi sve ove frke  oko statistika rade jer imaju geeenijalan plan!Posto su svi sistemi na dnu dna dolaze zajebani dani ide zima i oni su smislili da kada ne bude bilo grejanja, slabo prevoz bude radio itd... da tada krenu sa pricama "Pa ne mozemo kad gradjani ne validiraju/ne placaju infostan itd..."

Bice zabavno gledati tu lepezu izgovora, jedino sto ce taj humor da pokvari cvokotanje po stanovima i cupkanje na stanicama, a ne bi cudilo i da bude u mraku jer "gradjani loze TA peci ko ludi"

Link to comment

počela je oružana pobuna!
 

Putnica napala i izgrebala kontrolora u autobusu na liniji 59

U autobusu na liniji 59, prilikom kontrole putnika kod stanice „Pet solitera” u Borskoj ulici, došlo je do incidenta danas oko 12 sati.

Putnica je odbijala da kontroloru pokaže svoju personalizovanu kartu uz vređanje.

Posle objašnjenja da je to njena obaveza putnica je fizički napala kontrolora i izgrebala ga po licu. Ubrzo je na lice mesta došla je patrola policije.
Edited by akibono
Link to comment

Ovo sam vam verovatno vec pricao, nije neka mudrost, ali danas dobih potvrdu od prijatelja koji radi u gradskoj upravi:

 

Ovi mamlazi sve ove frke  oko statistika rade jer imaju geeenijalan plan!Posto su svi sistemi na dnu dna dolaze zajebani dani ide zima i oni su smislili da kada ne bude bilo grejanja, slabo prevoz bude radio itd... da tada krenu sa pricama "Pa ne mozemo kad gradjani ne validiraju/ne placaju infostan itd..."

Bice zabavno gledati tu lepezu izgovora, jedino sto ce taj humor da pokvari cvokotanje po stanovima i cupkanje na stanicama, a ne bi cudilo i da bude u mraku jer "gradjani loze TA peci ko ludi"

Genijalno nema sta. Oni su zaista zamislili da ce ljudi da se skupljaju sa vilama i bakljama i da krive neke NN neplatise za to sto se oni ne voze/ ne greju/ nemaju struju?

Link to comment

Koji su oni busevi sa sedištima pod čudnim uglom? ona plastična sa kojih se sklizne?

 

To je, čini mi se, prva ikarbusova serija niskopodnih, ona sa plavim i crvenim plastičnim sedištima. Em klize, em nema šanse da i osoba niža od 180 cm udobno smesti noge ako ima sedište ispred. Nekad su bila i na 77, sedišta naveliko počela da se lome. 

 

edit: kakva plava, siva, svašta mi se priviđa :)

Edited by ajgor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...