Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

je l' ćemo time da se vozimo mi šverceri od septembra?!

čuo sam da ni omnibusa neće biti dovoljno, toliko smo oštetilii gsp... stotinama godina unazad.

Link to comment

ih. nekad je za vrucine bio pleteni tramvaj trojka koji je vozio gospodu do topcidera na izlet u prirodu.  :nobles:

 

Ne samo gospoda, molim: i radnicka klasa takodje:

 

.... komsija Johan/Joca, rodjeni Nemac koji je u Srbiju dosao trbuhom za kruhom gladnih nemackih godina pocetkom dvadesetih i koji je svakom ko je imao stpljenja da ga slusa govorio da mu je otac kada ga je pratio rekao: Meine sine idi u Srbiju, tamo niko nije umro od gladi. Pri tom nikako nije uspevao da objasni kako je Vater dosao do tog saznanja, na stranu takodje sto je i on do izbezumljenosti mrzeo Ruse ponajvise zato sto ih je po zlu zapamtio prilikom oslobodjenja Beograda oktobra 1945. kada su mu - srali u kadu. Inace radnik, metalac, dosadjivao je svima pricom kako je pre rata ziveo kao car, za dinar, ej Lule, samo dinar, kupis peceno pile i pivo, nedeljom odes u Kosutnjak i uzivas. 

Link to comment

jel nesto mozda nije tacno?  :ph34r:

Tacke 3 i 9 su u 1 kontradikcija: ako kupis kartu da bi oni kupili kocnice - izistinski pomazes kocenje.

Ne moze onda da si kocnicar i ako se svercujes.

Neka se odluce.

Link to comment

kocnice nisu problem, bilo je buseva sa rupama u podu na linijama 47 i 48 u vreme kada sam bio revnosni korisnik.

Znam, zezam se, imam licnu varijantu te pojave naucno obradjenu u onim ruskim 46-icama: ustremim se na jedino prazno sediste u inace pristojno punom busu, jeste malo cudno, ali racunam narod glup, sta zna sta je prazno sediste, obaska sto glasa za koga vec glasa, itd, itd, da bi se ispostavilo da je sediste natopljeno vodom koja curi negde odozgo, sa sve onim жмрћ zvukom prilikom sedanja...

Posle sedis sa izrazom lica kao da si to planirao i zarko zeleo jos od jutarnje kafe...

Link to comment

Znam, zezam se, imam licnu varijantu te pojave naucno obradjenu u onim ruskim 46-icama: ustremim se na jedino prazno sediste u inace pristojno punom busu, jeste malo cudno, ali racunam narod glup, sta zna sta je prazno sediste, obaska sto glasa za koga vec glasa, itd, itd, da bi se ispostavilo da je sediste natopljeno vodom koja curi negde odozgo, sa sve onim жмрћ zvukom prilikom sedanja...

Posle sedis sa izrazom lica kao da si to planirao i zarko zeleo jos od jutarnje kafe...

 

 

Ove godine dva puta mi se dogodilo da sednem na mesto na koje curi voda. Sedim za inat, a po meni kaplje, kiša, letnja, plaha, Proko burazere.

Link to comment

kocnice nisu problem, bilo je buseva sa rupama u podu na linijama 47 i 48 u vreme kada sam bio revnosni korisnik.

Meni pričao drugar da je krajem devedesetih u #47 video lika kako uteruje mečku u bus. 

Link to comment

A moj najjaci skorasnji dozivljaj vezan za GSB je bio kad je jedne subote popodne, autobus napunila horda mladjih navijaca koji su udruzenim snagama i izvezbano se postavivsi u prolaz izmedju sedista, poceli da ljuljaju vozilo, ali onako bas...

Od Mostara do Autokomande...

Bilo je uzbudljivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...